Epikutánne testovanie – Trolab testy

Príspevok v téme: Epikutánne testovanie – Trolab testy
L.Borgia

dala som si spraviť tieto testy v Dermatope v Trenčíne, testovanie je plne hradené poisťovňou. Mám alergiu na nejaké pele tak som bola zvedavá, ako to je s ostatnými alergénmi.

O čom to je:
Epikutánne testy slúžia na testovanie kontaktných alergénov pri ekzemových reakciách.
štardantne sa testuje 28 alergénov obsiahnutých v trolab sade alergénov (rôzne kozmetiká, pracie prachy, aviváže, konzervačné látky, koža, guma, plasty, lepidlá, kovy, parfémy, ai.)

testovanie sa robí na chrbte pacienta, kde sa alergeny nalepia vo forme testovacích náplastí.
Po naklepení testov na oblasť chrbta pacient odchádza domov kde bez obmedzenia vykonáva bežné činnosti svojho života (pacient sa len nesmie kúpať, sprchovanie je povolené).

Testovanie sa vykonáva v utorok, následne si testovanie pásky, pacient doma odlepí z chrbta o 48 hodín (štvrtok), následne o 24 hod. (piatok) prichádza do kožnej ambulancie, kde lekár (dermatolog) vykoná odčítanie testov. Testovanie je absolútne bezbolestné.

bola som milo prekvapená, keď mi dermatolog po odčítaní povedal, že všetko je v úplnom poriadku, žiadna alergická rekacia. (no aspon na niečo).
odporúčam každému, kto sa trápi s alergiami.