Bolí trhanie zubu?

HIHILA

Neboj sa Alexander293, je to neprijemne, ale nic strasne. Predtym ako ti budu trhat zub, tak ti daju injekciu, aby ti strpla cas daasna, kde ti budu trhat zub, vtedy nic necitis. Mne takto trhali dva zuby naraz. Ked prestala ucinkovat injekcia, je pravda ze dasno a raba dost boleli, ale dostsla som antibiotika a aby sa mi rany nezapalili a rychlejsie sa mi rany zahojili brala som wobenzym. Urcite zvladnes trhanie zuba, nebude to takze zle.

N-ika

Su aj horsie veci :-)
Uz mi trhali (respektive vytlacali) zapaleny koren, aj rozvrtavali spojene korene, absolvovala som aj chirurgicke vysekávanie dlátom so 4 stehmi :-)
Idealne je, ak ma zubar citlivy pristup. Moj zubar vie, ze mam panicky strach, tak mi da vzdy injekcie dve a este mi pred ich podanim aplikuje aj anestezu v spreji, aby som necitila ani injekciu :-) Ja si rano este supnem jeden xanax (aby som nedostala panicky zachvat, potom hyperventilujem) a potom uz necitim nic a moze robit co sa mu zachce :-D
Hned po zakroku si davam 800ku ibalginu a dostanem aj atb.
Ranu si jemne vyplachujem corsodylom dokial sa nezahoji.

Radoslava123

Najskôr dostaneš injekciu, po ktorej ti stŕpne polovica príslušného ďasna, polovica pery a ak je to dolný zub, tak aj polovica jazyka na tej strane, kde sa bude trhať. Normálne budeš mať tú jednu polovicu jazyka tak strašne stŕpnutú, že keby ti do nej rezali, necítil by si. A potom, keď sa zubár presvedčí, či to máš dosť stŕpnuté, tak chytí kliešte a zub ti vytrhne, bude to len jeden krátky moment a ty už len uvidíš, ako drží v ruke kliešte vytiahnuté z tvojich úst a v nich zub. Zahryzneš do tampónu a hotovo. Potom prídeš domov a ešte pár hodín nebudeš cítiť nič, lebo bude chvíľu trvať, kým to stŕpnutie pominie. Potom sa môže dostaviť slabšia bolesť a sám budeš cítiť, že by nebolo zrovna najvhodnejšie, keby si niečo zjedol, aby sa ti do rany niečo nedostalo a aby sa ti to tam nezapálilo. Nejaké dva dni vydržať bez jedla, to by bolo také ideálne, ak sa podarí, ale nezabúdaj piť vodu, tá ti neublíži. Na taký tretí deň ak si aj dáš nejaké to varené mäsko, kľudne aj zmixované spolu so zemiakmi a s nejakou varenou zeleninou, to by ťa mohlo zasýtiť a ranu vypláchni Curaseptom. Nevyplachuj repíkom a šalviou, hoci sa môže stať, že ti to niekto poradí, možno aj zubár sám. Mne sa osvedčil jedine ten Curasept, dá sa kúpiť v lekárni. Moja skúsenosť s bylinkami nie je moc dobrá, hoci som takmer nič nejedla, bylinky mi spôsobili zápal, kto vie, odkiaľ boli pozbierané a aká špina bola na nich... Veru, rana sa môže aj zapáliť, čo je signalizované dosť silnou bolesťou. Ak sa zapáli, nabehni znovu k zubárovi, aby ti ju prečistil, ale dúfajme, že to nebude treba. Hlavne sa neboj, nemáš sa čoho, ja už mám vytrhnutých zubov celú kopu a prežila som, tak prežiješ aj ty a možno sa raz my dvaja stretneme v čakárni u nejakého stomatochirurga - implantológa a budeme riešiť umelé zubné náhrady :)

dalsi

boli. S umrtvenim menej. Zalezi, ako to je dobre umrtvene a ci je to obycajna extrakcia zuba, ci chirurgicka. Ta chirurgicka je horsia, tam sa musi vysekavat von /alebo sa pouzije bruska/ - napr. dasnom zarastena 8micka.

Obycajna extrakcia, ak nie su komplikacie, je pre zubara pomerne jednoducha.

mate59

Ak ti trhá zdravý zub, nemáš zápaly,tak ti pichne injekciu a tá bolí ako injekcia, čo asi poznáš a potom už necítiš vobec nič.Potom si daj až ti prestane účinkovat anestézia tak si daj Ibalgin, lež v klude a všetko prebehne ok.