Zápal sedacieho nervu

Táto diskusia patrí k článku: Zápal sedacieho nervu
Zápal sedacieho nervu

Zápal sedacieho nervu predstavuje ochorenie, ktoré sa vyznačuje intenzívnou a neznesiteľnou bolesťou vystreľujúcou z krížov až do dolných končatín. Najdôležitejšou prevenciou je dostatok primeraného, zdravého pohybu.

RNG

Nervove obaly su casto napadane nasimi vlastnymi virusami, ako HSV1 a 2, CMV, EBV VZV, pripadne aj ine, preto zdoraznujem zvysovanie viralnej imunity, pozri cez google.sk pod mojim nickom a slovom herpes, kde som dal kopu doplnkov na zvysovanie viralnej imunity.
Pred dvoma tyzdnami som aj ja dostal zapal nervov a sliach okolo bedroveho klbu, co ma v ramci 24 hodin spravilo doslova mrzakom, ze som si nevedel ani sadnut, ani vobec chodit a velmi bolestive to bolo aj pri lezani pri najmensom pohybe.
Kedze to prislo velmi prudko, nemal som ziadnu pochybnost, ze sa jedna o nejaky virus.
Nic ine tak prudko nevznika. Bral som na to colostrum (2 x 15 gramov) monolaurin (2 c 10 gramov), chaparal(2 x 1 gram) a zo zufalosti po 2 dnoch som zacal pouzivat lemon grass oil (v DMSO,) co obsahuje az 70% antiviralneho a protirakovinneho citralu. Ked som si celu bolavu oblast s tym natrel, za par hodin som poznal znacny ubytok bolesti, a tak som si to natieral kazde 4 hodiny znova. Na stvrty den rano som uz vedel vstat z postele a chodit, na piaty den uz nebola ziadna stopa po zapale!!!. Samozrejme som bral na vyhojenie poskodeneho myelinu/nervovych obalov masivne davky DHA vo forma rybacej pecene a rybacieho oleja(Norska trescia pecen v trescom oleji.) Za tie 4 dni som spraskal toho 300 gramov.
Odvtedy nemam ziadne problemy, hoci monolaurin som este pre istotu bral aspon 3 dni, v davke asi 10 gramov denne( polievkova lyzica).

Predtym som totiz podobne vyliecil mojej zeny pasovy herpes(VZV) za 8 dni, ale tam so 2 dni vahal a nepouzil naraz vsetko menovane. Samozrejme tam bol aj odporr, kde aspon den mi vzdorovala, kym zo zufalostima konecne pisluchla , ked sa jej vyhodil po celej tvari a krku dokonca aj na hrudi. VZV tiez napada nervy bolo to bolestive a coho som sa najvioac bal, ze ked to ma na tvari je to blizo mozgu a oci. A nejeden z mojich priatelov po tomto utoku(shingles) mal mnohomesacne nasledky na nervoch a bolesti hlavy.Tiez zoslabeny zrak. Kedze sme to ale potlacili expresne, tak virus nestacil poskodit privela a moja polovicka z toho vysla bez akychkolvek nasledkov na nervoch.