hrozí potrat???

Príspevok v téme: hrozí potrat???
ema

potesila by som sa keby ma niekto uistil ze pichavé bolesti v 26 tyzdni tehotenstva su normálne. mam strach o babatko. tie bolesti sú niekedy velmi silne, pocitujem ich v podbrusku aj v okolí celeho bruska . niekedy neviem od bolesti ani vstat z postele. ale potom to prejde.je to len roztahovanie sa maternice alebo nieco ine???

jojojoj

Ahoj ema,ak Ti pri tych bolestiach tvrdne brusko tak sa nepytaj nikoho ale bez za lekarom HNED!!!!!!,
v takomto stadiu keby to na Teba prislo obavam sa ze dietatko by malo velke problemy prezit a nehovorim co dalej ake zdravotne problemy...pluca, ocne pozadie, mozog...
ale verim ze to odhadnes sama a budes sa riadit vlastnym instinktom....
vela zien si myslelo ze pockam ,prejde to a porodili predcasne...to ti poviem nie je vobec lahke pre maminu ani pre babo...
ja som mala dva udrziavane tehotenstva a vobec som si pri tom prvom neuvedomovala ze tie bolesti a tvrdnutie bruska su take vazne
az ked mi v poradni povedali ze som v 28 tyzdni a otvorena na 4cm co je ako na zaciatku porodu, tak lezat a lezat,pichali mi magnezium a vsetci vraveli ze porodim do tyzdna...napokon to babo vydrzalo do 34 tyzdna....
drzim palce
a este cosi, nechcela som ta vystrasit, vies velmi dolezite je aby si ostala pokojna a nepripustala si ze sa ti moze stat nieco zle, tebe ani babu...tak teda snaz sa pozitivne mysliet....
bude to dobre, neboj...

driny4

Ema,, ak sa tie bolesti ťahajú akoby odspodu cez slabiny až hore, tak to môže byť spôsobené rastom bábatka. V tomto období, v ktorom teraz si začína bábatko intenzívne rásť a priamo úmerné k tomu sú aj tie bolesti.. Pokiaľ sú tie bolesti neni kvázi menštruačného charakteru, tak môžeš byť kľudná, daj si väčší kľud, dopraj si odpočinok, žiadny stres žiadné nahánanie... všetko ťa počká,, keď zdravé bába príde na svet))