Prečo mi to povedal

Príspevok v téme: Prečo mi to povedal
Adika21

Ahojte. Ani neviem, prečo to sem píšem, asi zo zúfalosti, alebo z toho, že sa potrebujem vyrozprávať.
ide o to, že cez azetovú zoznamku som sa zoznámila s jedným chlapom, mal nad 30. Písali sme si na pokeci, všetko bolo v pohode až dovčera, kedy som mu poslala fotky. Na to mi odpísal, že som škaredá jak noc a už nemá záujem sa si so mnou písať. To mi povedal veriaci chlap, ktorý každý boží deň chodí do kostola. Mohol také niečo povedať veriaci chlap? Doteraz sa z toho neviem spamätať. Tiež som veriaca, alebo skôr môžem povedať že so bola. Doteraz. Tie jeho slová ma tak šokovali, že už neverím že nejaký boh existuje.

diviak2015

sranda aki hlupaci sem pisu. napriklad taky uff. ano doteraz som nezasunul este fnuk fnuk dostal si ma :D
dobre ok odhliadnuc od hlupakov a deti ktore sem pisu. napriek vsetkemu si nemyslim ze si tak strasne skareda. nechodim cez kanale takze vidam rozne zeny vselikde na ulici, v praci atd atd a naojaz vynimocne skaredu som asi este nestretol. skor si myslim ze to bude v tvojom pripade o tom ze si silne presvedcena aka si skareda. pozri nebudem ti opisovat ako a odkial ale viem poznam pripady zo skusenosti kedy ludia boli silne presvedceni ze su skaredi a bolo to trebars kvoli nejakemu detailu ako nos, ale znamienko a podobne. pritom to ich presvedcenie bolo ovela silnejsie nez realna skutocnost. to ze si zazila nejake odmietnutie nemusi potvrdzovat ze si totalna spata. aj ja som zazil odmietnutie, kazdy zazil to neznamena ze je totalny odpad. aj mne bolo kedysi povedane ze som skaredy uplne otvorene bez obalu. trapil som sa. neskor rokmi som mal krajsie baby nez ta co mi to povedala.
ono je to dost subjektivne na to nezabudaj. vzdy sa najde niekto komu sa mozes pacit. vidim to aj na debatach s chalanmi alebo muzmi. ta ktora sa mne paci sa jemu nepaci a naopak. nehovorim ze nemas na sebe nieco zlepsovat, ze sa nemas o seba starat. to som nikde nepisal, pisal som len ze neverim ze si tak straaaasne skareda. proste sa vyznam v ludoch a je mi podozrive ked je niekto tak ako ty presvedceny, proste vtedy viem ze ta osoba s najvacsou pravdepodobnostou silne prehana.
staraju sa o seba aj modelky, vlastne drviva vacsina zien a muzov, ci su krasni alebo nie. vsimol som si ze ak to zena nevyhrala v zivote s tvarou, ale myslim ze aj muz, snazi sa to vykompenzovat postavou. skus ist cez postavu. s plastikou opatrne aby to nepokazili. nebola by si prvy ani posledny pripad.
apropo co ta vlastne najviac trapi ? nos alebo co ?

Uffff

Jezis, tolko kriku. No povedal ti to asi preto lebo to bola pravda a bol uprimny. Si strasne naivna. Ked si ides kupit do obchodu nieco, tiez si to nekupis, ak nemas cim zaplatit. Chces chlapa, nevyplakavaj tu a nieco so sebou urob. Iba 10% zufalcov, ktori roky nezasunuly budu brat hocico, aj spaty. To su ti isti, co ta tu utesuju.

hlavuHore

adika:

"mám krst, prijímanie aj birmovku, pravidelne som chodila do kostola modlila som sa "

Pardon, toto podla mna nie je viera :-) Toto je praktizovanie len nejakych ukonov.

Ked som sa rozpraval naposledy s jednym fararom o viere, tak sam mi povedal, ze co existuju nejake dokazy o existencii Boha (mozno si zle pamatam Tomasa Akvinskeho) ze to su somariny. Ze on je vystudovany matematik a sam dobre vie, ze existencia Boha sa neda ani dokazat a ani vyvrati. V Boha sa da len verit, chodenim do kostola, modlenim sa a neviem cim nebudes verit. Viera je to, ze ked ti bude hocico hocikto vraviet, ty sama budes vediet, ze co je spravne.

Ja nemam problem chodit do kostola, vidim tam vela dobrych myslienok a postojov... Ja som nieco take ako jeden farar na kazni povedal "RKC Ale ..." on to myslel v tom duchu, ze je to zle s tou priponou "ale", ale bez toho "ale" by som sa nevedel sam so sebou stotoznit.

hlavuHore

adika

vyhodou nabonestva je to, ze vsetko stoji na tom ako si ho ludia vysvetlia, je tam tolko protireceni, ze obhajit vies hocico, cisto s pouzitim nabozenskych argumentov

Napriklad skus sa spytat svojej mamy, nieco v style, ci Boh chce, aby mama pochopila svoju dceru? A ci sa ta snazi pochopit? Ci sa o tom zakaze plastiky v tvojom pripade porozpravala aj s nejakym knazom alebo ci to len sama povedala, ze tak je to podla Boha spravne.

Medzi riadkami citam, ze nie si stotoznena s praktizovanim viery ako ju praktizuje mama. Ak chces sa pohnut dalej, skus slovami a obazmi co ona pouziva vysvetlit svoje tuzby a potreby.

Adika21

Ahoj hlavuhore. Dá sa povedať, že ja som už prestala veriť v nejakého boha. Po tom, čo ma sklamalo toľko chlapov, ešte k tomu miništranti sa o mne vyjadrili že som škaredá neverím. Zarytá kresťanka som bola, mám krst, prijímanie aj birmovku, pravidelne som chodila do kostola modlila som sa a čo mám z toho? nič.

adr1a

Dakujem Filip. Aj ty maj pokojny spanok, bru ti

Adika skoda, ze si tak daleko. Ja BA. Keby si bola blizsie rada by ti s tym vsetkym pomohla

hlavuHore

adika

Mna na tom pobavilo to, ze som si tu vetu povedal sam pre seba z mojho pohladu a mne nedavala zmysel.

Ja verim v ludsku moralku, ze zivot ma zmysel... sam som presvedceny o tom, ze v to verime vsetci, len to pomenuvame inymi nazvami a inymi podobenstvami, ze sa v tom uistujeme roznymi tradiciami, ritualmi a spravanim, jednoducho ze verime v podstate to iste.

Ty povies: "Verim v Boha" Ja pocujem: "Verim, ze zivot ma zmysel, ze robim to o com som presvedcena, ze je spravne."

Teda si myslim, ze nestracas vieru v boha, len hladas hlbsiu podstatu, co je ten boh v tvojom videni. Maximalne tak, katolicke obrazy sa ti mozu vzdialit, ale podla mna nakoniec sa vratis len k niecomu co je to iste len to inac pomenujes a budes to inymi cinmy praktikovat.

Tym ta nenabadam od krestanstva/katolickej cirkvi, len si myslim, ze casom k nej budes mat iny postoj ako doteraz. Vies vela ludi nadava na krestastvo, ze je tam vela nezmyslov, protireceni a tak... To ma, ale kazde nabozenstvo. Lebo si ho kazdy interpretuje po svojom a je ovplyvnene historiou. Ked ziskas cit, si uvedomit co sa tam primiesalo kvoli politike a historii a neviem kvoli comu este vsetkemu, tak si budes vo viere istejsia a neoblomnejsia.