Zúžená močová rúra

Anonym 3

Mne tento týždeň rozširovali mocovu a chcela som sa spýtať ci to niekomu robili bez umrtvenia, pretože mne áno a myslela som ze umrem od bolesti

MajkaZgurunu

Ahojte dievcata, aj ja som mala obrovsky problem so zapalom mocovych ciest, mala som ho casto najma v zime. Chlad mi vobec nerobi dobre. Skusala som rozne lieky, brusnicove caje a "zarucene"triky, ale nic nepomohlo. Potom mi kamaratka odporucila Wobenzym, odkedy ho pouzivam, som maximalne spokojna a bolesti pri moceni uz nepocitujem.

Miš_ka

Ďakujem za info.. už chcem konečne vedieť čo mi je a touto cystoskopiou mi to môžu zistiť len to čakanie je na porazenie :/

Mautina

ja som dlho nevedela aky mam problem, ale ked som mavala dlhodobo caste zapaly mocoveho mechura, tak sa Dr. rozhodla, ze mi urobi cytoskopiu, ale ked mi chcela zaviest cytoskop do mechura, tak zistila, ze to nie je mozne, lebo mam zuzenu mocovu ruru natolko, ze sa tam cytoskop nezmesti. A tak zistila, ze mam uzku mocovu ruru. Ja neviem povedat ci mas rovnaky problem ako ja, ale Dr. ti to vysetrnim urcite zisti...

Mautina

ja som bola na rozsireni mocovej rury 2x. Urologicka mi povedala ze to je vrodena chyba. Prvy krat som bola na rozsireni asi pred 8 rokmi a druhy krat minuly rok. Doktori povedali, ze aj ked mocovu ruru rozsiria, casom je to potrebne opakovat. Robili to v celkovej anesteze a citim sa dobre. Dovtedy som trpela castymi zapalmi moc. mechura a mala som problem s mocenim, chodila som na zachod casto a mocila som malo.

Miš_ka

Mám takéto príznaky: nutkanie na močenie, niekedy ma až pobolieva keď čúram, musím aj potlačiť, a tenký prúd moču, a 19.novembra mam ísť konečne po dlhom čakaní na cystoskopiu... Tento problém mám už dlhšiu dobu a dlho som musela čakať na toto urologické vyšetrenie "cystoskopiu"... Môžem mať zúženú močovú rúru? Pred rokom som strašne často bola nachladnutá ako na mechúr, každý mesiac... ani som sa dobre neobliekala cez zimu :/ mohlo by mi to spôsobiť tú zúženinu? Alebo mám dáky oslabený močový mechúr z toho že som bola často nachladnutá? Ak áno na cystoskopii by mi to mali zistiť? Som dievča, mám 14 rokov.