Hypertenzia

Táto diskusia patrí k článku: Hypertenzia
Hypertenzia

Hypertenzia je odborným termínom pre zvýšený krvný tlak. Každé zvýšenie nad hranicu, ktorá sa určila ako norma, predstavuje zväčšenie rizika poškodenia cieľových orgánov. Treba si preto pravidelne merať tlak a svoj životný štýl prispôsobiť tomuto ochoreniu.

chamomile

Paganello, to by mali vediet aj v lekarni. A este existuje nejaky institut, kde by sa malo dat spytat, len neviem nazov toho institutu, ale niekde to pisali, ze taka moznost je.

tieto veci nie su sranda
www.cas.sk
ako mu diagnostikovali nepravidelný srdcový rytmus.

Paganello

Mám jednu otázku, ktorá je pre mňa veľmi dôležitá.
V súčasnosti sa liečim na občasnú arytmiu prípravkom Egilok 100 mg, polovicu tabletky ráno a polovicu večer. Je Beta blokátor. Zistili sa u mňa ďalšie ťažkosti najmä s prostatou tak mi bol predpísaný Tamsulosin. To je však alfa blokátor 1 tbl ráno. Môžu sa súčasne používať alfablokátory a betablokátory. A čo ak sa jeden z nich vysadí. Môže sa po 2 týždňoch pokračovať v liečbe . Konkrétne vysasasil som alfablokátor pre vedľajší účinok, ktorý mi spôsoboval búšenie srdca. Lekár mi však doporučil Tamsulosín opäť používať po kontrole. Teraz neviem čo je pre mňa prioritné. Môžem po 2-3 týždňoch znovu užívať alfablokátor ?? Egilok/ betablokátor/som nikdy nevysadil... Ďakujem

Vlado569

vyčerpávajúci článok, chýba mi tam informácia o priemerných hodnotách krvného tlaku podľa veku, nakoľko telo sa vekom mení a je jasné že nemôžte mať rovnaký krvný tlak keď máte 20 či 45. tu som o tom našiel krátky článok s prehľadným obrázkom tlakomer.eu