Ovulácia a HAK?

Príspevok v téme: Ovulácia a HAK?
Ria_94

Ahojte, chcela by som sa poradiť... Niekto tvrdí, že HAK zastaví ovuláciu (ovulácia nenastane), zas v škole sme sa učili, že ovulácia je, ale HAK zahusťuje hlien a tým bráni oplodneniu... Neviete niekto kde je pravda? Totižto, beriem HAK dlhodobo, a zo srandy som si robila ovulačný test, a vyšiel mi pozitívny... tak trz neviem, čo robiť, lekárke som sa nedovolala, najskôr až v pondelok...

Ria_94

Shayleen, asi som mala fakt ovuláciu, dneska je tretí deň, čo krvácam (podľa hak by som mala mať krámy o 10 dní)....

Ria_94

Shayleen, podobnú "poučku" sme mali v škole... Týmpádom mám pripisovať pozitívny test nespoľahlivosti testu?

Shayleen

Mechanizmus účinku hormonálnej antikoncepcie je zníženie vylučovania ovariálnych steroidov, čím sa zabraňuje maturácii folikulov a v konečnom dôsledku nedochádza k ovulácii. Hormonálna antikoncepcia taktiež spôsobuje zahustenie cervikálneho hlienu (ten sa stáva hostilným pre penetráciu spermií), znižujú motilitu vajcovodov a menia kvalitu endometriálnej výstelky (výrazné sťaženie nidácie), čo sú faktory, ktoré podporujú antikoncepčné pôsobenie

jjvcf

precitaj si letak k hak.
ovulacne testy vobec niesu spolahlive. daj ho urobit muzovi a uvidis ze aj jemu vyjde pozitivny