Interupcia - Umelé prerušenie tehotenstva

sob rudolf

Súhlasím s tým, čo sem napísala Vikina13.

Ľudia, ktorí nevedia prijať všetky dôsledky svojho sexuálneho správania, by sex vôbec nemali mať.

TrusMe

@knaja

prečo pod clankom o interupcii rozoberas spontanny potrat ?? co to ma sakra spolocne ked jedno je volba a druhe....osud ?

@Vikina13

Co prosim si ty vypustila z ust ?

Ze ked som na žive moji rodicia museli byt pro life ?? Moja zlata, ked to je planovane tehotenstvo mozu byt aj striktný pro choice a budu mat decko. Trosku rozmyslaj kym nieco napises, a nie len klapky na oci a bezhlavo opakujem hesla co mi v kostole naliali do hlavy.

Mladym matkam by to narusilo cely zivot, ´mozno by nedokoncila strednu a zivorili by...ale nee...radsej nepojde na potrat a bude zobrat ale hlavne ze ma decko....

Vikina13

A posledná veta Možnosť voľby na ochranu práv žien a detí...??? To si ako robíte srandu? Aká ochrana práv detí? Ved ich zabijete potratom A aká ochrana žien? Ved z toho majú postabortivny syndróm končiaci niekedy aj samovraždu ako sama autorka píše

Vážená redakcia Zdravia, nabudúce prosím dajte priestor aj PRO Life autorom, ktorí život ochraňujú, keď už dávate priestor PRO choice autorke, ktorá propaguje smrť... keď už sa teda voláte to Zdravie Ďakujem

Vikina13

Prečo to autorka nenazvala pravým menom UKONCENIE ŽIVOTA BABATKA? Asi lebo interupcia znie lepšie však? Ak je bábätko chcene, je to bábätko už od začiatku Ak je nechcené poďme zabijeme ho kľudne aj v treťom mesiaci keď už má tlkot srdca, mozgovú činnosť a aj všetky mini organy Ak také bábätko nieje považované za človeka a ľudia ako autorka to takto propagujú, nečudujte sa ze Hitler nepovažoval židov za ľudí a ostatní Nemci s nim súhlasili Ved to bolo vlastne legálne ako u nás teraz potraty Akým zázrakom sa stáva dieťa dieťaťom po dvanástom týždni? A ak žene dieťatko nevyhovuje stále ho môže dať na adopciu. Ak je dieťa pred narodením dieťaťom, akýkoľvek potrat je vraždou Neexistuje argument na zabitie dieťaťa Škoda že médiá prezentujú len frázy za potrat na propagáciu a ucicikanie svedomia A sama autorka píše, čo prežívajú ženy po potrate Oni totižto vedia, že to bolo NAOZAJSTNE DIEŤA nie tkanivo (keď žene odstránia mandle alebo slepé črevo, nemá z toho traumu) PRO life ľudia sa zastávajú bábätiek, ktoré sú odsúdené na smrť Možno je to pre pani autorku spiatocnicke, ale jej matka bola zjavne tiež PRO LIFE...

knaja

A ja dodnes placem, ze som prisla o mojho synceka v 15. tyzdni. Zial, potratila som spontanne. Chyba mi. Nedalo sa to zachranit. Domov som sla s hroznym placom, ale dievcence ma upokojovali, ze mam doma aspon jedno dieta a oni ani jedno, hoc sa snazili o to aj viackrat, snad sa im podarilo stastne donosit. A pamatam, ked ma doviezli na izbu, ze som sa sestricky este pod narkozou omamena pytala, ci budem este moct mat dieta a ona, ze ano. Dnes mam tri a som stastna, ze som ich vychovala a kludne by som prijala aj dalsie, keby...

00anonym00

Ja som podstupila umele prerusenie tehotenstva a chcela by som o tom napisat ako to cele prebiehalo, kedze vtedy mi chybali informacii na internete. O tehotenstve som vedela resp tusila hned od zaciatku, kedze to bolo moje 5 tehot. Bohuzial antikoncepcia zlyhala. Najskor som navstivila svojho doktora, ktory mi ale uz ale nevedel pomoct, kedze pohlavny styk sme mali viac ako 5 dni spat. Opat som ho navstivila ked mi vysiel pozitivny teh test ale kedze nic na ultrazvuku nevidel, bolo tam zbytocne chodit. Tak som si zacala sama zistovat informacie. Docitala som sa, ze interupcie robia iba na sukromnych klinikach.Tak som obvolala tri jedna bola v Leviciach, Koch a interklinik. Rozhodla som sa pre Interklinik, kedze iba oni nerobili zakrok celodenny ale cely pobyt v nemocnici bol iba 3 hod. Najprv som absolvovala vysetrenie, co trvalo asi 15.min, podmienka zakroku bola, ze bude vidiet plod a ozvi srdca na ultrazvuku. Ja som bola asi v 6 tyzdni. O dva dni som prisla rano na krv, trvalo to cca 5min. O dalsich 5 dni som prisla nalacno na zakrok, zacalo sa to o 14.00. Zakrok sa robil v celkovej narkoze. Ja som vtedy dojcila, tak anesteziologicka mi upravila anestezu. A o 17.00 som odchadzala z kliniky. O tyzden som este absolvovala kontolu cca 5 minut. A asi o 5 tyzdnov som dostala menzes.Cena komplet bola asi 500eur