Materské mlieko jeho zloženie a jedinečnosť

Táto diskusia patrí k článku: Materské mlieko je jedinečné a nenapodobiteľné
Materské mlieko je jedinečné a nenapodobiteľné

Čím viac vieme o nutričných, imunologických a ostatných priaznivých vlastnostiach materského mlieka a dojčenia, tým viac si uvedomujeme, aké je nenahraditeľné. Materské mlieko predstavuje „zlatý štandard“ výživy novorodencov a dojčiat.

wondergrey

Materské mlieko je pre bábo jednoznačne to najlepšie, ale keď už kojenie nie je možné, tak to proste nejde a je treba nájsť náhradu. Umele mliecka maju v sebe vsetko co je potrebne a vdaka bohu za ne bez nich by to bolo velmi zlé. My sme si vybrali sunar premium, ktorý svojim zlozenim zodpoveda najviac materskému mlieku a malý ho má rád. Chutí mu a krásne prospieva takže aj sunar pomôže a prosím nekritizujte náhradné mlieka.

kklena

No materské mlieko je nenahraditeľné ale bohužiaľ aj ja som musela začať s umelouvou výživou.Pýtala som sa kamarátiek s čím majú najlepšie skúsenosti.Jedna bola na nutrilone iná preferovala bebu .Tak sme skúšali ale malá Sofinka nechcela piť ani jedno mliečko z jedného vracala alebo ju bolelo bruško.Nakoniec to vyriešila moja mamina a doniesla sunar complex.Vraj je to značka ktorá trvá už niekoľko rokov a vždy sa osvedčila .Aj zloženie sa mi páčilo.konečne je malá spokojnučká a ja tiež.

vrana80

To spojenie bolo pre mna tiez to naj pocas kojenia a bolo to krasne, pri druhej dcere som zo zdravotnych dovodov nemohla tak dlho kojit takze tiez som rada ze umele mliecka existuju a ze mame taky vyber a nasli sme si Amilk Bifido ktore jej chuti. Samozrejme ze umele mlieka sa asi nikdy nevyrovnaju materskemu ale ako nahrada je to super.

stastnablcha

pre mna bolo pocas kojenia najuzasnejsie to spojenie s babom. mylsim si ze uz aj umele mliecka maju v sebe vsetko co je potrebne a vdaka bohu za ne (sama som musela teraz po nom siahnut a som rada ze amilk mame) ale to ked sa moja mala ku mne pritulila a vyvalila tie ocka a vedela ze ide papat... kojili sme sa 2 roky a to puto co sme si vdaka nemu urobili je neuveritelne... ja viem ze toto je clanok o zlozeni a vsetkom, ale pre mna bola tato vec uplne najviac ... :)