Muž skorpion, rady a skúsenosti

diviak2015

Šťúry (Scorpionidea, Scorpionoidea) sú rad pavúkovcov. Šťúry sa prispôsobili životu na súši veľmi dávno, asi už v silúre (pred viac ako 400 miliónmi rokov), patria teda k najstarším suchozemským živočíchom.
Ich telo je pomerne veľké (2 – 16 cm), podlhovasté, zložené ešte z väčšieho počtu somitov. Hlavová časť má niekoľko párov ocelli a 2 páry dvojvetvových končatín – krátke chelicery a mohutné pedipalpy podobné račím klepetám, s ktorými však nie sú homologické. Bruško je segmentované, dvojdielne. Zadná zúžená časť sa ohýba nazad nad telo a končí sa pazúrikovitým bodcom (stilet) s jedovou žľazou. Na spodnej strane bruška sú 4 páry štrbinovitých stigiem, ktoré sú vyústením pľúcnych dutiniek. Vylučovacími orgánmi sú koxálne nefrídie.
Oplodnenie sa uskutočňuje spermatofórmi. Vývin je epiméria a častá je živorodosť (viviparia). Šťúry žijú najmä v teplých krajinách a sú to nočné živočíchy. Známych je vyše 1 200 druhov. V južnej Európe a na Balkáne je hojný Euscorpius italicus, okolo Stredozemného mora Buthus occitanicus. Pozoruhodná bola izolovaná populácia Euscorpius carpathicus pri Slapskej priehrade v stredných Čechách – severná hranica jeho areálu prebieha stredným Rumunskom; v tomto prípade šlo pravdepodobne o introdukciu teraristami. V súčasnosti sa tu druh už nevyskytuje. Bodnutie európskych druhov nie je pre zdravého človeka nebezpečné, výnimkou však môžu byť alergické osoby alebo malé deti. Niektoré tropické druhy sú však nebezpečné a vyskytli sa aj letálne prípady. Najväčším šťúrom je africký Pandinus imperator, dlhý až 18 cm. Napriek svojej veľkosti a hrozivému výzoru vôbec nie je nebezpečne jedovatý.

daniuska

Byk a skorpion mozu tvorit dokonaly par, lebo maju dost vela spolocnych zaujmov, od honosneho stylu zivot /obaja maju radi pohodlie a luxus/, cez schopnost vytvorit harmonicku rodinu a zit pre nu, lebo obaja si potrpia na rodinnom zivote a neradi opustaju partnera.Obaja su majetnicky, tuzia sa navzajom vlastnit, jedina nevyhoda je ta, ze byk je obcass pre skorpiona nudny, pretoze na rozdiel od zemiteho, usadleho byka, ma skorpion rad vzrusenia a adrenalin v zivote, co pokojny byk vycsinou nie, takze sa moze stat, ze sa zacne skorpion nudit.

Anonymouss

> Ahojte máte niekto nejaké rady s partnerom v znamení skorpiona? Podvádza ,klame,je suknickar????

Ano, je to tak. Ked 22.11. o 23:59 vykona lekar cisarky rez, partner bude klamajuci podvadzajuci suknickar. Ked lekar chyti jednu cervenu na semafore navyse a dorazi o 0:01, partner bude cestny priamy clovek.

adr1a

Daniuska. Asi tak ako pises. Som skorpionka a som na to hrda.
Autorka. Ty ries hlavne vas vztah. Ci si rozumiete, navzajom si sedite, vyhovujete si. Co vas spaja, co mate spolocne, ako spolu vychadzate ako vam to klape ai. A ked budes niekoho milovat a budete si vyhovovat sediet, tak posledne co ries su znamenia. Moze to byt barlicka. No nie nosny pilier

bycica

asi su fakt ti skorpioni rovnaki, uplne to sedi a suhlasim so vsetkymi co tu o ich povahe pisali, ziarlivy majetnicky, ked ma rad spravi pre teba vsetko...ale ked sa pohadate, padaju tanky..zmeny nalad, hadky na dennom poriadku..ale vzdy som z toho vzisla vinna ja, ze je to koli mne :) casom aj ja som nadobudla pocit ze si ma prestava vazit, cim viac som sa snazila a tiez som mala pocit ze ma ma uz len na sex
daniuska ja som byk, nevies ako si sedia tieto dve znamenia spolu? :) teda citala som niekedy ze by nemali tvorit par, ale chvilu nam to slo akurat teraz sa to uz pokazilo, len by som bola zvedavaa

daniuska

Muz skorpion potrebuje intelektualne a duchovne zalozneu partnerku, inac si ju nevazi a ma ju len za sexualny objekt, je to tak u skorpionov vseobecne, aj u zien. Su pedantni a velmi narocni na seba aj okolie. Ak skorpion vasnnivo a uprimne miluje, nepodvedie partnera a dokaze sa neskutocne obetovat a oddat. Ak ho ale niekto duchovne neoslovi, bude sa hladat inde. Su velmi nachylni lichotkam a aj s ludmi komunikuju podla stupna lichotenia. Maju a uznavaju heslo: Kto nejde s nami, ide proti nam a partnera chcu vlastnit, ale rovnako sa mu aj vedia oddat. so skorpionom sa neda manipulovat, lebo to lahko odhali, ani ho klamat a podvadzat, lebo to neodpusti a je velmi prezieravy a inteligentny a prefikany nato, aby ste ho ochcali :D Kto sa mu znepaci, ten by mal daleko utekat, lebo pred jeho hnevom a odplatou sa treba skryt, ak clovek nechce utrpiet velku psychicku ujmu, dokaze sa velmi pomstit a stiahnut partnera na uplne dno,aj za cenu, ze tam pojde s nim.Skorpiona najlepise pochopi vraj len rak, alebo iny skorpion, vyhybat by sa mu mali vodnari, blizenci, levy a nema rad ani vahy.

leluskaaaa

tiež som raz dávno mala frajera znamení škorpión-mesiac. proste človeka ktorého som lubila som pre jeho povahu začala neznášať a mala som voči nemu úplny blok škorpion vie vytvorit peklo aj tam kde je pohoda proste čo rana to výbuch a to som fakt tolerantna partnerka ktorá si nechala aj skákať po hlave aby sa náhodou neurazil za nič čo je pri nich skoro nemožné presne ako píšu baby ich vytočí všetko denne to nieje ako normálny vztah že sa poháda baba a chalan raz za čas toto sa zmenilo na peklo každý deň. a tie desné výkyvy nálad no nechcela by som takého muža ani zadarmo už a dúfam že toto znamenie ma bude obchádzať do konca života :)

Moireal

Moj prvy bol skorpion. Skorpioni su velmi vasnivi. Maju velmi radi sex a ten moj aj velmi ziarlil. Ale ten vasnivy sex podla mna sedi.