Ako úplne dostať kamoša?

Príspevok v téme: Ako úplne dostať kamoša?
Caroline03

Ahojte, neviete mi poradiť ako namotať kamoša, ktorý všetko, a najmä city a emócie rozoberá, analyzuje a rieši hlavou? Poznáme sa už možno rok a pol, stretávame sa tak pravidelnejšie možno 6 mesiacov a posledné 3 mesiace to vyzerá medzi nami ako vzťah, len si to nechce priznať. Rozumieme si v podstatných veciach, aj chémia tam je celkom. Ale mám dojem ako keby všetky ženy porovnával so svojím vysneným ideálom. Možno problém je aj že má inú povahu než ja (ja som skôr sangvinik/cholerik a extrovert, on melancholik a introvert, mnohé veci vníma negatívne). Nemáte niekto skúsenosti s partnerom/partnerkou, ktorí by sa vo vzťahoch viac riadili hlavou než emóciami a citmi, že by mi poradil ako sa mu dostať do hlavy? Je to trochu hard-core level, lebo je ajťák.

Prosím, nepíšte komentáre ako \"vzdaj to s ním\" a pod. Chcem vidieť návrhy na pozitívne riešenia problému. Až keď skúsim všetky možnosti, potom si môžem povedať, že sa vzdávam.

Nina.

Možno by ti pomohlo keby si zistila niečo o jeho bývalých vzťahoch, aké boli a hlavne prečo stroskotali. Alebo proste zistiť ako sa chová/choval aj k iným ženám.
Ja ti držím palce. Len ide o to, že každým ďalším príspevkom opíšeš vlastnosti, ktoré veľmi dobre poznám a preto si nemyslím, že to môže dopadnúť dobre. Pretože jemu tento stav a to ako to je a to, že nemusí preberať zodpovednosť za svoje činy a city a že sa môže patlať vo vlastných depresívnych a neviem akých emocionálnych hlbinách a dokola to analyzovať - jemu to vyhovuje - preto to robí. Inak by s tým prestal, veď má aj možnosť.
Aj keď sa možno dáte dokopy - nedávam tomu dlhú životnosť. Pretože on to analyzovanie a rozpitvávanie má s najväčšou pravdepodobnosťou v povahe a tak raz opäť nastane doba kedy to začne znova analyzovať a trhliny a nedostatky sú v každom vzťahu, tak ako aj každý človek má chyby, takže ak si bude chcieť nájsť niečo na analýzu, tak si to nájde a zas to bude tak ako predtým.
Teraz mu je dobre - lebo ti nič nesľuboval, hocikedy môže povedať čau a odkráčať a môže si robiť čo chce a zároveň má v podstate takmer všetko čo by mal mať iba vo vzťahu. Takže prečo by to mal meniť?

mark030

Mozno by bolo najlepsie nevymyslat taktiky s diskutermi, ktori o tom nic nevedia, ale porozpravat sa narovinu priamo so zainteresovanym. Sak ide o dospelych ludi. On mozno tiez netusi, co chces ty. Alebo nevie, co od neho cakas.

Caroline03

@Nina.: Skreslené predstavy o ňom nemám, pretože sa neriadim tým čo povie, nie je to muž slova, skôr si dokonca odporuje slovami voči tomu ako koná. Riadim sa činmi, a tie boli proste také, ako keby sme boli pár. No je to proste moc komplikované. Mne skôr príde, že on nevie čo chce. Alebo možno hodnotí podľa skúseností, že "s takýmto typom to klapalo, tak chcem len taký typ, nebudem predsa riskovať iný typ, keď neviem aký je". Neviem, tak mi to občas príde. Vieš také to predsudkové odmietanie toho čo nepoznáme. Na druhej strane, dnes mnohí potrebujú veľa času, kým si uvedomia, že čo je pre nich dobré, že sa nedá všetko brať na základe, "toto som chcel, chcem a bude to dobré" miesto toho, že "toto potrebujem k sebe a nie to čo som si myslel, že budem potrebovať". Tak či tak sme kamoši prinajmenšom, čiže aj tak s ním budem v kontakte, len je to ťažké ak sa bude takto správať. Ja zase mám v sebe dosť sily, no sú momenty, kedy sa zosypávam, sama v izbe, schovaná pred všetkými. Viem byť trpezlivá, aj tolerantná. Každopádne, nesilím to teraz, dnes som s ním aj menej komunikovala, než inokedy, zväčša bol iniciátor komunikácie on.

A spoznali sme sa na nete, už dávnejšie. Vyše roka sme boli kamoši iba, až potom preskočila tá iskra. A to pripustil aj on, že preskočila.

Nina.

Ja si myslím, že máš o ňom skreslené predstavy. A nemyslím si, že s ním budeš šťastná. Nepíšem ti to preto lebo proste ma to tak napadlo a sa mi to tak zdá. Píšem na základe vlastných skúseností. Keď mu doteraz nedošlo, že má pred sebou ženu, ktorá ho miluje, keď mu doteraz nedošlo, že si pre neho to najlepšie a keď ťa doteraz nezačal milovať, tak sa to zázračne nezmení na základe namotávania či flirtovania. A ver, že nie vždy vydržíš byť aj ty racionálna a nad vecou a neponižovať sa pred ním. Buď z toho čo najrýchlejšie vycúvaš, alebo ťa to môže zničiť - aj keď neviem celkom presne ako veľmi ho máš rada/ľúbiš/miluješ - dosť to záleží aj od toho. Ak ťa to baví a on pre teba je len jednou z možností, tak sa zabávaj, ak je to z tvojej strany silná osudová príťažlivosť - nešla by som do toho. Ako/kde ste sa vlastne spoznali?

Caroline03

Fúú, tak do radu, samozrejme všetkým ďakujem za názory a rady... uvidím čo z toho bude ak ešte vytrvám aspoň 3 mesiace.

@liberta25: Neboj sa, veď práve preto som ho chcela namotať, lebo som to myslela s ním vážne. Len takéto správanie ma celkom odrádza, ja mám evidentne trpezlivosť a dosť, aj som tolerantná, aj neuháňam, viem si dať na to pozor. Na druhej strane, keď sa ja od neho trochu oddialim, tak mám pocit, že on sa po čase zase priblíži. Uňho je to rozporuplné, niekedy na mňa pozerá, usmieva sa (a to tvrdí, že on sa nikdy neusmieva), hľadí ako zamilovaný, chvíľu som jeho medvedík, privinie si ma. A inokedy zase čumí do blba a ani dotknúť sa ho nemôžem. Ale má také vlastnosti zase,ktoré sú pre mňa som zistila celkom dôležité. Ako vravíš, lásku dávajú najavo viac činmi, on je rozporuplný v slovách a činoch. Lebo práve tými činmi som začala registrovať nejaké signály, je voči mne dosť starostlivý (či mi nie je zima, či nie som unavená, či ma niečo nebolí, či nie som hladná, či sa cítim dobre a pod).

@michal555: On má 30. Ale málo skúseností, stále lamentuje, že nemá kde spoznať ženu, že by žiadna s ním nešla na rande, že ho žiadna nikdy nebalila a pod. Je negativista, ja sa snažím ho nejako naladiť pozitívne, ale on je ten typ, čo sa skôr vyžíva vo vlastnom utápaní. Je introvert, minimum kamošov, takmer všetci sú aj tak zadaní, nemá sa kde dostať do kontaktu s novými ženami. Najmä s tými jeho podmienkami, že má byť nižšia než on (menej ako 170, respektíve 165, introvertná, šedá myš - taká ktorú si menej chlapov všíma, neveriaca a ideálne aspoň liberálka). A prečo práve ja... no práve to mi nejde do hlavy, že prečo nie, keď sa na drvivej väčšine vecí ohľadom budúcnosti zhodneme, som viac liberálna, neveriaca, kúsok nižšia (nj mohla by som byť viac, ale čo už) a jediný problém je, že nie som šedá myš a väčšia introvertka (v jeho poňatí žena pôsobiaca ako mŕtvola, bez veľkej energie, ja som skôr energická ako veľká voda).

@Nina.: Je to ajťák, dosť inteligentný, analyzujúci, mysliaci hlavou. Áno, bohužiaľ tá jeho hlava a myšlienky ho utápajú vo večných depresiách. Nižšie sebavedomie asi a mám dojem že sebaľútosť. Tá ignorácia by bola dobrý nápad, keby to ale bol niekto, kto nie je zároveň môj kamoš. Cítila by som sa dosť blbo, že by som ho začala ignorovať, náhodou by to nepomohlo a potom by som stratila aj kamoša.

@liberta25: Jj, taký chlap je dosť dobrý do vzťahu ak sa ustáli. A hlavne nerobia to, čo niektoré typy extrovertov, že majú potrebu robiť zo seba niečo viac, takzvaní baviči.

liberta25

ja takeho chlapa poznam tiez a az velmi dobre a tito muzi su velmi hodnotni do zivota ako partneri, kamarati, celkovo ako ludia. sice sa dlhsie rozhoduju, lebo si potrebuju byt isti, ze to je presne ta spravna osoba, s ktorou chcu byt, ale potom pre partnerku spravia vsetko na svete. cloveku dlhsie trva, kym pochopi, co sa v nich deje, ale raz, ked sa uz otvoria, da sa im velmi dobre rozumiet.

Nina.

Melancholik čo rozmýšla viac hlavou ako srdcom? To mi príde trošku divné a vlastne to vôbec nejde dokopy - melancholici majú práveže dosť búrlivý emocionálny život by som povedala. Ale ok.
Som síce žena, ale tiež sa riadim viac hlavou, hlavne čo sa vzťahov týka - aspoň myslím :D A teda neviem, ale ak tvoj kamarát rozmýšľa vo veciach lásky tak ako si to popísala, tak pochybujem, že pre neho raz budeš dosť dobrá - poznám chlapa čo sa správa takmer rovnako ako ten tvoj. Od takého utekaj čo najďalej a najrýchlejšie - a to jeho správanie čo popisuješ, nie je vôbec rozumové, vôbec racionálne a už absolútne nie hodné dospelého inteligentného človeka. Je absolútne nezrelé a nevyrovnané - vnútorné rozpory a neviem ešte aké emocionálne sra*ky s prepáčením, keď už to mám takto primitívne napísať, nech si strčí niekam - to sú také výhovorky.
Chlap keď niekoho chce tak s ním proste je a bojuje o tú ženu a nie, že prešlapuje z miesta na miesto a nevie ani čo chce a rozpráva o svojich vnútorných rozporoch voči tebe. Kašli na neho.
Tu naozaj sú všetky možné návody a rady úplne na nič. Možno keď ho začneš ignorovať - tak potom sa spamätá - to je jediná možnosť, ktorá má šancu na úspech aj keď neviem, či mať po boku takého chlapa sa dá nazývať úspechom.

michal555

Pre chlapa okrem toho ze sa mu musis pacit, musi byt prenho logicke preco by mal mat vztah s tebou. U zien ide pri vztahoch logika bokom, chlap musi u nich vzbudit emocie, najlepsie rozneho druhu. Aspon teda v pociatkoch vztahu, aby som nikoho neurazil :)

K tomu rozporu - kolko rokov ma ten tvoj fesak? To ze nevie co chce by som nevidel ako nieco tragicke. Kazdy si tym prejde ze nevie co chce, zistuje, skusa, uci sa. Ak to cele este podciarkne jeho introvertna povaha a vplyv znamenia tak to moze byt narocne. No ak ti na nom zalezi a chces ho ziskat tak vytrvaj. Snad si v dohladnej dobe upracie zmatok v hlave, da dokopy logicke suvislosti preco prave ty a snad vam to vide.

liberta25

ono sa to da a nie je to az take zlozite ;). len si treba uvedomit, te tieto typy dokazu potom velmi milovat, davaju to skor najavo cinmi ako slovami. a da sa ich velmi zranit, takze by onho mala zabojovat taka kocka, ktora si je ista, ze s nim chce naozaj byt, nielen si dokazat, ze ho vie zlomit. ak to myslis vazne, tak verim, ze najdes spravny kluc.

Caroline03

Prezyvka055: No asi máš pravdu, už tiež začínam premýšľať nad ústupom. Proste keď nevie on sám čo chce, vyslovene mi sám niekedy od seba hovorí o tom, že má rozpor sám so sebou. Hmm, v podstate niekto iný by ho o ňom povedal, že ma schizofréniu. Ja to pripisujem tomu, že je proste vidno, že je to blíženec. Ako keby v ňom žili dve osobnosti a každá chcela niečo iné.