Vegetariánsky spôsob výživy detí – riziká a benefity

Táto diskusia patrí k článku: Vegetariánsky spôsob výživy detí – riziká a benefity
Vegetariánsky spôsob výživy detí – riziká a benefity

Záujem o vegetariánstvo začal v posledných rokoch narastať, najmä medzi obyvateľmi ekonomicky rozvinutých krajín. Tento spôsob výživy veľakrát aplikujú rodičia aj pri svojich deťoch. Je to správne?

fantomka

Aj vegetarianska strava je pestra a vyvazena. Vsak to nie je len o tom, ze vegetariani jedla len zeleninu alebo ovocie. Ale pokial niekto chce viest k takejto strave dieta, alebo sa dieta tak same rozhodlo, tak by som odporucala konzultovat to s lekarom, aby bolo vsetko v poriadku.

Hani123

ja som tiež odjakživa viac inklinovala k rastlinnej strave, ale dieťa by malo mať vo vývoji určite pestrú stravu - a keď bude staršie, nech sa rozhodne samo

AAlenkaa

aj ja plánujem vyskúšať blw, zrovna o tom veľa čítam…objednala som si tento set, aby sme mali hladký štart www.minikoioi.sk a zeleninu budem mať od svokry zo záhrady

laluska87

Ako nasilu by som detom takuto stravu nezavadzala a neodopierala maso, ak by on mali napriklad zaujem. Casom sa mozu same rozhodnut, akou stravou a cestou sa vyberu

ancapanca

ja som vegetarián a manžel normálny mäsožravec, dcérke zataiľ chutí viac vegetariánska strava - skúšame blw metódu

tekvicka-micka

moje deti jedia všetko. Kupujem im bio hotove jedla od sunaru a hlavne tie s masom. Su to bielkoviny a deti to potrebuju

Novino

moje deti jedia všetko. Teraz si velmi zamilovali bio prikrmy od sunaru a musim sa priznat, že chutia i mne :) a ani nechcem, aby boli vegetariani