Mam 32, pomôžu mi v Pezinku?

Príspevok v téme: Mam 32, pomôžu mi v Pezinku?
Ingridka007

som zúfalá ;( 10 rokov bulímie, teraz v najlepšom vraciam raz za 2-3 dni, zle dni 2-3 x denne. Obmedzuje ma to v práci rodine živote. Kdesi vnutri si myslim ze sa z toho uz nedostanem nikdy. Psychiatricka mi povedala ze úspech by bol keby som vracala uz len raz mesacne. Pýtala som sa jej na liečebne, vraj to je skor pre mladé dievčatá, ze ked uz mam tolko rokov za sebou, nema to velky význam... Je to pravda? Bol niekto v takomto veku v Pezinku? Alebo ste tam niekoho takto starého stretli? Ma zmysel tam ist? Ja sama by som sa tam dala zavrieť sle ci to pomôže... Prosim napíšte mi

katieK

Ahoj,ja som bola v Pezinku kvoli anorexii s ktorou bojujem stále a tým že maš 32 to vobec neobmedzuje a nezálezi.na veku pretože boli tam baby ktore mali aj viac ako ty a liecili sabtam takzr v tomto nemusiš mat vobec obavy,dôlezite je že ty sama chces sa z toho dostat a liečit a psychiatricka ti povedala absolutnu blbost takze klydne ak naozaj chces tak tam choď je to samozrejme tvoje rozhodnutie dobrovolne lebo tam to funguje ze tam ides dobrovolne za seba :)

Ingridka007

vsetko pravda, dakujem za rady, az na to, ze nepokladám PPP za teenegerske maniere... Je to psychická choroba ako každá iná. To si clovek nevyberá ci sa z toho dostane sam alebo nie. Toto je uz dávno dokázané v zahraničí odborníci to chápu ze eating disorder is not a choice...

lenuš85755

Ahoj, neboj sa a choď sa liečiť. Možno ti to ukáže iný pohľad na chorobu. Hlavné je však že musíš sama skutočne chcieť a začať si vážiť seba.

daria22

a nemusis sa trapit, ci zapadnes medzi teenagerky, mentalne si zostala v ich veku, nedozrela si do svojho veku, inak by ta akoze uz "zrelu " 32 rocnu zenu taketo maniere presli a mala by si ine hodnoty ako vyvracat jedlo.

daria22

to je jedno kam ta zavru, hlavne nech ta ma niekto 24 hodin pod dozom a anepustil ta zvracat, aby si si to odvykla a raz a navzdy s tym skoncila a pochopila, ze je to cisty nezmysel. Tretina sveta hladuje a ty takto plytvas potravou, aj to si treba uvedomit. Ziviny z jedla potrebujeme nevyhnutne na prezitie, inak ochorieme az zomrieme, z energie slnka este zit nevieme. Musis iste veci pochopit ak to nedokazes sama a snad ta to tam naucia, uz na tolko rokov by si mohla mat rozum na rozdiel od tych teenageriek. Len prosim nepis, ze neviem o com pisem, 17 rokov dozadu, som mala podobne problemy ako pises, trvalo to niekolko mesiacov, dokazala som to stopnut a uvedomit si ze mam problem nastastie sama bez pomoci inych ludi. Drzim palce. Vaz si samu seba a svoj zivot !

Ingridka007

dakujem baby, mam 32. Bojím sa trochu aj hanby a mladých bab. Ja uz riešim úplne ine veci ako teenegerky. Chcem sa spytat, v com je takáto liečba iná ako doma? Doma sa tiez snažím (robim si jedálničky, snažím sa zapájať fear foods, venujem sa autogennemu tréningu) a nejde mi to. Preto sa bojím - rovnako sa budem snažiť a chciet tam, co ak to nepojde ani tam. Chcem tam ist a skoncovať s tým, ale potrebujem vediet ze to bude mat zmysel... A este nieco - da sa tam priplatít nejaká nadštandardná izba aby som bola sama na izbe? A mozem mat mobil alebo tablet pri sebe? Dik

Žužova

van Alden, v nadpise píše svoj vek...

Neechápem prečo by ti nemohol Pezinok pomôcť ?? na veku si myslím absolutne nezáleží tvoja doktorka ti povedala hovadinu podla mna. Ked sa chcheš liečiť skús ho. Ale musíš to ty naozaj chcieť. Vek v tomto prípade podla mna vobec nehrá rolu..držím palce

van Alden

no neviem koľko máš rokov, ale poznám jednu babu, ktorá bola v Pezinku keď mala 27 alebo 28 rokov. Ale ona mala myslím anorexiu (alebo ešte má, neviem). Bola tam pár týždňov. Ona trpela ale aj na depresie a neviem čo ešte asi tiež okolo 10 rokov. Vyzerá, že jej to pomohlo ale treba mať odhodlanie to podstúpiť.