Extrémne mastná pleť, som zúfalá, nenávidím svoju tvár

Príspevok v téme: Extrémne mastná pleť, som zúfalá, nenávidím svoju tvár
mastnaplet:(

Ahojte dobré duše, ktoré mi pomôžu, alebo aspoň čiastočne odporučia niečo na môj neznesiteľný problém.

Vyskúšala som snáď xxx prípravkov. Cez prípravky na zmiešanú pleť, na mastnú pleť, na normálny typ pleti...Ale nič. Mastím sa neustále. Okrem bokov tváre mám veľmi mastnú pleť, ktorú si už takmer rok utieram každú polhodinu do toaletného papiera.

Pijem veľa vody, aj štyri litre, užívam vit.C, zinok aj hlivu ustricovú. Stravujem sa vcelku fajn, sladkosti obmedzujem, mastné veci nejem.

Používam hydratačné mlieko na čistenie pleti, potom si dám hydratačný krém, ktorý má hydratovať 24 hodín od Garnier, používam pleťovú masku Himalaya Neem Mask, zinkovú masť, masť z lastovičníka, gáfrovú masť...všetko čo na tvár používam je hydratačného charakteru, alkoholových prípravkov som sa vzdala už dávno. Ale pleť je mastná, lesklá, mám čierne bodky po celej tvári, ale tých sa asi tak ľahko nezbavím, keď mám pleť ako natretú olejom.

Poraďte mi prosím Vás čo robiť, len sa pokúste prosím Vás odporúčať mi nejaké "zaručene účinné prípravky", to mi podľa vlastných skúseností nepomôže, lebo môj ksicht je mastnota a tú mastnotu neprerazí snád ani Savo.
Mám už z toho komplexy, furt sa lesknem, v škole len toaletným odsávam tú masť z tváre...

Prosím pomôžte...
ďakujem milión krát.

Gima

Skúste zmeniť stravu. Pleť je odrazom nášho trávenia. Možno vám chýbajú neake vitramíny a minerály. Alebo jedávate príliš sladké a nezdravé jedlá. Môžu zato aj cigarety a alkohol.

bianca.pp

Bohuzial tiez mam tento problem :( ci pouzivam alkoholove veci, alebo naopak velmi hydratacne, este sa to zatial nijak nespravilo :( ci uz prirodna alebo chemia z drogerky alebo z lekarne.. neviem

mataa

Mne sa zo ser, ktore stahuju pory robia take alergicke vyrazky,ale obcas pouzivam Estee Lauder Idealist..Ten velmi pekne stiahne pory-a v kombinacii s tym gel-kremom od Clinique je to zjemnene...A naozaj ten puder o ktorom som pisala, ze uz nevyrabaju-bol to praskovy Catrice Prime&Fine-ten bol uplne najlepsi na udrzanie matnej pleti.

Monika777777

Mam od 10 r cize od detsva mastnu plet, myslela som ze to po puberte prejde. Opak je pravdou mam 31 rokov plet stale mastnu. Takisto pokozku celeho tela aj vlasy sa mi mastia. Najviac mi vadia tie rozsirene pory na tvari. V prvom rade ti poviem urcite je to dedicne aj, moja mama aj jej obe sestry maju rovnaku tvar.
Mastna pokozka si vyzaduje vacsiu starostlivost kazdopadne. Tiez sa chodim v praci niekoko krat utierat toaletakom:)
Rano aj vecer pouzivam himalaya cistaci gel a nasledne Loreal perfect skin serum-to je super vec, po 3 mesiscoch pouzivania su pory menej viditelne aj vydrzi plet dlhsi cas bez lesku.
Vecer opat po umyti gelom hymalaya dam to loreal serum a potom loral krem z tej iste rady.
2 z tyzdenne tu masku z kimalye co si apominala ta je perfektna.
Inak nepouzivam nic, ani pletovu vodu, ani make up ( to ozaj len velmi prilezitostne na nejaku akciu, pretoze aj make up zhorsuje tento problem) nic hydratacnre nepotrebujem pouzivat od vsetkych hydratacnych pripravkou sa extremme lesknem

mataa

tasty
Aj ja som vybrala spravnu davku Roa, moja kozna sa liecbou tymto liekom zaobera uz roky a vedela o tom, ze sa musi vybrat dostatocna davka.Mas stastie, ze ti to pomohlo tak super aj na tu mastnotu, lebo ti, ktorých ja poznam a brali to, tak nikomu to nevydrzalo:o((, vsetkym sa mastnota vratila, hoci akne nie.

tasty

pri roaccutane je dôležité dodržať kumulatívnu dávku na hmotnosť jedinca, inak sa všetko po pár mesiacoch vráti /akné, mastná pleť, aktivujú sa zas mazové žľazy/

mne roaccutane pomohol, mastila sa mi pleť tak ako keby som bola nonstop potretá olejom, hrozný pocit a nevkusná tvár, za 8 mesiacov som vybrala kumulatívnu cca 180 mg/kg,, čomu zodpovedá denná dávka 40 mg roacc. na mojich 50 kg..

mataa

A mas aj rozsirene pory a akne?Ja mam taku plet uz od puberty a to mam teraz 39 rokov.Plet je neustale mastna a mam na nej aj rozsirene pory.Bojujem s tym cely zivot.Pouzivas aj make-up?
Bol puder, ktory dokazal udrzat plet uplne matnu cely den-bol to pre mna zazrak, lebo som vyskusala naozaj vsetky mozne pudry od 8 Eur az do 60,ale okrem Catrice PrimeFine, ktory uz bohuzial stiahli z predaja, nefunguje nic.Dobry hydratacny kremik od Clinique-taky gelovy z tych troch krokov na mastnu plet.Taktiez Skinoren pouzivam, davam si ho dva dni na noc, potom prestavka jeden den-aby som nemala plet zas presusenu nahodou.Ten pomaha aj na cierne bodky vlemi vyrazne.Tak ho urcite skus, myslim, ze je uz aj volne predajny v lekarni, stoji okolo 7 Eur a ked si ho davam, tak na celu tvar, resp. na celu T-zonu, lebo len tu mam mastnu extremne.

shayleen

Mastná pleť je najčastejšie spájaná s hormonálnymi zmenami v období dospievania. Postupom času, zvyknú ťažkosti spojené s mastnou pleťou ustupovať. Ďalšími príčinami mastnej pleti je tehotenstvo, užívanie antikoncepcie, používanie nesprávnej kozmetiky, ale aj vplyv vonkajšieho prostredia, či dedičnosť.
Čo je príčinou nadmerného mastenie pleti?
Nadmerné mastenie pokožky zapríčiňujú príliš aktívne mazové žľazy, ktoré produkujú nadmerné množstvo kožného tuku na povrchu pleti. Čo vplýva na činnosť mazových žliaz?
Dedičnosť
Nesprávna životospráva
Fajčenie
Pretrvávajúci stres
Depresia
Nesprávny výber kozmetických prípravkov
Nadmerná konzumácia alkoholu
Nedostatok niektorých vitamínov – najmä vitamíny B2 a B5
Niektoré faktory spôsobujúce nadmerné mastenie pleti sa dajú ľahko odstrániť, s inými sa jednoducho musíte zmieriť. Len dôkladnou a pravidelnou starostlivosťou môžete ich dopad na pokožku zmierniť. V niektorých prípadoch sa vyskytuje mastenie pleti len v určitých obdobiach, napríklad v zimných mesiacoch alebo na jar.
Charakteristika mastnej pleti
Mastná pleť čierne bodky
Mastnú pokožku charakterizujú rozšírené póry a lesklý vzhľad, ktorý spôsobuje vyprodukovaný maz. Mastná pleť sa často spája s akné, s upchávaním pórov (čierne bodky), s rozličnými vyrážkami, infekciami a ekzémami. Tento typ pleti má aj svoje výhody. Mastnejšia pokožka starne Správna starostlivosť a čistenie mastnej pletipomalšie, je prirodzene vlhšia, čím sa stáva elastickejšou a menej náchylnou na tvorbu vrások. To, čo v mladosti pokladáte za preklatie, v zrelšom veku oceníte.
Prach, smog, nečistoty zo vzduchu, k tomu ešte kožný tuk, odumreté kožné bunky a celodenný make-up sú tým najvhodnejším prostredím pre tvorbu infekcií a ekzémov. Preto je nesmierne dôležité, aby ste nepodcenili pravidelné čistenie mastnej pleti. Ideálne je, ak si nájdete čas na čistenie pleti ráno aj večer.
Mastnému vzhľadu a upchávaniu pórov zabránite pravidelným umývaním pleti.
Používajte teplú vodu, nie však horúcu.
Nepoužívajte mydlá a kozmetické prípravky s obsahom alkoholu, pretože pokožku príliš vysušujú.
Taktiež sa vyhnite prípravkom, ktoré obsahujú minerálne alebo prírodné oleje, ktoré pokožku ešte viac zmastňujú.
Používajte prípravky, ktoré regulujú tvorbu kožného tuku a normalizujú produkciu mazových žliaz.čistenie mastnej pleti
Ak sa Vám na tvári tvoria vyrážky, používajte kozmetické prípravky s dezinfekčnými účinkami.
Raz alebo dvakrát týždenne si urobte peeling.
Nezabúdajte na vhodné pleťové masky, ktoré sú určené pre mastný typ pleti a majú upokojujúce účinky.
Mastnej pleti taktiež veľmi pomôže pravidelné hĺbkové čistenie.
Nič netreba preháňať. Čistite si pleť 2-krát denne. Príliš časté umývanie pleti dráždi mazové žľazy a tie začnú produkovať ešte viac mazu. Podobné účinky má aj príliš teplé počasie.
Aj mastná pleť môže byť suchá. Vyberte si jemný hydratačný krém s ľahkým zložením, ako napríklad s kyselinou mliečnou alebo hyalurónovou.
Používajte opaľovacie gély a peny určené pre mastný typ pleti. Opaľovacie mlieka, krémy a oleje spôsobujú upchávanie pórov.
Nevhodne zvolené kozmetické prípravky môžu mastnú pleť vysušovať alebo môžu spôsobiť upchávanie pórov a tým pleť zhoršiť.
Dbajte na zdravú životosprávu – doprajte si dostatok pohybu, relaxu, odpočinku a vyhýbajte sa stresovým situáciám.
Nezabúdajte na pravidelné dopĺňanie vitamínov skupiny B – najmä B2 a B5. Vitamín B2 nájdete v mliečnych výrobkoch, listovej zelenine, pive, vajíčkach, kakau a vitamín B5 v pšeničných klíčkoch, mäse, droždí a v rozličnom ovocí.
Správna starostlivosť o mastnú pleť nemusí vždy stačiť k zlepšeniu stavu pokožky. Pleť je súčasťou celého organizmu, takže nestačí len povrchová starostlivosť. Okrem hormonálnej nerovnováhy a dedičnosti môže byť príčinou vzniku mastnej pleti stres a hektický životný štýl.