HAK - je to správna voľba?

Príspevok v téme: HAK - je to správna voľba?
demy

Ahojte, chcem sa spýtať, myslíte si, že je dobrý nápad v mojom prípade nasadiť antikoncepciu?
Nepotrebujem ju pre jej primárny účinok, ale posledného pol roka mám pocit, že mám dáky hormonálny výkyv.
Mám neskutočné príznaky PMS, o krčoch nehovoriac, to mám už dlhšie, ale teraz sa mi pridružili také problémy, ako otrasná pleť, mastné vlasy, mám tmavé chlpky na brade aj nad perou (je to otrasne, stale odstranovat a hanbim sa o tom hovoriť s doktorom), okrem toho som stale nejaka nafuknuta, ako keby sa vo mne drzalo vela vody, opuchnute ruky, nohy, citim sa ako balon. Nechapem, čo sa so mnou stalo.
No hovorila som o niektorých veciach s gynekológov, najmä o mimomenštruačnom krvacani, ktore tiež občas mávam a povedal, že musíme niečo nasadiť a už mi súkal do ruky letáčiky všelijake letáčiky o HAK. Ja však tomu velmi nerozumiem, viem že gynekologovia maju kadejake dohody s tymi spoločnosťami a odporučaju HAk, ale všade čitam len o jej negatívnych účinkoch pre telo.
Čo si o tom myslíte? Mám si ju nechať nasadiť?

Shayleen

Este ma nueco napaslo na tie chlpky u yves rocher dostat kremik na telo proti rastu chlpkov. Mam to odskusane a ucinkuje po holeni som sa s tym natierala a chlpky pomalsie rastu ako obvykle. sice stoji to nieco ale ucinok je super.ked este mas otazky rada ti odpoviem poradim

Shayleen

Vyliecit nie musis di konca zivota brat tbl ja uch beriem uz pol zivota :) je to l-thyroxin a beriem 25mg a 50mg obden ja to mam podla hormonalneho profilu nastavene pokial aj u teba zistia tak ti.nasadia tiez liecbu. Na idstranovanie cglpkov na tvari pomoze len holit alebo s tymi veet pasikmi mam za sebou uz odstranovanie chlpkov ipl strohom ale po 3 m znovu narastie takze nic nepomoze. Ja som sa s tym naucika zit a manzel s tym tiez nema problemy. Ano na endo sa caka potrva Pokial dostanes termin odoberu ti krv lekar lekarka ta hmatom vysetri mozno ta posle na rtg abo usg s.zlazy a va za mesiac teraz uz nepamatam budu vyyledky a dostanes novy termin na kontrolu

demy

shayleen bola som dnes u Dr. dala mi výmenný listok ale k endo je volny termin až na august, čiže budem musieť počkat 3 mesiace. Ak máš zníženú činnosť, je nejaká možnosť to vyliečiť, či ono sa len doplňaju hormony, ktoré ti chybaju?

Shayleen

Demy ano moze to byt stitna a bez akeho kolvek vysetrenia neber ziadne ine lieky! Chod za endokrinologom a nechaj si dat vyšetriť krv na tu stitnu. Ono to prichadza len tak samo ano pokial v rodine nikoho nemate. Ja mam tiez znizenu funkciu a ono je to dobre ked ta vysetri lekar ! Nez by si brala hic ake veci a neskor ti poradim ajo schudnúť. Take rady od rng by som nechala pokial si nechxes este viac skodit ;)

demy

joleen ...myslíš, že štítna? Popravde mam trochu problem schudnut, dost som pribrala za toto obdobie a nejde to dolu ani za nič :(
A to pride len tak? Problem so štitnou? Ja som bola v tom, že je to vrodene, nie je z ničoho nič.