Detské ochlpenie u 7-ročnej dcéry

pariova

Dobrý deň, som rada že píšete rôzne témy ohladne detí, ja mám tri deti, vo veku 6,4,3, problémom mojich detí je ochlpenie, majú chlpky na chrbte, na nožičkách , rukách a bnad perou, to najmladšie je syn a chlpky mu začínaju rasť i na líciach, chodím i na endokr.výsledky v poriadku, jednoduch sú zdravé, vravia mi doktori že detom to zmizne no ja však vidím opak, tmavne im to a rastie, syn -3r.tak tomu to je strašne vidieť, tie deti si to až tak neuvedomujú, ale zčnu chodiť do školy adeti sa im budú posmievať, je tu niekto kto by mi mohol poradiť, baby majú taktiež na chrbátoch ochlpenie a začína im aj nad perou hornou, keby mali baby 10 rokov, tak to berie matka ako že idú do puberty.PORADI MI TU NIEKTO.

damian

Tieto problemy mozu byt okrem ineho aj z dovodu:

1) Konzumacia soje, sojovych vyrobkov a industrialnych vyrobkov obsahujucich soju
2) Prilis vela masa - prilis vela estrogenov v tele)

daniela8

ahojte, mám podobný problém, ale dcérke začali rásť chĺpky pod pazuchou a to ešte nemala vtedy ani šesť rokov a tiež mala výrazný pot. bola som na endokrinológii tu u nás a následne aj v Blave na vyšetreniach v detskej fakultnej nemocnici a zistili jej predčasnú pubertu z nadobličiek. zatiaľ lieky neberie, lebo hodnoty má síce hranične zvýšené, ale stále je to v norme, tak máme ísť o tri mesiace zase na kontrolu. ale asi 90 % takejto formy predčasnej puberty vraj začína ochlpením tam dole....len moja dcéra zrovna je tých 5%, čo jej to začalo pod pazuchou.
no v podstate je to hormonálna porucha, čo sa prejavuje aj na jej správaní ale aj raste(je veľmi vysoká) a aj jedení(dokáže zjesť porciu dospelého človeka, pritom ale nie je tučná vôbec).
ale vraj menštruácie sa zatiaľ nemusíme báť.....
odporučila by som každej mamičke, ktorej sa to s ich dcérkou nepáči, aby radšej navštívli endokrinológa, a ak je to v poriadku, tak majú aspoň istotu, že sa nič nezvyčajné nedeje.
ja som sa totiž tiež dosť dlho uspokojovala s tým, že je to normálne, že deti dnes dospievajú trochu skôr, ale po všetkých tých vyšetreniach a vysvetleniach od lekárky už dnes viem, že to môže mať veľmi zlé dôsledky aj na zdravie a psychiku našich detí. nemôžme sa uspokojiť len s tým, že skôr prišlo a skôr aj odíde.......je to vážny problém, ktorý treba riešiť, alebo ho mať aspoň pod kontrolou.....
všetkým držím palce!

pipina

Ahojte ,no ja mam s dcerkou tiež tento problem,proti poteniu som jej kupila Rexonna for teens a vysvetlila som jej ,že ak ju bude bolievat bruško,tak mi to treba povedat a rozpravala som jej aj o menštruacii ,dcera bude mat 9 rokov a ja som to dostala v 11 rokoch ,tak to pomaličky očakavam

lea

no ktovie, ci za tieto problemy u deti nemoze prave rozsirenost hormonalnej antikoncepcie u dospelych. totiz tieto umele estrogeny sa vylucuju mocom do spodnych vod a filtrovane sa dostavaju spat do potravinoveho retazca. preto nam aj muzi zozenstievaju.

marec

dobrý deň, chcela by som len poprosiť mamičky, ktoré majú podobný problém o radu. Mám dcérku, 6 ročnú, a má stále problémy s výtokom. Detská nás poslala na gynekologiu, tam však po výtere boli výsledky negatívne. Brali sme aj preventívne lieky na mrle, aj ked ich podľa mna nemá. Výtok stále pretrváva, je zelenkavý a čo je horšie dosť zapácha. Už neviem čo by to mohlo byť. Sprchujem ju v čistej vode, nohavičky periem bez aviváže .... poradťe prosím...

dorotea

Milá Tanka, som rada, že som našla niekoho kto má ten istý problém ako ja. Tiež mám 7 ročnú dcérku, takisto jej zarastá ohanbie a nadmerne sa potí.Je to pre mňa šok, lebo neviem ako mám reagovať. Snažím sa jej o tom zatiaľ nehovoriť a keď sa jej braček vysmieval, povedala som jej, že chĺpky má aj mamička a že je to prirodzené u dievčat. Braček prestal a odvtedy je pokoj. Mám však obavy ako ďalej. Chcela by som vedieť aj názor detského pediatra, čo je príčinou tak skorého dospievania dievčat.

strela

Prajem Vám pekný deň. Mám 9- ročnú dcérku, ktorá je dosť ochlpená na nohách, rukách a chrbte. Začína si to plne uvedomovať. Náš obvodný lekár nám povedal, že všetko je v poriadku a chĺpky budú miznúť. No nám sa zdá pravý opak. Chĺpky sú z roka na rok hustejšie a tmavšie. Máte niekto podobný problém a skúsenosti s ním? Za odpovede vopred ďakujem. Martina

tanka

Ste strašne zlaté kočky, že ste sa podelili so mnou o Vaše názory, pocity, skúsenosti. Asi som len trošku viac úzkostlivá, ale to len preto, že Ja sama som taký "problém" nikdy nemala. Dospievať som začala, keď som mala 12. No čo už... prajem Vám všetkým nádherné slnečné dni....:-)))))

deniska

cau tanka.ja ti mozem povedat z mojej skusenosti.ja som tiez v 7mich rokoch mala ten isty problem a este ktomu menstruacia mi prisla skoro.9 apol roka.moji rodicia do mojich jedenastich rokou nic nevedeli az kym nenasli jeno rano mali flek na plachte.ja som to tajila lebo som sa bala ze som chora.nikto mi nepovedal ze exzistuje nieco take.ja som mala v jedenastich aj 3jky prsia.skoro som bola vyspela.ja ti len tolko timto chcem povedat sadni sy smalu a zacni ju na to pripravovat ze je to jedna normalna vec.nikto skor niekto neskor.narazdiel od mojej sestry.ona zacala v17mnastich a do vtedy zas opacne sa bala ze nedospeje v porovnani v skole zo spoluziacek.je to vsetko indyvidualne.zacinas mat doma dospelu dievku.nieje to nic vazne ale je dobre ju na vsetko pripravyt skor a to je na tebe.vela stastia.pa