Školka - dcéra plače

Príspevok v téme: Školka - dcéra plače
ivettk

Dobry večer chcelaby som sa poradit co mam robit ak moja dcera začala chdit do skolky prvy tyzden bol super no od druheho tyzdna uz nechce chodit do skolky stale place ze tam neide a place aj v skolke ucitelka mi povedala ze s detmi vychadza ze je sikovna len ze dnes bola hrazna cely den auz aj ked ideme na ihrisko tak uteka od deti aj ked predty sa snimi pekne hrala teraz si sadne kumne a nepohne sa pokial deti neodidu preč poradte mi prosim neviem co sa deje dcera ma 3 a pol roka dakujem

NatalkaBS

moja mala tiez plakavala, ale ako sme jej s pani ucitelkou spravili v skolke oslavu narodenim, tak prestala .. je to aj o tom, ako tu skolku vnimas ty ako mama, ked budes vo svojom vnutri v pohode a vysporiadana so skolkou, ze je to pre malu dobre byt v kolektive deti, tak to bude aj ona tak sportovo brat .. a hlavne jej neustale pripominaj, ze ju lubis, aj ked je v skolke a ze poobede sa opade stretnete kazdy den a budete spolu .. a uvidis, ci sa nieco zmeni..

vebe

No ja traumy urcite nemam. A myslis si, ze to co tu ludia na fore riesia je dolsedok toho ze chodili do skolky ci do jasli? No ja si nemyslim

vebe

Ked clovek nema inu alternativu, tak vacsina deti zvladne skolku aj od 3 rokov. Ide o to ako clovek s nimi komunikuje a ako sa sam sprava. Syn mal 3 roky ked siel do skolky a dcera 16 mesiacov, ked isla do jasli. Pracu som si nasla tak, ze som mala na to 2 tyzdne si to s detmi zorganizovat. Nebolo na vyber a deti to akcpetovali. Bolo to cele ze bud alebo. Z mojho spravania citili, ze ina moznost nieje a ze je to tak pre nich dobre. Vobec im to neuskodilo, naucili sa prisposobovat od malicka a to sa im v zivote zislo. Ziadne traumy neutrpeli.My sme generacia ludi, co sme boli aj v jasliach aj v skolke a nemame traumy, sme v pohode. Clovek musi byt trpezlivy, ale zaroven zasadovy, spravat sa pokojne, ale zaroven svojim spravanim dat najavo,ze takto to je a takto to aj bude lebo maminka aj tati pracuju.Deti to prijmu. A mozno to netreba pred detmi ani dramatizovat ani moc riesit. Pre absolutnu vacsinu deti je vo veku 3 rokov skolka to spravne miesto

m8

dievčatko sa prisposobilo rychlo, neplakalo prvy tyžden..niečo sa muselo stať..určite nič vážne, ale je to mladá dušička, treba jej vyvetliť veci..ona si to zapamatá a možno neporozumie hneď..ale porozumie neskor a bude si to pamatať..som si svojím príspevkom istá na 99% a to jedno percento...to už len pán boh vie a ty mamka, určite robíš všetko , čo sa dá a netráp sa, že si ju dala do školky skor...vieme ako to chodí..za tú almužnu, by ste bez muža a podpory niekoho z rodiny umreli obe od hladu...ja ťa chápem...lebo si matka a asi by si ju nadala preč, len z rozmaru, že chceš robiť..inak by si tu ani nepísala

m8

niekto jej povedal niečo škarede..niekto, kto bol pre ňu ,,niketo,,v detskej mladučkej mysli..a tak treba dcerke povedať, ako to chodi..s ľuďmi..s naladami..hlavne nech sa netrapi ľuďmi, deckami...asi bude dccerka citlivy typ..preto s nou treba vela komunikovať a pýtať sa jej

Radoslava123

Ja by som mladšie ako 4-ročné do škôlky nedávala. Toto je častý problém, že deti plačú. Jednému trvá dlhšie, kým si zvykne, jednému kratšie. Ja si myslím, že najneskôr o nejaký mesiac, až dva bude všetko v poriadku. Len si musí zvyknúť.

Filip TT

3 a pol roka to je ešte veľmi malá, s tým sa asi nedá nič robiť, že v škôlke plače.

Môžete skúsiť zvýšiť atraktivitu škôlky tým, že sa jej budete večer vypytovať na kamarátky, ako sa spolu hrali a obdivovať to. Aby cítila, že je tam niečo pozitívne na čo sa dá tešiť, ale ako hovorím 3 a pol roka je veľmi málo a mama je len jedna :o)