Pomoc so stredoškoláčkou

Príspevok v téme: Pomoc so stredoškoláčkou
NestastnaYYY

Dobrý deň. Mám na vás jednu otázku a zároveň jednu prosbu. Mám 42 rokov, som rozvedená a jedno študujúce dieťa na strednej zdravotníckej škole. Je veľmi úspešná a šikovná študentka, lenže problém je v škole, na ktorú chodí. Mám minimálnu mzdu (300 eur) a otec horko-ťažko prispieva. Platby za energie ma vyjdú na 200 eur mesačne, keďže bývame v rodinnom dome na dedine. Moja dcéra dochádza denne a denne dá na autobus 2,7 eur, čo je na mesiac cca 50 eur. Potrebuje chodiť na obedy, pretože má vyučovanie do piatej a to nehovorím o ostatných veciach, čo k životu a čistote patria. Jej škola si totiž vymyslela, že musia prispievať 50 eur do triedneho fondu a taktiež si vymyslela cvičenie, vo forme branného, na 3 dni do Litmanovej-kurz ochrany života a zdravia, za ktorý pýtajú ďalších 40 eur, pretože ak na toto cvičenie neprídu, nebudú klasifikovaný z telesnej výchovy a budú musieť opakovať ročník. Je tretiačka a okrem toho mám ďalšie 2 dcéry, ktoré úspešne vyštudovali strednú školu aj bez takýchto nezmyslov. Stretli ste sa už niekedy s takýmto prípadom ? Ako vyriešiť to, aby tam nemusela ísť bez akéhokoľvek opakovania ročníka ? Prosím o pomoc, som už zúfalá. Proste na to nemám. A dcéra to jednak chápe a jednak tam nechce ísť, pretože nemá veľmi dobré vzťahy s niektorými spolužiačkami pre šikanovanie. Vážne PROSÍM o POMOC. :( :( :(

killjoy

určite chod za triednou a riaditeľkou ak to niesu totálne ignorantské drzé **** tak to pochopia

ved to nie je normalne

keby tie deti radšej niečo naučili namiesto vymýšlania takýchto hovadín

killjoy

určite chod za triednou a riaditeľkou ak to niesu totálne ignorantské drzé **** tak to pochopia

ved to nie je normalne

keby tie deti radšej niečo naučili namiesto vymýšlania takýchto hovadín

shayleen

A nejaké potvrdenie od lekára by vám nepomohlo? Oslobodenie od telesnej výchovy? Ak nie nemáš fakt niekoho kto by ti požičal? Keď ani to nie tak ja by som sa porozprávala s triednou a s riaditeľkou určite to pochopia