Zložitá situácia

Príspevok v téme: Zložitá situácia
Andrej88

Ahojte,

v živote sa mi nestala takato situacia ako prave teraz a to mam 43r. Problem je totiz v tom, ze po rozchode s byvalou priatelkou som si nasiel novu priatelku s ktorou som uz tristvrte roka. Za celu tu dobu som na byvalu nezabudol napriek tomu, ze som ju celu dobu nevidel, ba priam myslim na nu castejsie ako na tu aktualnu. Teraz pred tyzdnom som sa nahodou s byvalou stretol. Pozval som ju na kavu a ona mi povedala, ze tiez na mna celu dobu myslela.. ozval sa vo mne opat ten hormon, ktory patril len jej a srdce mi opat bije len pre nu. Pri rozlucke sme si dali pusu a ja som sa citil ako v raji. Pusa od terajsej priatelky ma od tejto dost daleko.. Tieto dve zeny su pritom uplne odlisne.. terajsia priatelka je na mna ako anjel.. spravi vsetko co mi na ociach vidi, je ku mne mila, pozorna, nema s nicim problem (napr. ked chcem ist s kamosmi na pivo)... byvala je razna osoba, ide si v svojich hraniciach a za ne nepusti.. nema problem vykricat sa za neumyty riad, nepustit ma na pivo a pod. :D teraz sa musim rozhodnut pre jednu.. co by ste robili vy? Mam sa vratit k byvalej a pocuvat hlas srdca, alebo ostat pri terajsej napriek tomu, ze ju za cely takmer rok som ju nedokazal milovat, len kvoli tomu, ze je na mna dobra a podrzala ma v mnohych situaciach?? Terajsia priatelka je do mna blazon, ja ju vsak milovat nedokazem :( a predpokladam, ze ked laska neprisla doteraz, tak ostane tam vzdy len naklonnost a laska uz ani nepride :( Dakujem :)

Nina.

Typický chlap - žene, ktorá ho odkopla a bola na neho tvrdá - tej leží pri nohách a tej čo ho naozaj miluje a je k nemu dobrá, tak tú len využíva.
Rozíď sa s terajšou - zaslúži si lepšieho a vráť sa k bývalej a dúfam, že sa s tebou rozíde znova a budeš mať čo si chcel.

Kýčera

Andrej,žeby som sa nemýlila?Žeby si si pridal 16 rokov a v skutočnosti máš len 27?Viac faktov ma v tejto domienke utvrdzuje alebo sa mýlim?

Maoam

Andrej, to je blbost, keby ti tvoja ex dnes povedala, ze chce s tebou opät byt vo vztahu a zit s tebou, tak by si sa s terajsou rozisiel raz-dva.
Ale kedze nemas istotu u ex-ky, ostavas s terajsou, aj ked ju nelubis, ale zijes s nou, robi pre teba vsetko, asi mas doma aj upratane, navarene, aj sex asi nie je celkom na zahodenie.
Je obetava, je ti verna, vyhovuje ti po mnohych strankach.
Kedze si sa stretol s exkou a ona o tom vie, nemyslim, ze by bola taka hlupa, ze by nevedela, o co ide, jedno co si jej nakecal ako dovod stretnutia s exkou.
Aj tak je na tom celom jedna vec trocha nepriehladna, ked si s exkou zil a ona odisla do zahranicia, rozisla sa s tebou a ty si automaticky ratal s tym, ze kvoli inemu. Preco? Sudis podla seba?

Nech je to ako chce, si dost stary na to, aby si sa rozhodol ty sam.
Tvoja terajsia zila v tom, ze ju lubis, ok, ste spolu tristvrteroka, ak ju nechas teraz, tak to este rozchodi. Ale co ak s tebou planuje rodinu, deti?
Vies o tom?
Nepokaz druhemu cloveku zivot kvoli svojmu egoizmu a neschopnosti prevziat za seba a svoje rozhodnutia zodpovednost.

Ak sa muz rozhodne, ze NEchce, odide zo dna na den alebo z hodiny na hodinu a ani par volov ho nedotiahne k tomu, aby ostal s tou, ktoru nechce.

Ale ty nemas istotu, ze by exka s tebou chcela opät zit, preto este zotrvavas s terajsou. Pre nic ine.

Kýčera

"Není-li tu ta,kterou mám rád,tak mám rád tu,která tu je",Jan Werich.Mám pocit,že to celé nie je naozaj,že si tu niekto robí prieskum.

salon

Andrej toto je velmi diskutabilne...
Odpovedz na otazku: To,ze si teraz s aktualnou priatelkou je z tvojej strany uprimne alebo falosne?

Cize...ty to beries ako obetu ja to beriem,ze si falosny,neuprimny.
Ved ty nie si priatelkin otec,ze citis zodpovednost za jej zivot. Kazdy sme si strojcom svojho stastia a je to len tvoja mylna predstava,ze by sa ona zrutila,ak by si ju nechal...ano hystericila by,ale ver mi my zeny vieme ak nas muz lubi alebo nie...a ona vie,citi,ze ty ju nemilujes,cize ona je preto taka nalepena na tebe,lebo si tebou nie je ista...ona to totizto aj ocakava,ze sa s nou rozides...toto je momentalne moj uhol pohladu na vec...zajtra ti mozno poviem nieco ine :-)

Andrej88

nemyslim si, ze som egoista.. praveze myslim na obe. Terajsia priatelka je do mna blaznivo zamilovana, ona by sa zosypala keby ju necham. Praveze sa obetujem JA kvoli nej, ze s nou stale som napriek tomu, ze by som bol najradsej s inou.

oui..

si pokrytecky slaboch, baba, s ktorou zijes nema hrdost a ta, ktora sa vratila, Ta tiez asi len vyuziva na pomastenie ega, kedze raz Ta uz odkopla a teraz jej musi strasne mastit dusu, ked si Ta moze omotavat... bojis za, ze "vsetko stratis", ale Ty v skutocnosti nemas vobec nic. ziadna cest, sebaucta, respekt k druhym ani uprimne vztahy...

sewie

Tu nie je absolutne nic zlozite...S terajsou priatelkou si uz nemal byt davno. nemilujes ju, a ona si zasluzi byt milovana . Daj jej slobodu, nech si moze hladat cloveka ktory bude o nu skutocne stat!

salon

Zo vsetkeho teraz vyplyva to,ze mas rad iba sam seba,co nie je az tak zle,ved musime sa mat radi,ale vlastne nelubis ani jednu z nich. Nie si este pripraveny na vazny vztah Andrej,este nevies co je to ta prava nezistna laska...iba sa bojis si zbabely sa rozhodnut a ostat sam...ved byt sam so sebou nejaky cas moze kazdemu len pomoct sa uvedomit a ziskat nove vedomosti a skusenosti o sebe samom...
Ludia uvazuju iba hlavou a potom su nestastny,zradi ich vlastne ego...srdce aj tak raz vyjde na povrch a potom placeme a lutujeme,ze sme prepasli zivotne sance...

sansara

Andrej. Ten tvoj posledny prispevok (13:29h) ma uistil v jednom. Nielen ze si egoisticky vychcany sebec, blbec...no este si aj velmi, velmi zly clovek. Zamysli sa nad sebou ak mas vobec cim