Príbeh 30nicky, ako ďalej...

Príspevok v téme: Príbeh 30nicky, ako ďalej...
Loni

PPP mam 15 rokov, teraz mam 30. Začalo to túžbou schudnúť, potom obmedzovanie sa, skončilo to pri bulímii, vracanie aj 5 x denne (doma v pivnici vo vani v nákupných centrách na dovolenkách...) pridala sa k tomu úzkosť depresia psychické problémy. Momentálne som skor v štádiu purgativnej anorexie - začala som menej jest a v podstate menej vraciam takze som akože na tom lepsie. Mam uz aj dieta, dcéra tomu este nerozumie ale trápi ma to, hádame sa s mužom, nikto iný o tom nevie... Nemam strašnú podváhu takze to nie je nejaké okaté... Problem je ze sa bojím aby som nezomrela alebo nedostala nejaku ústavu srdca obcas mi byva zle mávam buse ke srdca a obcas zvraciam krv. Mam 180 cm a váhu cca 58-60 kg. Myslite ze musim pribrať? Alebo je to ok? Moj muž by bol rad keby som mala sono 65. Ja sa bojím jest nechcem uz nikdy vracať ale jedlo mam rada. Skúšala som vsetko možné chodím na terapiu , na pobyt som stará a mam namáhavú prácu, neviem ci je pre mna este nádej...

Loni

Zatiaľ sa mi podarilo vracať maximálne 1 krat za 3-4 dni.. Viem , žiadny úspech. Chcem sa spytat jednu dôležitú vec. Strasne sa bojím smeti, vyvoláva to vo mne takú uzkostnampanku ze neviem myslieť na nic ine a bojím sa ženám nájde rodina v záchode na zemi alebo sa rano uz nezobudim. Nechcem aby ste ma klamali ale moze sa mi to stat? Alebo sa to týka žien co naozaj vracajú 10-15 s denne. Myslím heart attack z nevyvazenych elektrolytov a minerálov. Tento strašiak mi najviac pomáha sa pozbierať, nechcem zomrieť a chcem sa uzdraviť. Chcem jest zdravo ale ked to zas preháňam, potom zas prídu výčitky a pocity viny ak si dam nieco zakázané ;( prosim poraďte mi

elka80

nebolo to zo dna na den, aj ako tehotna som vracala, nie tak casto, ale stalo sa, zial :-/ To som si prisla ako uplna hlupana ze cakam babatko a taketo veci robim, no a po porode sa tiez zoparkrat stalo, no a postupne, to vymizlo, moja psychika to uz viac nepotrebovala, nasla som uspokojenie v inych veciach.... Moje okolie? Moja mama a brat to o mne vedeli, inak som to tajila. Otec bol hulvat, ked mu to matka prezradila, vsade to vykrikoval, ze aka som chora na hlavu, ze vyvraciam jedlo :-/ Teraz viem ze to znie pre teba neuveritelne, ale ked sa z toho dostanes tak ako ja, neuveritelne ti pride to, ze ako si mohla prevracat polku zivota :-/

Loni

znie to neuveriteľne...akoby si sa z toho dostala zo dna na den? Da sa to vobec? Ako dlho ti trvalo kým si pocítila ze si zdravá? Ako to prijalo tvoje okolie?

elka80

ja som uz napriklad mala taku paranoju, ze dostanem z toho rakovinu, alebo inu vaznu chorobu, stale som myslela na choroby, velmi zle obdobie to bolo, naozaj s tym prestan, chapem, ze si v tom zacyklena, ale bud rada ze neriesis nieco zavaznejsie, uzivaj si zivot..

elka80

a vlastne poopravim sa, ze ano, aj sa zvyknem prejest, ale napriklad z orechov, z ovocia, atd... a to ma napriklad nenuti psychika vyvracat, tak som v celku spokojna :-) A nebrala som ziadne lieky, resp. brala vtedy pred 10 rokmi a to bol este vacsi pruser, antidepresiva su fuj pre mna....
Inak kedysi som vraciavala stale,aj ked som bola rok v Londyne, som bola bleda ako stena,oslabena, depresivna, cele zle.

elka80

Loni, vobec som nepribrala, odkedy nevraciam, neprejedavam sa, lebo viem, ze by som mala nutkanie davit.. Takze dnes mam so vsetkou skromnostou (:-D) krasne vysportovanu postavu, miesto sladkosti nakupujem cinky, tlacim aj tazke vahy, aby som mala svaly, papam proteinovu stravu, zdrave tuky, malo sacharidov.... Moj "maly" ma uz 6 rokov ;-)Proste odvikla som si od vracania, nie je ani cas, stale nieco robim, vela cestujeme ako rodina, na dovolenkach ma ani len nenapadne vracat, pripity stav vecer je krajsi ako ten po zvracani, ked ti je na odpadnutie ;-)

Loni

dakujem za rady... A ty si pribrala ked si prestala vracať? Alebo ako si nabehla na normálny režim? Mala si nejaku liečbu?lǐ lieky? Je to ine ked mas bábätko ale potom ked je dieta uz vacsie a ty chodíš do prace kazdy den to uz je ine... Ja si nepamätám ani jednu dovolenku na ktorej som nevracala a to ma strašne trápi, buduci tyzden ideme do Chorvátska a chcela by som to zvládnuť...

elka80

Loni, ja viem ake to je lakave, mlsnut si vecer a ved v pohode nic sa nedeje, vygrciam to, skus si s muzom dat miesto toho poharik vina, alebo nenakupij potraviny, ktore ta zbytocne vecer lakaju... Ked uplne prestanes vracat, zacnet si vazit samu seba, teraz som napriklad ako 34 rocna omnoho sebavedomejsia ako ked som mala 20 a v jednom kuse riesila tuto stupiditu. U mna to pramenilo z nedostatku sebavedomia ktore vyplyvalo z mojho vztahu k otcovi, ktory ma neskutocne ponizoval a terorizoval.. ale moje kamosky mali napriklad omnoho horsie detsvo, matka alkoholicka, otec tyran, nedostatok financii, ponizovacky a nedostali z toho bulimiu, miesto toho sa činili a vypadli z domu do vlastneho..

Loni

mas pravdu v tom ze na bulímii treba vela casu, preto ja uz teraz neriešim veci ako na skole nákupmi a hodinami na záchode. Ja skor malo jem a ked sa najem normalne tak to vyvracaiam. Žiadne hodiny. Možno 20 minut denne mi to zaberie ked to je 1x. Snažím sa cely den ale padne mi to zvyčajne vecer ked mam cas na oddych od prace a malej, takze dieta to neobmedzuje. Ja som práveže aktívna az az, teraz som v štádiu ze vraciam max 1-2x týždenne, to je max co viem dosiahnuť. Najdlhšie za tých 15 rokov boli asi 10 dni bez vracania....