Ako a kde nájsť ľudskú bytosť, ktorá by ma mala úprimne rada?

nepodstatne_

Nesúhlasím. Toto tvrdenie vychádza z toho, že človek, ktorý sa nemá rád, nemá sebavedomie, nevyžaruje na druhých nič príťažlivé, ale iba väčšinou... Proste hľadaj. Nájdeš človeka, ktorý ťa bude mať rád a začneš sa mať aj ty rád a vážiť si sám seba.

Ale naozaj. :)

Delete 2

Na všetkých zoznamkách som bol a aj na niektorých som. To nie je o tom. Ak nemám rád sám seba, nemôžem milovať druhých...dobre to tu tí ľudkovia napísali.. a ja som im veľmi vďačný

nepodstatne_

Delete 2,

mne priateľ ponúkol tiež len lásku a seba a fungujeme takto už 3. rok. Keď si chceš nájsť ženu, vymeň fórum za zoznamku.

Delete 2

DontTell - mal som v živote veľké šťastie na ľudí...teda ja si to myslím. No možno máš pravdu aj ty.

Narážam celý život na rozprávkové postavičky a nadprirodzené bytosti, ktoré mi toho veľa dali a dávajú.

lenže čo z toho? Rozprávková bytosť patrí do rozprávky predsa :(

Nikdy som nič neľutoval, vždy som sa rozhodoval podľa toho, ako som to cítil a žiadne svoje rozhodnutie neľutujem. Pochybujem trošku len o jednom ale aj to je len v teoretickej rovine druhej možnosti (čo by bolo keby)som sa rozhodol inak.

Minulosť nezmením. Dôležitý je prítomný okamih a to, že som sa ocitol...ani neviem kde vlastne, či vo vode, na dne, na hladine či v blate. Ale niekde. A ak neviem kde sa nachádzam, tak ako sa odtiaľ dostanem?

Delete 2

Ja neviem...nemám absolútne žiadny čas a ten, ktorý mám venujem aspoň tomu, aby som ako tak niekomu pomohol. Aspoň tou chvíľou čo som vo virtualite.

práca mi zaberá 98% voľného času a aby som prežil tak z tohoto času nemôžem ubrať ani trošku. Neprichádzajú do úvahy koníčky, voľno či zábava. Toto bežní ľudia, ktorí ma nepoznajú nepochopia. nemal som jednoducho šťastie. Aj keď je to taká otrepaná fráza ale je to jednoducho tak.

Tú trochu voľného času, ktorý mám venujem aspoň niekomu, aj keď len na malý okamih. Musím sa mať rád...hm

Ale ako mať rád niekoho koho nemá rád nik? Celý život som bol úplne osamelý napriek tomu, že som bol obklopený ľuďmi... Nemal som veľa kamarátov, pretože mi vadili zištné priateľstvá a nejaké to súťaženie som nepovažoval za dôležité.

Stále sa v mojom živote striedajú ľudia, ktorí ma spočiatku majú radi ale po nejakom čase doslova utečú...
Ako mať rád niekoho kto je takýto?
Ako mať rád človeka, od ktorého ľudia utekajú, ktorý nemá žiadne peniaze, majetok, prácu, priateľov, rodinu, domov...??? čo mám? Nádej. tá mi zostala, no ak celý život niekto len prežíva a nežil ani jediný okamih tak je to veľmi ťažké...Aké mám dobré vlastnosti? Čo dokážem? hm...asi nič a preto nemám čo ponúknuť. Ľudia prirodzene hľadajú niekoho, kto im má čo dať ale čo mám ja? nedá sa z ničoho urobiť niečo. Jednoducho aj na chlieb treba múku, soľ, kvások....

Aby som ako tak prežil pracujem od 4:50 ráno do 22:30 večer každý deň. cez víkendy sa musím starať trošku o dom a záhradu aby mi to neprerástlo cez hlavu a zase kolobeh. Nikto to za mňa nespraví.

To len tak na okraj. A nevyhováram sa

DontTell

Delete 2,

nevzdavaj to. Myslim si, ze si mal len smolu na ludi v tvojom okoli. Tvrdit, ze sa nikomu uz neda doverovat je nezmysel. Ja mam vo svojom okoli ludi, na ktorych sa mozem vzdy spolahnut a ktori ma nikdy nesklamali.
Navyse nie si vo svojom trapeni sam. Co mam hovorit napriklad ja. Mam 30 a nikdy som nemal vztah. Mam koplikovanu povahu a urcite zdravotne problemy, ktore mi brania v nadvazovani vztahov. Niekedy kvoli tomu strasne trpim. Citim sa sam. Ale pomaha mi moja viera v Boha. Bez nej by to bolo pre mna poriadne tazke. Nepoznam ta, neviem ci si veriaci clovek, ale aj to je moznost, ako zvladat narocne situacie v zivote. Navyse cez rozne cirkevne spolocenstva sa da zapojit do vselijakych aktivit - charita, pomoc chorym a opustenym. Da sa tam stretnut kopec zaujimavych ludi, ktori vyznavaju trochu hlbsie hodnoty a ktori vedia podrzat cloveka v tazkych chvilach. Drzim palce.