Čim nahradit chlieb, pecivo?

Príspevok v téme: Čim nahradit chlieb, pecivo?
milucka

Zdravim. Rada by som schudla, no aj sa zdravsie stravovala. Sladke som uz obmedzila, konzumujem aj vela zeleniny, no aj ovocie. No mam rada pecivo, chlieb. A neviem, cim ho mam nahradit? Za chvilu mi zacne skola a nosievam si tam jest. Tak bud bagetky rohliky chleby. Mam tam roznu zeleninu, syry, kvalitnu sunku. Naozaj neviem, cim by som mala nahradit pecivo, aby som schudla? Skusala som aj tie rozne "polystirenove" chlebiky jest, alebo tie lisovane platky. Ale z toho som stale hladna. Chcela som jest tmave pecivo, to mi bud nechuti, alebo sa mi to zda ako podvod (uplne ako biele len je akurat tmavsie a raz tak drahsie). Neviem, ktore je kvalitne zdrave a aby ma aj zasytilo. Poradite mi prosim? Dakujem

ukulalula

Ja som celiatička,čiže môžem len bezlepkové pečivo, ale či je zdravšie to neviem. Skôr sa mi ani nezdá. Teda to kupované isto nie. Ak chcete môžte si upiecť chlieb bezlepkový doma, ale načo sa s tým trápiť ked ste zdraví a nemusíte riešiť lepok. Pšeničná múka je nahradená kukuričnou alebo ryžovou a tie sú kalorickejšie, takže ja by som to vôbec neriešila. Kašlite na diety, nestojí to za to ak ozaj nemusíte.

Radoslava123

Nuž len ráno si privstať, hodiť do kuchty aspoň 400 g hovädzieho, k tomu nejaké zemiačiky, papriku a rajčinu, cesnak, majorán, soľ, čierne korenie. Za takých 20 minút máte uvarené niečo, čo sa podobá na guláš a k tomu si dajte namiesto chleba ten polystyrénový ryžový chlebík. Ale to mäso zjedzte úplne všetko a do takej 14-tej nepocítite hlad. Podľa mojej skúsenosti existujú iba dve veci, ktoré ma dokážu zasýtiť. Pečivo a mäso. Ak pečivo nahradíte mäsom, schudnete aj bez toho, aby ste sa o to snažili.

zuzi74

Ved prave, ide o tu pevnu volu, jednoducho si ten chleba odrieknut.
Mne napr. nechyba ani oblozeny chlebicek, ani hot dog, hamburgery neznasam, ale taky dobry chleba alebo tepla bageta s maslom nic nenahradi.

Mesačný princ

Tak nahradiť sa to dá. By ste museli vidieť na vlastné oči...Neviem čím som to nahradil...Robím ťažkú manuálnu prácu od 5 do 22 a nechýba mi pečivo.

Možno zemiaky, ryža, cestoviny, určite to pôjde prirodzene.
Jednoducho bez pečiva zvýšite množstvo ostatných potravín. Len treba mať pevnú vôľu žiadny chlebíček či hot dog alebo podobne. Ak nič, tak nič.

zuzi74

U mna to rano ide aspon s jogurtom, ale potom podvecer uz zlyhavam. Proste chutnemu chlebu a rozku sa nevyrovna nic.

milucka

Mesacny princ a cim si nahradil pecivo? Nepoviem obedy a vecere. To si dam napriklad polievky, alebo masko a plno zeleniny k tomu. Ale syry, sunku, natierky alebo aj taku "klobasku" :-D no co si k tomu okrem zeleninky dam?? Potrebujem sa najest a vydrzat. Pocas sk.roka od rana do 16-17h som na prednaskach. Jedalen tam nemame. Nosim si preto jedlo z domu. A ked sa nenajem, som nervozna a citim sa slaba, bez energie.
Presne ako pise Marek. Potrebujem sa najest, aby som sa vedela sustredit, nebola som nervozna. Mna nejaky jogurtik s vlockami nezasyti

Marek 1975

ja s tym mam tiez problem. chcel som skoncit s mukou lebo vsade citam aka je nezdrava ale rano bez chleba proste nejde. ked do seba nacpem hocico, nezasyti ma to, potom cely den zhanam a som nervozny... este nikto nahradu za chleba nevymyslel. a to co tu dal niekto ten tip na celozrnny chlieb, to mas v podstate to iste, aj tam je psenica a gluten...