Ekzém

verbenka

odporúčam užívať prípravky s vyšším obsahom omega-3 nenasýtených mastných kyselín (rybí olej), majú protizápalový účinok (nielen) na kožu.

Lala1122

Príčiny, prejavy a liečba ekzému je u každého individuálna.

Ekzém sa mi vraj vyhádzal už ako bábätku a v detskom veku - vraj z citrusových plodov. Potom zmizol, prišla puberta, objavil sa ekzém a odvtedy je, bohužiaľ, mojou súčasťou.

Čo je najhoršie, nepomohol ani jeden lekár, kožný, alergológ - môj problém netkvie v alergii ani v ničom podobnom.

Časom som SAMA musela prísť na to, že spúšťaťom je stres, nesprávna životospráva...

Liečenie kortikoidmi nemá zmysel. Síce je to \\\"mastička\\\" ale obsiahnutá hormónmi. Na čas pomôžu ale ekzém to nezastaví a navyše, koža po používaní týchto mastí stráca na pružnosti a je jemnejšia...

Ináč, odporúčam kokosový olej...

Adeline

Mojim deťom veľmi pomáha kozmetika Protopan. Pokožku im premastí, nemajú ju napnutú a nesvrbí ich. Správna kozmetika je pri liečbe atopického ekzému veľmi doležitá

Sona345

Mojim deťom pomohla až návšteva alergológa. Doma som robila všetko možné od ručného pláchania, cez vynechanie kozmetiky, sprchovania namiesto kúpania, čisto bieleho bio bavlneného oblečenia a ekzém sa aj tak stále objavoval. Až keď sme začali liečiť alergie, zmizli aj ekzémy

ester851

maste s kortikoidmi sice pomožu hneď ale neriešia problém, len dosledok. Je potrebné zistiť príčinu vzniku ekzému a tú riešiť - alergie, nevhodné prostredie, príliš veľa stresu, alergény v potravinách. Treba odsledovať čo vám vadí a tomu sa vyhýbať. Jednotná liečba pre všetkých nejestvuje