Umelé mliečko

Karla1234

Myslím si že na UM nie je nič zlé.. jasné že je lepšie.. a matka kojí... ale sú pripady ak to inak nejde.. myslim že v dnešnej dobe sú na tom mliečka kvalitou veľmi dobre.. jedine sa priprav nato že budeš musieť skúšať a nájsť čo vám sadne.. nám sadol hipp, dokonca sme jedného času používali aj mliečko na citlivé bruško.. súhlasím však s tým že je vhodné ak sa dieťatko kojí kým sa dá.. ale rovnako nesúdim ženy ktoré používajú UM

mamadomáca

Keď už tu tak veľmi robíte uzávery z jedného príkladu, tak ja som na tom opačne - matka ma dojčila 2 roky, nemám žiadne alergie (ani v detstve som nemala) a jednoducho po zdravotnej stránke som úplne v poriadku.

Tá umelá strava sa môže odraziť na inteligencii (sarkasticky), lebo ak niekto dáva do súvislosti, že deti na materskom mlieku sú viac alebo častejšie choré, pretože jedia to, čo by prirodzene mali, tak je buď hlúpy, alebo slepý. Čo napríklad životný štýl dojčiacej matky? Ak je zlý, vtedy môže byť UM lepšie.

Umelá strava by mala byť alternatíva, ak to normálne nejde, lebo, žiaľ, častokrát majú ženy problémy s dojčením. Netreba si z toho robiť ťažkú hlavu. Skôr by som upriamila pozornosť na to, čo deťom rodičia budú dávať potom, keď už to nebude len o mliečku. Treba ich učiť na zdravšiu stravu, než pchať im sladkosti na umlčanie.

umelemlieko

je to rozdielne.Ja osobne si myslim ze prvych 6mesiacov dietata je uzasne ked zena moze kojit a moze dietatu poskytnut mliecko.Ale nemyslim si ze od toho zavisi zdravie dietata.Poznam rodinu,kde maju 6deti,a pri jednom dietati mama nekojila lebo vobec nemala mlieko a prave to jedine dieta nema ziadnu alergiu,kdezto ostatni co boli kojeni trpia alergiami jak hovado.Kto vie,ale podla mna s materskym mliekom dietatu odovzdavame nielen to dobre ale aj zle.

shayleen

Nechápem prečo robia ľudia okolo umelej výživy či UM taký veľkú drámu. Nie je to nič chemické alebo škodlivé. Napr ja viem že keď budem mať dieťa / deti tak nebudem kojit a som rada že Um existuje a nelamem si kvôli tomu hlavu

tasty

poznam zopar deti z okolia, ktore vyrastali na umelom mliecku, a su zdrave, tiez poznam dieta, co bolo plne kojene poctivo 2 roky, je chore neustale, same problemy s nim maju. Nerobila by som si tazku hlavu z prechodu na UM, hlavne ak sa musi prejst, nie je ina moznost,, dieta potrebuje milu plnu energie ..mamicku, nie utrapenu z toho umeleho mliecka.. proste to neries