Domáci pôrod

Michele

a hlavne po cisarskom reze každej žene prve cca 2-3 dni davaju analgetika, aby bolest taka vyrazna a mamička mohla aspon čiastočne fungovat a venovat sa babatku

Jennny

vyržlai to všetky ženy, vydržime to aj my a aj dalšie po nas. Medicina ide dost dopredu a analgetika su stale silnejšie a po niektorych bolest nie je skoro ani citit

RioRio

Rodila som cisarskym rezom , šla som na poslednu chvilku, nastali komplikacie a po operacii som musela brat analgetika, pretože to naozaj velmi bolelo

Jennny

rodit doma je obrovske riziko a hlavne by ma zaujimalo, kto vam doma spravi cisarsky rez a ak sa niečo stane, kto za to vezme zodpovednost. Je to velmi nezodpovedne jak voči matke rodičke, tak aj voči ešte nenarodenemu dietatku. Rodila som cisarskym rezom a bol to akutny, pretože to prirodzene nešlo a som rada, že to mam za sebou. Boli to, vlemi to boli, brala aom analgetika, dokonca som si zaplatila aj pumpičku, a vydržala som

Koloba

osobne by som neriskovala. Jeden typ ženy chce rodit doma a druhy typo chce do nemocnice na nadstandart a po operacii cisarom použit modernu metodu od bolesti - pumpičku

petroneta

pôrod je zdravotným problémom. Kedysi ženy pracovali na poli a v kuchyni, stále na nohách a stály telesný pohyb. Teraz je to ako? Keď vidíš v Zoo zviera v klietke, ono sa v klietke pohybuje. Teraz si predstav školu a deti. Trieda je klietka. Koľko sa tie deti smú v klietke pohybovať? Sedenie pokračuje aj na strednej škole - pre ľudí so SŠ vzdelaním 13 rokov - s 2-3 telesnými výchovami do týždňa. Nie každé dieťa športuje, väčšina nie. Takže úlohy, televízor, PC, mobil a ďalšie sedenie, ležanie.
V práci kancelária, PC. Sedenie. Z tohoto má byť žena v kondícii zdravo a bezproblémovo rodiť? Dobre, počas tehotenstva jej bude záležať na sebe a bude chodiť na dlhšie prechádzky, aby sa zlepšilo prekrvenie organizmu a kondícia. Ale ani to nie každá.

merilynn2

Z pôrodu vyrobila "zdravotný problém" západná medicína, predtým sa deti rodili doma a ľudstvo sa veselo množilo. Iste, úmrtnosť žien a detí bola výrazne vyššia, ale aj životné a hygienické podmienky boli niekde inde. Najväčší pokles úmrtnosti pri pôrodoch v histórii sa objavil, keď si začali lekári umývať ruky.
V Holandsku môžu ženy rodiť doma, ak majú dobré výsledky - robí to tretina a štatistiku majú lepšiu než naše pôrodnice. Tiež prístup k rodičkám je tam postavený opačne - rodička je klient, ktorému systém poskytuje službu, nie pacient, ktorého treba silou-mocou vystrašiť, komandovať a zachrániť.
Btw. z posledných 2 návštev zdravotníckych zariadení (úraz) som si doniesla raz agresívnu nádchu a raz hnačku - a to som na wc iba otvorila dvere (nemali tam mydlo, tak som si povedala, že vydržím domov). Čudujem sa, že nozokomiálne nákazy tu ešte neskosili populáciu.

Nioxin

nie, nikdy y keby bolo na mne, uplne by som ho zakazala. Zena tym ohrozuje nielen seba, ale aj svoje nenarodene dieta. Čo v pripade komplikacii a hroziaceho cisarskeho rezu? Kto za to vezme zodpovednost? Potom su ale maminky, ktore chcu byt hospitalizovane a chcu mat tu najlepšiu starostlivost a cisarsky rez si nechaju spravit dobrovolne a ešte si od bolesti pomahaju roznymi analgetikami