Svrbenie sa vrátilo

Príspevok v téme: Svrbenie sa vrátilo
sany9876

Zdravím, asi pred mesiacom ma trápilo svrbenie akokeby zvonku. Bola som s tým u gynekologa a ten mi predpisal Macmiror complex ale vraj si ho mám natierat zvonka. Nepovedal ako dlho tak som si to natierala 10 dní a potom bolo všetko OK. Po týždni sa mi ale problém vrátil. V čom može byt pričina? Momentálne mam pred menštruaciou takže gynekologovi nemožem ist. Napadlo mi dve veci. Za prvé- dávkovanie je písané 2,5g mastičky 1-2 krát denne ale to je len pri zavadzani dovnutra pomocou aplikatora. Davkovanie pri vonkajšom použití nieje písané, Dávala som si to podla potreby pretože 2,5 gramu bolo prilis vela. Nemožeme to byt tym? Alebo za druhe- ako som sa doliecila priatel vravel že teraz je asi nakazeny on lebo vraj pocituje svrbenie a objavili sa mu pod predkožkou male biele bodky. Nieje možné že som ho nakazila a on potom po doliečení mna ? Doktor nič o liečení partnera nehovoril.... Mastička mi ešte ostala ..mám sa nou natierat znova alebo počkat a po menštruaicii opat ku gynekologovi?

MIha

Ahoj @sany9876, ja som mala velmi podobne problemy ako ty. Tiez sa mi vaginalna mykoza casto vracala, jej prejavy boli coraz neprijemnejsie, svrbenie, palenie, zacervenanie. Bolo to cele zle. Az kamaratka mi odporucila wobenzym, ktory si teraz neviem vynachvalit. Velmi pomohol, odkedy ho uzivam vaginalne problemy sa stratili a neopakoju sa. Vyskusaj