Ketonova dieta

tara123

Takze mi tu tvrdite, ze je to nezdrave, teda? :D Pekne a to som si uz objednala nejake pochutky z ketofit.sk Ale tak, vyskusam, nedam nic za to :D

RNG

Ketonova dieta je znacne zatazujuca na traviaci system, ktory nema ani dost kyselin ani enzymov na odrazu spracovanie takeho velkeho mnozstva bielkovin. O cukor sa velmi nemusite starat, pecen ho vie vyrobit pre mozog z bielkovin obvykle dostatok(neoglucogenesis)Ale pri zle stravenom jedle je aj zla absorbcie=podvyziva aj casto znicena crevna flora a zamorenie tela. Samozrejme za takych okolnosti telo chudne, ale nezdravo.

odpovedam

ved v poho, ja nepisem, ze ty si zly :-) ja len apelujem na zdroje. A miesat relevantne info s nepodlozenymi je pekny tah, ale bezna populacia ho nema ako odhalit. Telo jako posilovna ma kopec faktickych chyb, musela by som v tom zase listovat, aby som niektore opisala. Vedecke studie su niekedy volne dostupne na nete, staci hladat. Ale vacsina zdrojov je spoplatnena v databazach, kedze aj vedci musia z niecoho zit. Avsak medicinske ucebnice (dietologia a vyziva) su bezne dostupne v knihkupectvach ci knizniciach.

iggzik

Som pisal iba, ze odtial o tom viem (Zlatos)

Plan B - Bukovsky som predvcerom docital a nieje to praveze o ziadnom vynechavani.

A telo ako posilnovna tam o diete on vobec nehovori, je tam iba spomenute ako funguje metabolizmus, a ze ak chce clovek schudnut tak to ide lepsie ked ma dany clovek vacsi objem svalstva, tym padom telo viac spali denne..

Osobne uz nechudnem, cely tento rok si drzim 80 kg, pred rokom v septembri som mal 96.

A kde mas pristup k tym vedeckym skriptam?

odpovedam

iggzik, prave spominane veci nie su dobre zdroje. Zlatos vidi svoju "pravdu". Keby ste si pozreli studie ohladom ketozy, nasli by ste, ze z dlhodobeho hladiska poskodzuje hormonalnu sustavu. Cize urcite nie je vhodna ako zivotny styl. Zlatos sa aj "sekol" a po niekolkych rokoch zmenil svoju filozofiu stravovania. Mna osobne nepresvedcil. Bukovsky je dalsi z tych, co radia vynechavat niektore ziviny zo stravy, cize opat len predava svoju vegetariansku (ci vegansku?) dietu. Telo jako posilovna je kniha plna broscience a sponzorovana. Opat neodporucam,pretoze tam pletu relevantne info so spominanym broscience. Diamondovcov nepoznam.

Ale presne toto su zdroje, z ktorych necerpajte - publikacie, ktore NIE su odborne, len sa tak tvaria. Snazia sa predat produkt alebo dietu. To, na co sa mozete spolahnut, ale takmer nik to nerobi, lebo to nie je pohodlne, su vedecke studie, vyskumy, metaanalyzy a medicinske skrypta. Pretoze fitness priemysel je postaveny z 90% na mytoch, zavadzaniach a nepodlozenych tvrdeniach, aby sa im prave darilo predavat produkty, doplnky stravy a diety.

iggzik

No ja viem o tejto alebo podobnej z blogov Vlada Zlatosa moc som to dalej nesledoval, lebo je to takmer nemozne tu na slovensku poriadne dlhodobo podla toho zit. Tiez to nieje az tak moc preskupane, co sa tyka toho ci z dlhodobeho hladiska to neposkodi zdravie. A aspon podla jeho je to len otocene, energia z tukov, bielkoviny normal ako je treba a minimum sacharidov.

Potom je aj tzv. bielkovinova, kde jes vela bielkovin, ale to urcite nieje dobre pre telo.

Schudnut rychlo dakou "novou" dietov nema zmysel, treba sa naucit normalne stravovat, hybat atd. Je tu toho uz velmi vela popisaneho, staci pozriet starsie topicy.

Ja ti mozem poradit 3 knihy Fit pro zivot (Diamondovci), Plan B - Igor Bukovsky, Telo ako posilnovna - Mark Lauren..

odpovedam

kazda dieta je postavena na vynechani niektorych zivin zo stravy. nie preto, ze je na tom nieco dobre a prospesne, ale preto, ze chce priniest novu modu do dietneho priemyslu. To, co je stare, nik kupovat nebude. Inymi slovami diety zmysel nemaju. Co ma zmysel, je vyvazena plnohodnotna strava.

Ketonova dieta, resp. ketoza, je postavena na extremne nizkom prijme sacharidov. Ano, vies nou schudnut, pretoze uvedies telo do extremneho soku. Prve tyzdne budes mat tamer neznesitelny abstak z vysadenia sacharidov - zavrate, totalna unava, dlhy spanok, napinanie na vracanie, tocenie hlavy, nervozitu a mozne su aj halucinacie. Uvedom si vsak, ze tvoj mozog, nervova sustava a oblicky bez cukru byt nedokazu.

Takze nenechaj sa nachytat na trend ketozy. Onedlho pride dalsich x diet.

tara123

Ono to je jedna a ta ista dieta :D tak narazila som na zaujimavy clanok a nejakou nahodou aj na stranku ketofitu a chcela by som sa opytat ci to skutocne funguje tak, ze vysledok vidno uz po cca 2 tyzdnoch :) a preco? lebo dukanovu som uz skusala tak chcem nieco nove skusit