citovo vyprahnutý

Príspevok v téme: citovo vyprahnutý
Diean

Takže som sa rozhodol, že Vám rozpoviem môj príbeh.

Približne do 13 rokov môjho života všetko prebiehalo v poriadku až nastal zlom. Matka vážne ochorela mne začala puberta a do toho ešte otec začal piť. Nebol to síce extrém, ale nebolo to zase ani v rámci normy normálneho chlapa. Rodičia sa prestali o mňa zaujímať. V tomto období som sa veľmi uzavrel do seba. Dá sa povedať, že sa stal so mňa ultrahardcore introvert. V tom čase to bolo hrozné nevedel som čo sa so mnou deje. V škole si ma začali kvôli môjmu temperamentu a povahe doberať, možno niekedy to bola až šikana. Ja som tomu, ale nedokázal čeliť. Celé toto sa so mnou ťahalo aj strednou školou. Dokonca to aj gradovalo, ale ja som s tým zase nič nedokázal urobiť, doma som nemohol hľadať útočisko, a tých pár kamarátov čo som mal som tým nie, že nechcel zaťažovať, ale bál som sa o tom rozprávať. Počas celého môjho života som nemal žiadnu frajerku. Trápi ma to, pretože verím, že ženy sú to najúžasnejšie stvorenie na svete, ktoré mužov neustále napÍňajú energiu a motivujú k činom. Mám 21 rokov. Pracujem. Dá sa povedať, že som hrdý na svoju prácu. Ale prečo vlastne píšem sem na fórum? Mám strašné problémy s komunikácou, nie s formálnou, ale osobnou. Ťažko sa dokážem uvoľniť spoločnosti. Alkohol mi síce dokáže pomôcť, ale týmto smerom sa uberať rozhodne nechcem. Strašne ťažko začínam ľuďom dôverovať, keď aj niekomu začnem vždy sa mi stane, že ma v najhoršom momente podkopne (možno sú to niekedy len maličkosti, ale mňa to dokáže veľmi raniť). Celkovo nevie čo zo sebou robiť ako mám vedieť, ktorým ľuďom dôverovať a ktorým nie ako sa mám naučiť naučiť komunikovať (aspoň tie plytké kecy)? Bráni mi to v tom, aby som napredoval dopredu. Napredovať v zmysle, že robím vecí ako robot a nie som vôbec šťastný. Čo mám robiť ďalej mám vyhľadať odbornú pomoc? Bol som párkrát u psychológa, ale robil som tam iba bezmyselné testy a občas sme sa porozprávali, to mi, ale nepomohlo. Sklamalo ma to, lebo vymámil odo mňa iba peniaze a nepomohol mi, verím však, že sú aj iný. Prežíval, alebo prežíva niekto niečo také ako? Už som vážne na pokraji síl a budem veľmi vďačný ak mi poradíte.