Depresia, zvýšená citlivosť, úzkosť, nenávisť

Príspevok v téme: Depresia, zvýšená citlivosť, úzkosť, nenávisť
anna.a

Dlhšiu dobu sa miešajú vo mne negatívne pocity - úzkosť, nenávisť, strach, pomstychtivosť. Som aj veľmi rozcitlivená, spomeniem si na udalosti, ktoré sa stali resp. môžu nastáť, hneď pocítim búšenie srdca, som úzkostlivá, chcem plakať. Nenávisť voči niektorym ľuďom žiaľ rodinným príslušníkom viem len ťažko premôcť alebo vôbec. Myslím si, že mi viackrát ublížili v minulosti, ťažko im odpúšťam, stretávam však ich skoro denne a veľmi ťažko je premôcť moje pocity. Niekedy si predstavujem situácie, akoby som im mohla ublížiť resp. všetko vykričať /ale to nechcem, beriem ohľad aj na ích bližších rodinných príslušníkov. Občas si pripadám ako dementná

anna.a

Ano zial vela premysla l dlsledkoch, nasledkoch, nedokazem sa sustredit, v hlave mi neustale viria myslienky. Pri mojej nesustredenosti sa potom obcas potkynam podvrtnem si nohu a pod.

Cliattsi

Ahoj Anna, chcem sa ťa opýtať, koľko máš rokov sa či v živote veľa premýšľaš o hocičom a či si sa snažila v minulosti z tohto stavu dostať a ako to dopadlo, keď si sa o to pokúsila.

Moireal

Chapem tvoje pocity, v mojej rodine sa udialo nieco podobne. Cim je clovek starsi, tym viac si uvedomuje, ako nechce aby sa s nim zaobchadzalo. Ako mali sme sa nemohli velmi branit a formovali nas vsetci co boli od nas starsi a pre nas to boli bohovia. Teraz vidime,ako zle sa k nam chovali a to sposobuje, ze vidime, ze aj my sami sa k sebe zle chovame.
Na jednej strane pomoze odstahovat sa ale na druhej strane sa tym aj tak nic nevyriesi, lebo akonahle sa opat objavia ti co nas stvu, vsetky emocie sa aktivuju.
Zavisi od stupna vyvoja tych ludi, ci ich mrzi, ze s nimi nevychadzas a ci su ochotni porozpravat sa a skutocne prist na nejake riesenie. Lebo ja som napriklad zazila ze aj po rozhovore to bolo stale to iste. Skratka kazda strana si ide svoje a mysli si, ze len jej bolo ublizene.
My ludia sme posadnuti spravodlivostou a pocitom mat pravdu. Z toho vznikaju vsetky konflikty.
Asi ti tento prispevok nepomoze. Snad len cas ukaze. Je vela veci, s ktorymi sa musime v zivote vysporiadat. Vyber si to, co ta najviac stve a na to sa zameraj. Druhych ludi mozeme len ispirovat ale tym, ze je kazdy inde, to zial neplati u kazdeho.
Skus si mozno natrenovat rozhovor s neprijemnymi prislusnikmi z rodiny s niekym, koho mas rada a komu doveruje. Precit to tak akoby to boli oni ale nezachadzaj do kriku. Mozno si uvedomis nieco, co ti predtym nedochadzalo. Lebo ten, kto je vyvojovo vyssie, ten sa tak aj musi zachovat. Nie nadarmo sa hovori: "Mudrejsi ustupi."