Autizmus

Táto diskusia patrí k článku: Autizmus
Autizmus

„Žiadny človek nie je ostrov, uzavreté odlúčené ja. Ale práve to je autizmus: ostrov oddelený od pevniny. Čím viac som ich poznal, tým viac sa mi javia ako cudzí druh, ako druh prazákladný, dovnútra zahľadený a jedinečný. Žijú tak ako cudzinci uprostred ľudskej pospolitosti.“ (O. Sacks)

Bohatier

To su pekne percenta k dobru (psychika a strava sa vyrazne podiela na vecsine chorob). Skuste si dohladat "suchu dietu" takzvane je to dieta ked telo spotrebuva vodu z poskodenych buniek v tele a vdaka tomuto ich nielen ze zneutralizuje ale prestane replikovat.

RiesAutizmus

Vynikajúci článok o autizme. Zo skúsenosti vieme potvrdiť, že odstránenie lepku, kazeínu, sóje a rafinovaného cukru, robí zázraky. Synove skóre ATEC v priebehu roka kleslo z 90 na 36 bodov a bol rediagnostikovaný z detského autizmu s mentálnou retardáciou na detský autizmus. Dnes je jeho skóre ATEC okolo 15 a stále sa znižuje, čiže jeho stav sa zlepšuje.

Špecificky o strave venovanej rodičom autistickej komunity, píšeme s manželom na rieseniapreautizmus.sk. Mimochodom, je tam veľká štúdia, kde tisícky rodičov potvrdili zlepšenie stavu svojich detí po úprave rozličných typov diét napr.:
- odstránenie cukru, zlepšenie u 52% detí,
- odstránenie pšenice, zlepšenie u 55% detí,
- odstránenie gluténu a kazeínu, zlepšenie u 69% detí,
- špecifická nízkosacharidová diéta, zlepšenie u 71% detí
…a mnoho ďalších diét.

Všetko je potvrdené takmer 7 tisíckami rodičov autistických detí. Štatistiky sú postavené na osobných skúsenostiach tisícov rodičov a nie na vyjadrení niekoľkých ľudí a tomu my hovoríme objektívnosť :-)