Kto kupuje obrúčky?

Ivetka23

My sme obrúčky kupovali spolu. Nevidím dôvod pre to, aby potom ako muž zaplatí drahý snubný prsteň, musel kupovať ešte ďalšie obrúčky za cca 500-600 EUR a viac. My sme kupovali cez internet. Inak o tej cene. My sme kupovali od Rýdla a zmestili sme sa do 600 EUR, čo je podľa mňa celkom priateľná cena :)

NPeter_1

Tak u nás som kupoval obrúčky ja a to čisto z vlastného presvedčenia. Kúpil som ich bez vedomia vtedy ešte len priateľky, takže pre ňu to bolo prekvapenie.
U nás je zvyk, že sa obrúčka naťahuje pri zásnubách a nekupuje sa už snubný prsteň, takže mi vlastne nosíme obrúčky od zásnub.
Ja som si orientačne pozeral obrúčky aj na nete, ale úprimne povedané neviem si predstaviť objednávať obrúčky z netu, ale ako prehľad to bolo o.k..
Ja som ich nakoniec kúpil v Maďarsku za pomoci otca. Nemám skúsenosť, že by boli hladké lacnejšie, skôr záviselo od hrúbky a šírky. Ja som moc širokú nechcel, ale zase sa mi páčili vzorované a nakoniec také aj máme.

vebe

Chodte do zlatnictva a vyberte. Ja mam najjednoduchsiu zlatu obrucku, uplne hladku, uzku uz 25 rokov a stale vyzera rovnako, nema sa na nej co znicit. Co pozeram okolo seba, tak v mojich ociach obycajne hladke uzke zlate obrucky vedu a podla aj pre muzov je to asi najprijatelnejsia verzia. U muzov vidim vzdy len hladke, tak z toho usudzujem ze tie zdobene po case strcia do suflika. Podla mna nema zmysel vyhadzovat prilis vela penzi za obrucky, dlzku ani kvalitu manzelstva to neovplyvni

Kicik

Vďaka. Tak peňazí na zvyš naozaj nemáme, lebo mám vážne chorého budúceho svokra a všetko nám uteká tam. :-(
Hladké obrúčky sú lacnejšie? My sme síce pozerali už viackrát obrúčky, ale ceny sa strašne líšia a predpokladám, že aj kvalita.

adr1a

Tak zrejme je to vec dohody. Ked som sa ja mala vydavat tak ma zobral do vybornych zlatnictiev, tam sme spolocne vyberali (on to vsak skor nechaval na mna a na moj vkus) a platil to on. Ja som chcela tiez, ze spolocne to kupime, ale zabranil mi v tom, povedal, ze on je muz, miluje ma a on to chcel kupit

vebe

Neviem ci na toto existuje pravidlo. je to vec ako sa dotycni dvaja dohodnu. Zavisi aj od toho kolko maju rokov, ci obaja pracuju ale hlavne ako sa oni dvaja dohodnu. Ked su problem peniaze, jednoduche hladke obrucky budu vzdy inn a nic tym clovek nepokazi.