Mykóza...

Príspevok v téme: Mykóza...
es

Mám problém s vaginálnou mykózou, ktorá sa mi vkuse vracia už asi pol roka. Najprv som ju liečila krémom a čípkami canesten, ibaže tie mi zabrali iba na pár týžďňov. Potom som navštívila gynekológa, ktorý mi predpísal vaginálne čípky, no aj tie mi pomohli len zhruba na mesiac, kým sa choroba znova vrátila. Naposledy mi predpísal celkové antibiotiká, ktoré mali účinnosť asi 2 mesiace a teraz je to celé znova späť a ja už vážne neviem, čo mám robiť...
Mám stáleho sexuálneho partnera, dodržiavam intímnu hygienu, dokonca mám od gynekológa špeciálnu penu Ginex, ktorú pravedilne používam a nič z toho...
Prosím vie mi niekto poradiť?

Sakorytnacka

Ja pouzivam ako prevenciu probiotika Vitagyn C alebo Gynolact. Je to bez lekarskeho predpisu a davam si to bud ked začnú priznaky (svrbenie) alebo ako prevenciu vždy pocas 2-3 dni po menzese vecer, nakolko sa mi netvoria "dobre" bakterie v posve a ta nie je potom dostatočne chranena :-) a pomaha to takto zatial

NellaBatole

Ja som mala problem s mykozou asi rok a pol dozadu vsetko ma svrbelo canesten ani nic take nepomahalo bola som aj na vysetreniach vsade mozne no nic mi nezistili tak som skusila upravit stravu vynechala som vsetok cukor v strave jedla som viac zeleniny ako ovocia a zacala som jest zive kultury ci v jedle ci probiotika to trosku mykozu zmiernilo a neprichadzala tak casto no potom som vyskusala wobenzym a oteraz ho mam doma v pripade nudze no musim si zaklopat mykoza sa zatial nevratila ale dietu dodrziavam stale

kajka563p

ahoj,trápila som sa s mykózou skoro rok a nič,aj Wobenzym som brala 3mes. nakrátko pomohol to áno asi tak na 2 mesiace ale potom opäť,už sa mi zdalo,že to ani nebude stále mykóza mala som také nepríjemné štípavé pocity zvútra aj zvonku,kultivácia v poriadku,tak potom ma gynekolog odoslal na diabet.a imunol.vyšetrenie.
Na diabet.robia GTT to som mala ok,na imunológii mierne znížená imunita nič vážne ale aj napriek tomu mi imunolog odporúčil vyskúšať liečbu Imunorom,brala som injekciu raz do týždňa potom sa interval predlžil po mesiaci,trvalo to zhruba 4-5mesiacom,zatiaľ som v poriadku,no okrem toho som sama si skúsila naordinovať oreg.olej v kapsuliach-užívať vnútorne a potom na vat.tyčinku som si naniesla tohto tekutého oleja a vytierala s tým vagínu,ale to tak 1x denne lebo je to dosť silný olej trchu to páli takže ak môžeš vyskúšaj toto možno to zaberie,držím palce ,mykóza je pliaga,skúsila som veľmi veľa rád a voľnopredajných preparátov,výplachov,tabletiek ,mastičiek,od gynekológa takisto nič nepomohlo,čo ma to stálo peňazí už ani nevravím ale určite aj 300€,takže skús aspoň ten oreg.olej aspoň 80 percentný.

Monika1984

Prve aj najpodstatnejsie sa ta opytam liecil sa aj partner VZDY sucastne s tebou?
robil ti gynekolog kultivaciu VZDY ked si prisla s problemom?

anitka30

ked si precitats niektore témy o mykoze tak vela zien odporuca wobenzym popri antimykotickej liecka ja som tiez zan mne tiez pomohol. Pred tromi rokmi som dostala prvýkrat mykozu a odvtedy sa mi vracala akždý druhy mesiac ako som uzivala wobenzym cca 3 mesiace mykoza sa mi nevratila