Tianeptin Mylan - mate skusenosti?

Csc-plays

Dobrý deň prajem keďže ja ako pacient som už vyskúšal kopu antidepresív Ja by som chcel len pripomenúť to že antidepresíva účinkujú až po užívaní minimálne dvoch až štyroch týždňov a ak sa stav zlepší Mali by sa užívať po dobu 3 až 6 mesiacov a potom keď je už nálada stabilizovaná Mala by sa dávka postupne vysádzať a antidepresívny účinok by mal byť stabilizovaný Ale riešime tú tianeptín tianeptín patrí medzi tricyklické antidepresíva tieto antidepresíva účinkujú mechanizmom takým že spätne vychytávajú serotonín a dopamín v nervovej štrbine kde dochádza k paralýze blokádou noradrenalínu a iných transmitter of upozornenie A však tianeptín pri vysokých dávkach ako je napríklad 5 až 10 tabliet jednorázovo naraz má rovnaký účinok ako metamfetamín alebo lepšie povediac metylfenidát tianeptín sa vyrába tou istou molekulou ako aj methylphenidate len má krátky biologický polčas užívanie tianeptín jedna tableta trikrát denne účinok lieku sa dostaví až po dvoch mesiacoch užívanie dvoch tabliet trikrát denne účinok sa zvykne dosiahnuť Po siedmich až štrnástich dňoch v prípade toho ak užívate aj iné antidepresíva zo skupiny selektívnych inhibítorov spätného vychytávania serotonínu ako je napríklad sertralín citalopram zoloft a podobné lieky na báze s s r i lebo patria aj ďalšie antidepresíva ktoré sa nazývajú selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu a noradrenalínu tieto lieky sú napríklad alventa ďalej paroxetín a iné zo skupiny s n r i dalan pripomenúť že sú aj antidepresíva ktoré majú rovnaký mechanizmus účinku ako niektoré psychotropné látky ako je extáza napríklad Jedná sa o bupropion alebo obchodný názov je Wellbutrin alebo eltron ju tieto lieky majú inhibičný účinok na spätné vychytávanie čisto noradrenalínu a dopamínu v niektorých prípadoch tento liek môže iných dovať aj muskarinovy aj aj Sigma receptor stále ide o antidepresíva nové generácie ale momentálne bol patentovaným nový liek ktorý sa volá vortioxetín s obchodným názvom Brintlix 10mg tento liek vychytáva spätne vychytávania serotonínu noradrenalínu a dopamínu je to liek novej generácie ktorý psychiatrii začínajú predpisovať na ťažké epizódy depresie ktoré sa dajú zvládnuť len za pomoci tohto lieku tento liek nie je návykový avšak po užívaní dvoch týždňov sa nálada zdvihne až tak ako keby ste boli každý deň nafetovaný Z metamfetamínu ale Účinok je normálny a človek má chuť do jedla nemá ovplyvnenú sexuálnu aktivitu zlepšuje sa mu libido a ostatné informácie vám žiaľ nemôžem poskytnúť Keďže mi môj systém nemôže poskytnúť túto informáciu pre verejnosť ďalej by som chcel povedať že vlastne sú aj Tetra cyklické antidepresíva ako je napríklad mirtazapín alebo Trittico alebo anafranil tieto lieky sa skôr používajú ako na noc majú sedatívne účinky bez vedľajších účinkov ako sú halucinácie a iné vedľajšie účinky ktoré by mohli zahŕňať videnie počutie alebo cítenie neexistujúcich vecí lepšie sa stáva a majú 12 hodinový antidepresívny účinok ktorý sa prejaví po niekoľkých týždňoch užívania ale vráťme sa radšej späť benzodiazepíny sú vysoko návykové a patria medzi látky ktoré sú nazývané omamné alebo psychotropné látky jedy alebo prekurzory drog napríklad Xanaxu Xanaxu učinkuje celkom dobre maximálna denná dávka Xanaxu je 10 miligramov smrteľná dávka Xanaxu je 30 mg benzodiazepíny sú vysoko návykové a pri dlhodobom užívaní alebo náhlom vysadení sú oveľa silnejšie abstinenčné príznaky ako pri tvrdých drogách týmto by som zakončil tieto lieky ale keďže my sa tu bavíme o tianeptine ak ste študovali tianeptín alebo čítali SPC informáciu alebo ste sa ju dočítali niekde na internete tianeptín a abúzus takzvaná závislosť pri vysadení veľa ľudí tianeptín zneužíva ako drogu je to látka ktorá v mozgu zvyšuje dopamín tou istou mechanik mechanikov ako metylfenidát takzvaný derivát amfetamínu tianeptín sa vyrába takisto alebo podľa toho istého receptu Ako sa vyrába metylfenidát dá sa povedať že tie neptune je amfetamín ový derivát ktorý pri užívaní 125 mg jednorazové dávky má rovnaký účinok ako keby ste si do seba dali koncertu alebo kokaín kvôli tomu že telo nedokáže akumulovať tento liek môže spôsobiť veľmi silnú eufóriu môže spôsobiť fyzickú aktivitu A však nemôže spôsobiť motorickú aktivitu a on funguje na báze toho že človek má chuť do jedla chuť do práce chuť vykonávať a administratívne práce a iné práce do ktorých by sa vám nedalo nedalo dostať na obyčajných antidepresívach ja tento liek nepropagujem a chcem aby tianeptín patril medzi zakázané lieky na Slovensku niektorých študentských štátoch Európy je už liek tianeptín pod obchodnými menami coaxil aneptinex a lyxit zakázaný napríklad vo Švédsku v Poľsku Nemecku a vo Veľkej Británii taktiež v Paríži a neviem presne V koľkých ešte v európskych štátoch v žiaľbohu Amerike je tento liek legálne dostupný v niektorých lekárňach avšak balenie nestojí 10 eur a 1 cent ale jedno balenie 90 tabliet stojí 100 dolárov je balenie v ktorom sa nachádza 1000 tabliet a stojí 5000 dolárov jedna tabletka obsahuje 125 mg sodnej soli tianeptín u A je ich tam 1000 kusov ale nebezpečenstvo hrozí v tom že tie nechty nie veľmi toxický spôsobuje karcinogénne problémy problémy s pľúcami Rakovinu prostaty ďalej kardiovaskulárne problémy sluchové a zmyslové oftalmologické orgány môže byť postihnuté najviac ďalej môže spôsobiť alzheimerovu a parkinsonovu chorobu A však nezmenil som sa o tom najhlavnejšou že tento liek tianeptín môže veľmi rýchlo spôsobiť nevyliečiteľnú schizofréniu odporúčam všetkých aby sa riadili pokynmi svojho ošetrujúceho psychiatre a aby im poskytol informáciu o lieku tianeptín o rizikách ktoré sú s ňou spojené a aby ľudia začali užívať buď prírodné alebo bylinné látky ktoré majú antidepresivne účinky aj keď po troch rokoch užívania raz sa ten účinok dostaví psychiatri veľmi často predpisujú serotonínom gene lieky adreno gene lieky ako je napríklad citalopram sertralín Trittico vortioxetín a pot ešte by som chcel pripomenúť doteraz sa používa aj tak za ním moklobemid obchodný názov je aurorix 300 miligramov tento liek patrí do skupiny takzvanej monoaminooxidázy typu A boli hlásené pri užívaní tohto lieku úmrtia ďalej sa rotany nový syndróm s katastrofálnymi účinkami infarkt myokardu mozgová príhoda angína pectoris prečo Lebo pri užívaní monoaminooxidázy buď typu a alebo typu B sa nesmú konzumovať určité potraviny ako sú zelenina ovocie a vyvážená strava ktorá obsahuje látku tyramín tieto informácie som vám poskytol po dôkladnom informovaný spoločnosti so šukl Ak máte ďalšie otázky o užívaní liekov akýchkoľvek Nie len antidepresív ale akýchkoľvek napíšte mi email a ja vám zodpoviem na všetky otázky som k dispozícii každý pracovný deň ale aj cez víkendy od šiestej rána do 22:00 email warnining. drugs@gmail.com Ďakujem vám za vašu pozornosť a bližšie informácie vám poskytnem na mojej mailovej adrese ktorá je hore varnining. drugs@gmail.com prajem pekný deň s pozdravom Tím Warniningdrugs

Muz

No ja som dostal tinaneptin ako dobry liek ze nema vpliv na sexualitu,isielmsom sam kpsychiatricke a bolavto chyba uzival som ho cca asi pol roka vysledok ziadny,mal som najmensiu davku a postupne som ho zvysoval,ale nesplnil umna ziadny ucel,nedalo sa poriadne chodit do roboty no hroza vela neziaducich ucinkou ,tak som to vzdal nehovorim ze budem na tom vzdy dobre ale je to lepsie bez liekou,mavam zvlastne stavy myslel som si ze mi to pomoze ale blbost,troska ma trapi socialna fobia,a take vnutorne trapenie a diagnoza znela uzkostne depresivna porucha ,a mozna ze keby som casto chodil kpysiatrickej tam by clvek nazbieral vela diagnoz,moje rozhodnutie znie nechcem ad po zlej skusenosti ,aeste som zabudol asi pred dvoma rokmi som uzival ad zyloram asi tri mesiace a celkom mi bolo fajn a. Furt mi stal no neviem moje skusenosti a ad neviem ,liecim sa na vysoky tlak tak mi je vela krat blbo a len boh vie scoho ci spsichyckych chorob alebo stlaku ,skoda len ze clovek nema potrebnu mudrost na to aby veril sebe a nie lekarom a podla toho sa zariadil ,svoj stav skusam svierou u boha ,modlidby zatial doma ale chcem zacat chodit aj do kostola pravidelne ale zle sa tam citim proste taka trema nepokoj ,boh vie cim vlastne trpim ,ale psychiatricka mi povedala ze lieky su neni cesta ze to nevyriesi a asi ani nevylieci ziaden problem ,treba sa asi proste snazit a hladat cestu u boha alebo ak ma clovek niekoho komu sa moze zdvoverit priatel alebo kamarat a jedneho dna sa clovek stoho dostane pridu ine problemy zivotne mozna horsie ,vedel by som na tutu temu diskutovat do nekonecna

josé141

Vážení, ja sa po užití Tianeptin Mylan odpurúčení psychiatričkou (po pol hodine) cítim ako opitý. Hlava mi padá, som spomalený. Po nejakej hodinke to prejde a už je lepšie. Beriem 2teblety denne, ráno a obed no sa mi zdá, že som mimo reality. Beriem to len druhý deň, čiže dnes mám 3 tabletku. Som zvedavý čo bude po týždni, dvoch. A inak vstáva sa príšerne. Ako po opici. Ak tu ešte píšete, tak sa pridajte aj ostatní so skúsenosťami. Ďakujem

atra

e36power je to St John's Wort, od firmy Paradise Herbs
Toto om zkopčila od toho pána RNG, čo mi to poardil :
Tak je garantovany obsah hypericinu(0.3%) a hyperforinu(3%), tju v 3 kapsuliach dostanes tu ucinnu narazovu davku. Posobi vyse 8 hodin a beries ju len v pripade potrebya len raz za den!!!.
Objednala som si to z Ameriky, mala som to doma asi do týždňa.

e36power

Atra : Ahoj, chcem sa opytat, ze na co presne sluzi ten tvoj prirodny liek, a ci sa da kupit aj bez receptu alebo iba snim?

atra

Ahojte, nechcem tu mudrovať a niekoho odhovárať od liečby ADčkami, tiež som brala ADčka na panickú poruchu rok, potom som ich vysadila a o dva roky sa prihlásila zas, ale teraz to rieši prírodným prípravkom St.John´s Wort a užívam ho len 1tbl. za deň. Zatiaľ úplne super to zvládam, moc som si ja naštudovala informácie o ADčkách, čo asi tiež nie je dobre, ale práve preto som sa dala na takúto prírodnú liečbu. Ja so mávala až také stavy, že som týždeň aj ležala na infúzkach a to všetko, tá liečba okolo a pchanie sa tými medikamentmi mi prinieslo hlavne 10kg navyše a závislosť na BNZDZPNoch. Takže skúste naozaj aj niečo na prírodnej báze a hlavne zmeniť myslenie, prístup.Mne to trvalo takmer 5 rokov, kým som sa naučila spracúvať a robiť s tými stavmi atakov. Držím place!

samot

Na panicku poruchu,dva roky som bol úspešne bez liekov....nabral som si toho veľa na plecia a bom znovu sa vratila

samot

1. týždeň jednu tabletku ráno,2.týždeň jednu ráno a jednu večer a 3.týždeň jednu ráno, jednu na obed a jednu večer. Telo sa musí postupne nasýtiť aby sa dostavil nejaký efekt.na čo sa liecis ty?