Predčasný pôrod

Táto diskusia patrí k článku: Predčasný pôrod
Predčasný pôrod

Predčasný pôrod je pôrod pred ukončeným 36. týždňom tehotnosti. Za dolnú hranicu t.j. hranicu životaschopnosti plodu sa v súčasnosti považuje 24. týždeň tehotnosti. Pôrodná hmotnosti takýchto novorodencov sa pohybuje v rozmedzí 500 až 2500 gramov.

Jennny

rodila som 2x, pokažde cisarskym rezom a keby som na to šla teraz, určite by som si nechal anapisat niečo dost silne, lebo je to taka ostra zerava bolest, že som myslela že skolabujem! Takže určite pumpičku

Liona

baby, čaka ma porod, mam termin už za dva tyžden a premyšlam, či si mam zakupit pumpičku, alebo nie . Neviem ako budem rodit a ked pojdem na cisarskey rez tak sa bojim, že budem dlho out, nebudem sa moct venovat babatku. Lebo niekto pisal, že ti to takto na vyžiadanie nedaju, nedava sa to automaticky

Jennny

nie vždycky sa predčasny porod da ovplyvnit. Ja som prenašala tyžden, dcerka nechcela ist vonku a nakoniec to aj tak bol cisarsky rez a velka bolest po operacii a vela, vela analgetik. Takže ako analgetikum doporučujem pumpičku

Nioxin

obe moje deti sa narodili predčasne a obe cisarskym rezom. Len to velmi boli po operacii a ešte som sa u toho musela starat o dve deti. Dnes by som to vyriešila xantis pumpičkou