Kto kupuje obrúčky?

Sevrin

Obrúčky kupuje muž.

Je to istá forma nechceného masochizmu, že je to práve muž, ktorý má platiť za okovy.

Kircha

obrucky by po spravnosti mal kupovat zenich..saty si kupuje nevesta a hostinu uz ako sa dohodnu rodiny..u nas to bolo tak ze nasi zaplatili polovicu a manzelovi rodicia druhu polovicu...ale obrucky kupoval muz a ja som si platila saty, kadernicku, kozmeticku a ostatne zenske zalezitosti

denisa445

Rozpis čo kto platí je super :) My sme si stanovili cenu a materiál a na základe toho sme hľadali. Nakoľko je ponuka dosť široká, nakoniec sme šli po známych a pýtali sme sa ich, jednoznačne nám vyhovovali obrucky-rydl.sk, kde sme si dali rytinu + kombináciu bieleho a červeného zlata. Ja mám teda ešte vo svojej aj malinký zirkón a nakoniec sme si rozdelili obrúčky pol na pol :) Už som však videla aj páry, ktoré si kupovali rôzne obrúčky a dokonca že si každý zaplatil tú svoju ;) Takže záleží na dohode ;)

stastnablcha

jednoznacne obrucky plati chlap... ale vyberte spolu a tak, aby ste neprisli o vela penazi ked chybaju... vzdy sa daju potom na vyrocie kupit uz take krajsie a vascie...

ggg1233

Nevesta platí
svadobný prsteň pre ženícha
Nevesta a zenichubytovanie pre hostí, ktorí pricestujú
dar rána ženíchovi
malú pozornosť pre družičku a rodičov

Ženích platí
rozlúčkový večierok (lúčenie so slobodou)
svadobný prsteň pre nevestu
svoje svadobné oblečenie
svadobnú kyticu a myrty pre hostí
svadobný poplatok (oddávajúcemu úradu)
svadobnú cestu
dar rána neveste
malú pozornosť pre družbu

Rodičia nevesty platia
šaty pre nevestu a svadobné doplnky
svadobné oznámenia a pozvánky
kvety a kvetinovú výzdobu na oddávajúcom úrade (v kostole), auto a svadobný stôl
kyticu pre družičku
svadobnú tortu
výdaje na svadobnú hostinu (jedla a nápoje), hudbu
svadobný dar pre novomanželov
fotografie
svadobné auto

Rodičia ženícha platia
svadobný dar pre novomanželov
svadobnú cestu

ja 908

Keď chcete byť v tomto tradiční, tak muž kupuje obrúčky, ďalej si zisti a dodrž tradíciu v tom, čo platí nevesta a jej rodičia. Nieže tak ako to dnes ženy chcú, len výhody, muž zaplatí obrúčky a zvyšok pol na pol, resp. nájsť na muža odrb aby platil väčšinu nákladov on.