Teplomer - aký?

Príspevok v téme: Teplomer - aký?
pehatahanka

Zdravim, rozbil sa nam posledny ortutovy teplomer, kupili sme za neho nahradu - taky isty len bez ortutovy a tiez aj digitalny no obidva su cista hroza...rozmyslame aj nad bezkontaktnym..mate s nim skusenost? Nechcem len tak vyhodit za neho peniaze ked nebude dobry. Mame teraz doma dcerku ktora ma rok a pol takze tam by sme ho hadam aj vyuzili...

Karolinka1

Ale ano da, najskor som mala obavy no riskla som to a teplotu s nicim inym uz nemerame, urcite dobra investicia

pehatahanka

@ortuť Suhlasim, tie digitalne nic moc...ach skoda toho ortutoveho :/ dufam ze najdem nejaku rovnaku alebo aspon podobnu alternativu

Karolinka1

Tiez sme mali podobny problem, nakoniec sme sa rozhodli pre bezkontaktny od firmy truelifecare.cz a sme spokojni, keby ta nieco o tom viac zaujima tak sa kludne pytaj

ortuť

Ja tak isto som mal najlepšie skúsenosti s ortuťovým teplomer, podľa mňa boli najlepšie. Digitálne nie sú úplne zlé, ale to, čo píšu v návode, že odmerajú za 20-25 sekúnd je podľa mňa blbosť, s digitálnym teplomerom treba podľa mňa merať aspoň 5 minút, aby to ukázalo tú správnu teplotu. Pri vysokej horúčke aj za tých 20 sekúnd nameria vysokú teplotu, ale je rozdiel 38.5 a 39.0, keď ho držíš dlhšie, aby to odmeralo správne. A týmto dotykovým ťažko povedať, či veriť, ja v to nemám dôveru, ale neviem skúsenosti ľudí, alebo nejaké informácie o tom lepšie.