Chcela by som trpieť anorexiou

Fleur-de-lis

mladému človeku nejde veľmi o zdravie ale skôr o vzhľad. Ale zdravý organizmus znamená aj postavu bez nadváhy, peknú pleť, dobrú kondíciu...
V tvojom veku určite nie je vhodné držať nejaké diéty, ale zamerať sa na kvalitu toho čo ješ.
Podľa mňa to pre teba nie je nič nové, že sladkosti a vyprážané veci (chipsy, arašidy, hranolky...) zdravé nie sú a prispievajú k nadváhe a nedobrému fungovaniu organizmu. Rovnako biele pečivo a sladké nápoje. Na pitie nie je nič lepšie ako čistá voda a čaje. Môžeš si ju ochutiť citrónom, mätovými lístkami...

Okrem toho tie jedlá prispievajú k tomu, že máš stále chuť jesť viac a viac. To je niekedy aj výsledok toho, keď síce žalúdok človek zasýti ale v jedle chýbajú vitamíny a podobne a telo má pocit, že je vlastne stále hladné.

Takže snaž sa jesť viac zeleniny, ovocia, ak pečivo tak celozrnné alebo občas nahradené bezlepkovým (ale nie kupovaným, tie zdravé väčšinou nie sú), a vyhýbaj sa už spomínaným veciam.
Keď sa pre to rozhodneš,t ak si ver, že to aj dodržíš.
Sladké si upeč sama doma (alebo s mamkou), nejaké keksíky, kde použiješ aj pohánkovú múku alebo mleté orechy (prosto obmedziť pšeničnú múku), dajte tam menej cukru. Na nete je veľa receptov na zdravšie variácie sladkostí.

ukulalula

trpieť anorexiou ako si napísala v nadpise znamená naozaj TRPIEŤ :/

Si ešte veľm mladučká, tak si sa nad tým asi ani nezamyslela.

ovca

Ludia, uvedomte si, anorexia je PSYCHICKA choroba, ktora sa prejavuje fyzicky na tele neprimeranym chudnutim. Je to viac o tom co mas v hlave, na co cele dni myslis, ze sa nedokazes odputat od jedla, ktore pomalicky znici celu tvoju psychiku, nebudes moct spat, budes len ratat kalorie, namiesto toho aby si fungovala ako normalne zdrave mlade dievca ktore ma byt plne zivota. Ver mi, viem o com pisem, sama som si s tym presla.
Preto ak chces skoncit ako psycho, zvol si anorexiu. Ak chces byt stihla, cvic, papaj zdravo, raduj sa zo zivota.
Ja som napriklad po dlhom dlhom boji s Anou presla na vitarianstvo.. a cuduj sa svete, da sa schudnut aj s tym, pritom sa doslova prepchavam, ale vsetko len cerstve ovocie, zeleninka, trocha orieskov, a kila idu dole.

spring

anorexia je cesta do hrobu - je to vazna choroba, ktora nie je o stihlosti, ale o pomalom zlyhavani vsetkych ORGANOV .. a ako pise redka - ma NEZVRATNE nasledky - nie je to, ze jeden den si povies, ok uz idem jest - ked ti zacnu odchadzat organy uz len cakas na SMRT .. postupne ZHNIJES ...
..tak prosim ta neries taketo veci - to nie je sranda .. a ja ti radim, ze diety by si mala drzat az ked vyrasties ked sa vyvinies, ked ti prsia narastu atd ... mala by si radsej zacat pravidelne sportovat a jest budes moct co chces ...

redka

to je trocha scestne myslenie... nepotrebujes mat anorexiu, aby si bola stihla a mala peknu postavu.... staci si davat pozor na to co davas do ust a trochu sa hybat.... bud rada, ze si zdrava... co by za to dali niektore tie baby, ktore touto chorobou trpa a maju uz aj nejake nezvratne nasledky na tele i psychike... je mi luto, ze takto rozmyslas...