rozvod vs samovrazda

Príspevok v téme: rozvod vs samovrazda
sani777

Ahojte,

Asi pred viac ako rokom som tu pisal,ze ma zivot nebavi a nie je mozne ho ukoncit z dovodu ze mam rodinu,deti. Dovod som asi uz nasiel a aj spolu tu na forume..., tazko sa mi to pise,ale je to moja manzelka. Nechcel som aby sa take nieco stalo,ale uz sa to dalej neda zvladat a opat mam depky.

Rozvod znamena koniec rodiny, vsetko co sme si vybudovali- majetok, deti spolocne zazitky a 11 rokov zivota o ktore nechcem prist, samovrazda teda znamena to iste.

Postavil som sa teda voci tomu a nasiel som ako take riesenie.V praci dam vypoved (aj tak ma nebavi) a pojdem do zahranicia (600 km od domova) zacat od znova.

Chcel by som sa Vas opytat je podla Vas taketo riesenie spravne?

Nemal by som predsa ostat doma a pokracovat v 11 rocnom vztahu? Nie je na koniec uz neskoro ako som si aj ja vravel? ako sa ktomu postavi moja cela rodina ze odchadzam? a co moje deti, kto a ako ich vychova? len neviem si predstavit dalsich 5 rokov kym vyrastu...

Chcem aby som bol konecne naplneny u inej partnerky, uz ma nebavi prezivat ako prezivam co uz bude cca 5 rokov. (nechcem od partnerky tak vela len viac fantazie a viac otvorenosti a pravidelnosti v sexe :) ). zacal by som naprv tyzdnovkamy a neskor by som to asi postupne dal na javo ,ze to uz nema zmysel.

co si o tom myslite? Dakujem

Prezyvka055

Tak v zahranici zarobis viac takze financne to problem nebude, zdravotne rizika s ochranou su minimalne, ovela mensie ako pri nejakej nahodnej znamosti a hlavne dobre pre teba je ze so slapkou si mozes robit co chces a kedy a chces.

sani777

*anjelik*

Ano dakujem za rady,ale to mam teda chdit len na vikend? a ked teda by sme casom dal vediet ,ze uz nechcem byt snou na vikend by to uz nebolo a mal by som zakaz. dalej by som bol obmedzovani zo svojim rozpoctom,ale na zaciatok ako prvy krok by to slo...

*Prezyvka055*

haha...dakujem,ale v mojom pripade by to bolo financne nakladne a este mozne zdravotne rizika :)

*nespomeniem si na meno profilu (prepac)*

Ano do prace chodim...este potrebujem asi hodku kym zakoncim.ked by som nepracoval asi by ma porazilo,lebo ked nemam co robit myslim na sex..haha

samozrejme su dny ked clovek fakt nemoze,ale to nie je casto nas pripad.

domace prace mame podelene,takze aj oprat vyzehlit, poupratovat nie je problem,to iste prace okolo domu.

Fitko, sport? mam 3- 4x to tyzdna (sportujem takmer 2/3 zivota, mozno to je to je pricina...) a to uz obmedzene,pretoze aj na to mam obmedzenia (travim tam vela casu,..asi tam niekoho mam...)

Ano to je prave skoda,ze ked ostatne veci idu dobre,preco to rozbijat...

Ja som sam zene navrhoval kade co na spestrenie sex. vztahu (som v tomto velmi liberalny a rad skusam vsetko)..no zial jej to nechyba..ked doma ma 2x do tyzdna a to z mojej strany kvalitne odvedenu pracu tak nepotrebuje nic viac...

za posledne 3 roky boli okamihy ked som si myslel,ze vsetko je na dobrej ceste ale to bolo do 10x.tabletku co skusila nebola ucinna.

Ako som pisal,toto som vedel od zaciatku vztahu..teraz si mozem hlavu trieskat..alebo mam tym ludom co rozpravaju-rozpravali ,ze sex nie je vsetko? haha

Bilancia:

Posrany zivot, peniaze,ale straveny cas okrem toho sexu nelutujem,to iste som rad ze mam deti...a preto by som to nechcel ukoncit,ale ked sa neda tak sa neda...

anjelik *

Ak sa rozvedieš, neznamená to predsa, že deti už neuvidíš. Zostaneš stále súčasťou ich života. Manželka ťa už vôbec nezaujíma, na čo vlastne chceš s ňou zostávať? Ak si aj nikoho nenájdeš, môžeš si za to platiť a bez stresov, že ťa niekto načape. Ako som písala, máš právo žiť svoj život. A napĺňať všetky svoje potreby. Veď deti aj tak musia cítiť, že ty si neustále v napätí, manželka je nervná, že sa jej stále dobýjaš do gatiek a súčasne z toho, že čo keď si niekoho nájdeš?.....nebolo by naozaj pre všetkých zúčastnených lepšie, prísť za nimi spokojný? A darovať im samého seba v pokojnej a dobrej nálade? :o) To, že si sa chcel kvôli tomu zabiť, mi rozum neberie, tak sa k tomu radšej nevyjadrujem.:o))

Ja nezvyknem radiť rozvod, ale ani jeden z vás nemá na rozumnejšie riešenie, tak na čo zbytočne týrať jeden druhého a prenášať to aj na deti?

Emmmal.

PočujˇŠani....a chodíš do roboty?? Lebo môj muž chodí a je z toho taký zrobený /zarába si hlavou aj fyzicky/, že večer v posteli mi povie : vieš čo aj by som, ale ja nevládzem... ja som na tom podobne...výchova malých detí, domácnosť atď, atď. nebudem sa rozpisovať o kolotoči behu fungujúcej domácnosti, ....takže sex samozrejme robíme, ale určite nie 4x do týždňa....jednoducho nemáme čas ani príležitosť, už len to že bývame v 2izb.byte...a vôbec nám to nevadí a to spolu žijeme cez 20 rokov, takže moja rada je nejaký kompromis: manželka nech sa viacej snaží, aby to nebolo 1x raz do mesiaca /inak je nejaká tabletka na zvýšenie sex.apetítu pre ženy/ Ty skús byť viacej v práci alebo šup-šup do fitka na vyplavenie hormonov!! Pokiaľ vám ako páru iné veci fungujú, škoda rozbíjať vzťah, a hlavne keď sú v tom malé deti.

Inak mám známu čo mali podobný problém a ona mu oficiálne dovolila "štetky", a všetci sú spokojní...

sani777

Ahoj Anjelik,

Dakujem za odpoved.

Ano to je prave ta dilema,koli detom. Majetok a vsetko hmotne budis...ale deti to je koli comu mam tento problem (aj tak majetok budujeme pre ne).

Ako im to povedat? su este mali..ked som bol mesiac mimo domova som im chybal, aj oni mne,(ale okrem toho mi bolo skvelo!).kto ich bude vychovavat a ako atd?

Na tuto temu som sa snazil viac krat snazil konzultovat s manzelkou,ale ako som pisal, hadky,krik,plac ,vyhrazky uz nemam zaujem pocuvat. Nejde len o kvantitu ale aj kvalitu milostneho zivota. Vedel som,ze to nebolo to prave ani na zaciatku,ale ked vsetci basnili o tom aka je laska dolezita a sex je druhorady a ze tam ma byt viac duchovna a,ze ked budem starsi chut sa utlmi atd..

Ano to mozno plati pre metrosexualov a muzov s malym obsahom testosteronu..pouzijem citat vyznamneho SK statnika: "zialbohu,ale niededy aj chvala bohu " ze ho mam geneticky viac.Keby by som povedal vacsine ludi tento dovod asi si pomyslia,ze som chory na hlavu.(co aj poviem rodicom?) haha. Ano som ...ako pre koho.Riesit to milenkou nema zmysel,aj tak ma kontroluje na kazdom kroku.Tak co mam si zaobstarat tabletky na utlmenie?

Psycho lieky som skusil je to na nic,clovek nemoze nic robit aj som sa jej priznal ze ich beriem a mi ich zahodila... (hlavne ze som bol u lekara pre ne "v hodine 12tej" ), co by mi urobili lieky na utlm mojej potencie neviem :)

Je to velka dilema..este som v podstate mlady clovek..v rozmedzi 25-33 r ,v mojom veku nemaju rovestnici ani byvanie,deti tak mozem zacat od znova,ale problem je ci vobec aj mam. a potom sa mi opat zda,ze je to zacarovany kruh a ja neviem ako z toho von, koli detom a 10 prezitym rokom,a ked to aj urobim budem v buducnosti spokojny? preto tie depky a rozmyslanie o ukonceni zivota pred rokom a 2,5 roka dozadu.

anjelik *

No neviem, ale mne sa teda to tvoje riešenie vôbec nepozdáva. Zabudol si totiž na jedno a to sú vaše spoločné deti. A to, ako to oni pochopia. Pretože ty, ak teda dobre rozumiem, nemáš doma dostatok sexu. Svoju manželku máš očividne už v trúbke, ako sa vraví, keďže chceš inú a podľa možnosti takú, čo to bude chcieť každý deň. :o) To je v poriadku, každý sme iný. Ale riešiť to útekom od rodiny je podľa mňa dosť nefér. Najmä, keď ty sa už vrátiť nechceš. Deti nie sú predsa psi, aby si ich cvičil..Že najskôr sa nevidíme týždeň, potom dva a potom už asi ani vôbec. Ak sa medzičasom nejaká vhodná nenásytná vagína objaví.

Ono to asi nie je ľahké, ale tak vhodnejšie by asi bolo manželke na rovinu povedať, že tvoje libido ti určuje priority a že ona ich nespĺňa a že to chceš ukončiť. A nájsť si inú. A vysvetliť to aj deťom. Že ich máš nadovšetko rád, že oni nič zlé neurobili, ale že s ich mamičkou ste už len kamaráti a ako takí spolu už bývať nechcete. A až potom si hľadaj iný život. Ale nie bez detí. Tie nemôžu za to, že si sa sekol v svojom odhade. :o) Máš právo byť v živote šťastný a podľa vlastných predstáv, ale už nemáš právo to urobiť bez toho, aby si to nevysvetlil tým, ktorí sa zrodili z vašej niekdajšej lásky. :o)

sani777

Ahoj tatranska.

Dakujem za radu.

Myslis ze by som jej to mal povedat?alebo proste len povedat ze tuzim po tom ist do zahranicia ako vyzvu?

Ano zial je to koli nedostatku sexu.bohuzial.ja sa potom nemozem na nic sustredit.niekomu staci raz za tyzden niekomu aspon raz za den :) a tak isto ide aj o spobob daneho aktu...

tatranka2222

ahoj nenapisal si konkretne preco vznikali tie hadky a odpor k sebe. Pochybujem ze to bude tym ze mate malo sexu ako si spomenul.

Ja si myslim ze by si urobil dobre keby odides na cas do zahranicia. Obaja si od seba oddychnete a po case uvidite co dalej. Mozno mate len krizu ze ste stale spolu a nic si nevyjasnujete a zijete v napati. O deti s abat nemusis maju matku a domov prides raz za cas. Vo vela rodinach to pomohlo,mozno to pomoze aj vam. A mozno si zacnete seba viac vazit a vyhnete sa rozvodu. Tak chod do toho nic nestratis ,mozes ziskat. Drzim palce

sani777

este by som rad pridal,ze rozpravat sa snou o tom zrejme nema zmysel. Ked som sa chcel rozpravat a riesit problemy je to pre nu tabu tema, to iste plati aj v pripade riesenia naseho problemu co snami dalej. Krich,plac,obvinovanie,vyhrazky,afekty uz nemienim opat pocuvat...

dakujem