Návod pre ženy: ako funguje menštruačný kalíšok

Táto diskusia patrí k článku: Návod pre ženy: ako funguje menštruačný kalíšok
Návod pre ženy: ako funguje menštruačný kalíšok

Už ste unavená z používania tampónov a vložiek, ktoré musíte často meniť a aj tak u nich nemáte istotu, že cez ne neprejde ani kvapka krvi? V súčasnosti sa začína viac používať menštruačný kalíšok, ktorý poskytuje ženám alternatívu k týmto tradičným metódam.

tamponvlozka

No neviem neviem ale sposob pouzivania sa mi nepozdava celkom. Aspon co som citala clanok ako sa pouziva.
Tak napriklad:
Vydrzi bez potreby vymeny 8-12hodin tdda bez potreby vyliatia????
To myslite vazne? Ved ked su prve dni zo zeny to tecie dost a kam sa ta krv hromadi? Vari ma ten kalisok 300-500ml?
A co hygiena? Ved ked by som to mala 8-12 hodin ako pisete tak bakterie sa nemnozia ked sa krv rozklada v tom kalisku? Urcite to tam hnije v kalisku a krv podlieha rozkladu. Co infekcie z toho plynuce.
A ked nemam umyvadlo priamo pri zachodovej mise tak co budem chodit na zachod s flasou vody hej?
Alebo budem pobehovat s kaliskom v ruke medzi zenami ktore zatial cakaju na zachod? A zo mna zatial bude tiect krv po zemi ..
Vsade niesu umyvadla hned pri zachodovej mise je fakt malo wecak kde by som to mala moznost vyliat a preplachnut.
Cize zaver je taky ze to az tak pohodlne nieje

lulu91

Tiež som sa bála kalíšku, že bude vytekať alebo ho tam nebudem vedieť zaviesť. Teraz sa smejem na tom že sú to zbytočné obavy.
spokojnamama.sk
tu je rozhovor s pani čo to vyrába a tam sú všetky odpovede na takéto obavy

Makyavelli

Slečny iste majú aj ďalšie otázky - cena, ako vybrať, ktorú značku či veľkosť, aká je údržba. Na všetko odpovedáme v tomto megačlánku -odkaz odstránený-