Odist z De do Rakuska

Príspevok v téme: Odist z De do Rakuska
ANQA40

Ahojte potrebujem vasu radu. S priatelom robime v De v hoteli. Uz druhu sezonu. K nam ku chyznym prisla pracovat veducej dcera je to hnusoba robio kazdemu zle, atd. Moja veduca je tez hnsuna robi mi napriek, pomaly sikanuje veduci hotela nevyresi nic aj keby otom vedel.. Plat mame nižší pretoze sme odmietli robit 6 dni w tyzdni chceli sme 2 dni wolno ako akzdy clovek v hoteli. Teraz mame plat 1034 eur netto, co je samozrejme malo. Do de sme prssli koli lepsej bduudcnosti, ale nie za takuto cenu. Vieme jazyk pomerne super, penazi je menej, najst si pracu v inej oblasti je tez nic moc lebo sme v chudobnejsje casti nemecka ako unas vychod.. Kmaoska mi radi oist do Rakuska do hotela kde robila ona, ze vraj je tam vsetko suepr a 100% by nas tam vzali.mam aj starch predsa co ak bude este horsie? plat 1400 netto.Isli by ste do toho?

laura36

vykaslite sa na celu pracovnu agenturu , su to darmozraci, viete dobre nemecky, tak staci aj doma na SVK sledovat ponuky uradu prace v oblastiach, kde by ste mali zaujem ist pracovat a obvolat si to, pripadne na tyzden tam ist a osobne pochodit aktualne ponuky, lacne ubytko sa vzdy najde.

ANQA40

Isli sme sem cez pracovnu agenturu ktora nam vybacvila pracu v juni , ze jun je uz na Rakusko neskoro, taks me sa dostali do De...

LMarika

Ja som robila chyznu v Rakusku a vsade bolo super, medziludse vztahy celkom O. K., ale viac ako 1200 netto som este nikdy nemala, a pokial viem, tak ani kamosky a zeny v aute, s ktorymi zvyknem cestovat nad 1200 este nikdy ako chyzne nide nemali, tak neviem, do akeho hotela sa to chystas, ci do 5 hviezdicoveho, ak ponukaju 1400, tak nevahaj a ber to, len nech by vas zobrali oboch ako par, lebo nie kazdy zamestnavatel to ma rad a je ochotny vyjst v ustrety, ked ziada o pracu par. Skoda zlych medziludskych vztahov tam u vas, zle vztahy casto byvaju dovodom na odchod tych najlepsich zamestnancov, ohovaracky a intrigy tiez. Za pokus to stoji, blizi sa letna sezona, hotely budu brat. Snad vam to vyjde a budu aj kolegovia prijemni a spokojnost na oboch stranach. Drzim palce :D

0vecka

saq hej.. ja som reagoval len na to ze sa tvaria ze je to malo... imho v nejakej hornej dolnej v DE maju najomne mozno 500 aj s energiami pre dvoch proste pri takejto praci by som ani neocakaval viac...

pre ovcu

ovecka, ale tu sa pise o plate za nekvalifikovanu pracu v Rakusku a Nemecku, kde sa zaraba 3 x aj 4 x viac ako u nas za rovnaku pracu, tak preco by chyzna nemohla mat 1400 eur, ak u nas zaraba upratovacka 300-400 eur /samozrejme, zalezi aj na pocte odúracovanych hodin/. Minule som pozerala dokument na rakuskej stanici, par rokov dozadu a pomocnica v domacnosti /pani na upratovanie/ napr. pyta 12-14 eur na hodinu, samozrejme, cudzinci v Rakusku to robili za ovela mensiu mzdu.