6 mesiacov bez diagnózy

Príspevok v téme: 6 mesiacov bez diagnózy
Viktor1234

Dobrý deň. Prosím o pomoc. Budem vďačný za každú radu.

O mne: Muž, 26 rokov, od malička športovec, sedavé zamestnanie za počítačom (1 rok), nikdy vážnejšie zdravotné problémy

Začalo to v januári tohto roku kedy som mával bolesti hlavy a pociťoval som tlak za očami. Ako prvé vyšetrenie som absolvoval u očnej lebo v novembri som absolvoval operáciu očí (odstránenie dioptrií). Dve rôzne doktorky ma ubezpečili, že spomínanou operáciou to nebude. Nasledovalo vyšetrenie u neurológa, ktorý mi predpísal Nalgesin na bolesť hlavy a tá ustúpila. Neskôr som začal hlavne v práci pociťovať slabosť, únavu až mi bolo na odpadnutie. Neurologička mi doporučila magnézium Magne B6 a vitamín D Vigantol. Nepomáhalo mi to. Absolvoval som vyšetrenie krvi aj u Hematológa. Krv mám v poriadku. Bol som u Gastroentrológa na endoskopii a všetko v poriadku ani Helikobakter ani Celiakia. Taktiež som býval pomerne často prechladnutý tak som si myslel, že mám problémy s imunitou ale Imunológ mi to nepotvrdil, výsledky ok. Robili mi vyšetrenie štítnej žlazy z krvi ale opäť negatívne.
2x som bol už na pohotovosti kedy som myslel, že je so mnou koniec a povedali mi, že som mal predkolapsové stavy. Bol som kúsok od odpadnutia, tŕpli mi ruky, nohy a aj tvár. Pichli mi magnézium a trochu sa mi polepšilo. V marci sa mi objavil na bruchu pásový opar zhruba 10 cm dlhý. Moje stavy vyčerpania a malátnosti pokračovali. Dostával som injekciou Milgamu do zadku (trojkombinácia vt. B). V máji sa mi vyhádzal chrbát v oblasti lopatiek a ramien, na tvári a aj vo vlasoch. Mám ich stále vyzerajú ako "potničky". Začal som si uvedomovať že ma pobolieva krčná chrbtica. Absolvoval som rtg aj CT hlavy ale bolo to v poriadku. Ortopéd mi zistil skoliózu a stuhnutosť krčnej chrbtice. Chodím na elektroliečbu no skôr mi to škodí ako pomáha. Už sa mi viackrat stalo že ma tá rehabilitácia úplne vyčerpala. Absolvoval som EMG vyšetrenie kde mi zistili Hyperventilačnú tetániu. Začal som znova brať magnezium tentokrat Magnosolv šumienka a ešte som si kúpil rybí olej (kvoli vit. D). 2 týždne bez výsledku...ešte by som spomenul, že som stále bledý už pol roka, niekedy mi trpnu ruky alebo nohy. V spánku som mal párkrát kŕče v nohach. Nedávno som mal strašnú svalovicu vzadu na stehnách až som nemohol spať po zavretí očí sa mi točila hlava...fakt neviem čo to može byť, skúste mi prosím poradiť. Ďakujem.

Panda ^-^

Suhlasim s kycerom. Chyba nie je v tebe ale v nasom uzasnom slovenskom state. Keby boli doktori aspon trochu normalny, poslaly by ta na komplexne vysetrenia alebo do nemocnice, kde by bol nejaky tym doktorov, ktory by pracovali spolocne. Ved predca viac hlav, viac rozumu. Neni mozne aby clovek stale pobehoval po roznych doktoroch a nakoniec vysiel bez diagnozy. Takto na to v zivote nepridu co ti je. Najrozumnejsie by pre teba bolo to komplexne vysetrenie inak budes takto pobehovat aj do vianoc a tvoj stav sa bude zbytocne zhorsovat, az to vyusti do poriadneho problemu (teda ak je to nieco vaznejsie).

Kýčera

Podľa mňa Tvoj imunitný systém nepracuje tak, ako by mal, inak by si nemal spomínané choroby. To, že Ti to alergologička povedala, neznamená ešte, že to tak aj v skutočnosti je. Urobila Ti vôbec imunologické testy? Aj ja toho narozprávam a nie vždy je to pravda. Ak Ti neprišli na to, čo Ti je, mali Ťa poslať na vyššie medicínske pracovisko - ÚPKM Blava alebo NURCH Piešťany. Vyzerá to tak, že si to budeš musieť vybaviť sám. Môžeš sa však dať vyšetriť aj prístrojovo, v platenej súkromnej ambulancii. Potrebuješ poriadne komplexné vyšetrenie celého organizmu, diagnóz bude viac a elektroliečbu už neber. Začni hneď, lebo Ťa to zloží a môžeš sa ľahko ocitnúť na psychiatrii.

Viktor1234

Čo sa týka Hyperventilačnej tetánie tak mi bolo povedané, že je len dôsledkom nadmerného stresu a pravdepodobne psychických problémov. Obe by som ale vylúčil.
A nie som si istý či by som mohol mať kvôli hyperventilačnej tetánii herpes a vyrážky po chrbte,tvári a vo vlasoch taktiež bolesti krčnej chrbtice...
Ešte ma napadlo, že takmer vždy keď mám tie predkolapsové stavy tak sa mi chce ísť "na veľkú" a mávam poloriedku stolicu. Tiež neviem či to nejako súvisí...poraďte prosím

Viktor1234

U ušnej som nebol, prečo?

Neurologička mi povedala, že Hyperventilačná tetánia nie je príčinou mojich ťažkostí a že ju má vela ludí i keď o nej nevedia...