Časté zápaly v tele

Príspevok v téme: Časté zápaly v tele
kyla_ke

Zdravím vás, chcem sa spýtať ako je možné zbaviť sa zápalov v tele, od začiatku tohto roka užívam už 4. antibiotiká, predtým som mala ATB tak raz za 3 roky, prakticky okrem občasných prechladnutí som bola úplne zdravá... a teraz v januári som mala zápal priedušnice, medzitým asi 2x zápal priedušiek a teraz zápal obličiek, hrdla a očnej spojivky. Som stále unavená, stále mávam teploty. keď doberiem ATB, tak som možno 2-3 týždne OK a potom znova. S mužom sa chceme pokúšať konečne o bábätko, ale počas toho užívania rôznych ATB nechcem riskovať... Ďakujem za každú radu.

Peggie26

určite sa skús zamerať na stravu na črevá, ja sa už 8 mesiacov trápim s rôznymi problémami , únava teplota, celé roky som mala zvyšený zapal v tele a nakoniec mam funkčnú poruchu ... pre niekoho nie také hrozne pre mňa strašne hoci ma to neohrozuje na živote tak viem presne ako sa cítiš mne to tiež zhoršilo aj zrak .... čiže môže to byť intolerancia, môže to byť zníženy alebo zvýšený pohyb čriev na to sa zameraj .... len čreva davaju zapaly do celého tela pozor na jedlo niekedy ani neukaže intoleranciu ako mne ale strava je problémova ja idem podľa FODMAP stravovania

akinom007

Muz je v poriadku? Nebyva aj on casto chory?
Skus oreganovy olej je velmi dobry na imunitu a celkovo ma vela pozitivnych ucinkov, je to prirodne antibiotikum

9titinka5

wobenz je podla mna zbytocne predrazeny, ja si robim 2 x do roka kuru z R-Alfa kyseliny liponovej od sunday natural, ma silne protizap ucinky, mavala som stale zapal mechura a zlepsilo sa mi to, nestoji vela treba skusit

sabina789

ked nezaberaju atb tak by som sa radsej zamerala na imunitu celkovo, posilni ju enzymami, wobeznym je overeny a na trhu velmi dlho, hlavne je to liek takze sa oplati investovat

Maja_6

je dobre skúsiť imunológa/alergológa, ja som sa takto trápila a trápim s rôznymi zápalmi už takmer rok, brala som už asi 10 antibiotík za to obdobie a momentálne sa dokončujú finálne podozrenia s tým, že mám podozrenie na celiakiu, ktorá tieto zápaly môže spôsobovať :) popros o výmenný lístok na imuno/alergologiu a tam už by vedel lekár/lekárka určiť ďalší postup.
a netreba zabúdať na probiotiká popri antibiotikách

Lucinda321

Na zapaly nenajdes nic lepsie ako specialnu latku z Macacieho pazura - AC11. Uzastne protizapalove ucinky to ma.

Martin_zh12

dobrý deň kyla_ke, s týmito zápalmi vám viem pomôcť a eliminovať ich úplne aby ste nemuseli brať ani ATB. Napíšte mi do mailu

vitavi

Zápaly vznikajú na miestach, kde sa uskladňuje hlien a je prítomný jednoduchý /biely/ cukor, ktorý podporuje rozvoj baktérií, a i. mikroorganizmov, spôsobujúcich zápal.
predídeš im tak, že vylúčiš mliečne výrobky, mlieko a tučné potraviny s nasýteným a umelým tukom a rafinovaný cukor.
Snaž sa prijímať veľa vápnika, hlavne zo zelenín, semienok / sazamové/, morských rias a i.