Agorafóbia- čo to vlastne je?

Táto diskusia patrí k článku: Agorafóbia - čo to vlastne je?
Agorafóbia - čo to vlastne je?

Agorafóbia je úzkostná porucha (fóbia), ktorá sa prejavuje, silným strachom zo situácií ako je preprava v MHD, pohyb v obchodoch a obchodných domoch či na verejných priestranstvách.

matkomotko

ahoj ziskal som fobiu casom, ked som sa prestahoval do ganksta stvrte teraz nemozem von ani medzi obcanou a mam strach ked idem do obchodu hladam cesty aby som sa vyhol obcanom,a uz ma to pohltilo tak ze som sa uzatvoritil na tolko ze nemozem ist na zachod,dalsia vec ze uz 5 rokou nemozemom si vybavit obciansky preukaz mam strach a paranoiu ze sa nieco stane

Zrnko-prachu

Teda Patrik, takyto komentar.....ani ako vtip neprejde.....
Zrejme si mlady a zdravy....No žial takto chory ludia to nemaju preto,žeby nevedeli čo od dobroty robiť.....
Nech je odpustene tebe/vam ktori nevedia čo hovoria....

Quasi

Patrik.m, ty si teda riadny primitiv, nemas ani sajnu, co to v skutocnosti znamena, mat takto choreho cloveka v rodine. Ja mam, ale zjavne nema vysvetlovat ti, co to v reale znamena.

Nie som zlomyselny, ale uprimne ti zelam, aby sa u teba vyvinula akakolvek fobia. Ak budes napr arachnofobik, rad budem na teba hadzat pavuky a potom sa mozme bavit o tom, ako si sa vdaka tomu vyliecil.