Vláknina vám pomôže pri chudnutí a rozhýbe vaše trávenie

Táto diskusia patrí k článku: Vláknina vám pomôže pri chudnutí a rozhýbe vaše trávenie
Vláknina vám pomôže pri chudnutí a rozhýbe vaše trávenie

Pridajte do svojej stravy viac vlákniny a budete chudnúť účinnejšie, znížite svoj krvný tlak a aj hladinu cukru v krvi. Ak je pre vás ťažké dodržiavať pravidlá diét, jednoducho sa tohoto držte a uvidíte, že aj vaše telo vám to vráti.

Glam

suhlasiiiiim (: ja fičím na vitálnej vláknine zo zdravého nákupu a tá je pre črevá TOP aspoň pre tie moje (:

RNG

Vlakniny sa hadzu do jedneho vreca, ale rozne vlakniny, najma tioe najjemnejsie su pre telo vovela uzitocnejsie, nez hrube vlakniny, A to radovo! Totiz absorbcna schopnost/odmorovanie je oveja vyssia pre mikrovlakniny, nez pre hrube vlakniny. Niektore vedia absorbovat az 50 nasovok svojej vlastnej vahy, pozri na psylium pektiny, inulin a arabinogalactany. Gluciomannan dalsia z mikrovlaknin/soluble fibte dokonca sa najnovsie pouziva aj ako dieteticky prostriedok, lebo zpomaluje absorbciu cukrov, tj znizuje glycemicky index vsetkych potravin s nimi jedenych. A superjemne mikrovlakniny ako Modified citrus pecrines maju tak malu molekulu(pod 10 000 Dalton) ze sa vie absorbovat v crevach aj do krvneho obehu a tak odmorovat absorbciou cele telo.
O com sa v clanku nespomina je , ze mikrovlakniny, najma ich zmes su vyborna potrqva pre probiotika, ktore sa musia aj pri dodavani ako doplnok rozmnozit az na vahu 1 kg v crevach a to sa da dosiahnut len ked ich krmis mikrovlakninami