Ma HPV vírusu, by nemal biť preliečený aj partner a ako sa pred vírusom chrániť?

Táto diskusia patrí k článku: Ma HPV vírusu, by nemal biť preliečený aj partner a ako sa pred vírusom chrániť?
Ma HPV vírusu, by nemal biť preliečený aj partner a ako sa pred vírusom chrániť?

Chcela by som sa informovať ohľadom HPV vírusu. Pri preventívnej prehliadke mi lekár zistil zo steru, že mám vysoko rizikové typy tohto vírusu. 4 mesiace som užívala Beta glukán 500. Po kontrole boli výsledky cytologického steru negatívne ale špeciálny ster na HPV bol ešte pozitívny. Viete mi ešte niečo poradiť čo by mi mohlo pomôcť? Zrejme by som sa asi mala vyhýbať pohlavnému styku s priateľom, ktorý určite tiež má vírus lebo len od neho som to mohla dostať. Má sa aj on liečiť Beta glukanom? A potom existuje aj pre mužov vyšetrenie, ktoré by odhalilo či sa už vyliečil? Dá sa to úplne vyliečiť? A koľko to asi trvá? Je v tomto prípade rizikový aj orálny či análny sex?

Inina

Dobrý deň pani Doktorka,

prosím o radu, som vyše 18 rokov s manželom a som mu verná a predpokladám, že aj manžel mne. Na ročnej prehliadke u gynekológa mi pred dvomi rokmi povedali, ze mam HPV (predtým som to nikdy nemala) a mam prist na kontrolu o pol roka (odporučili mi brať probiotika Probiofix 1-2x denne). Odvtedy som bola na kontrolu už 4x a všetko som mala v poriadku. Teraz mi navrhli že stačí chodiť na kontrolu už len raz za rok. Myslíte si, že výsledky mohli byť z nejakého dôvodu skreslené, alebo sa to nejako vyliečilo? Mám trvať na polročných kontrolách, kvôli potencionálne možnej rakovine krčka?

Ďakujem za odpoveď.