Slovenske mlade mamicky

Príspevok v téme: Slovenske mlade mamicky
janka 2666

AHOJte rada by som pocula nejake nazory na dnesne matky na Slovensku. V poslednom case vidim na slovensku same rozmaznane a lenivy mlade matky, Ani nejde o to ze by sa nevedeli postarat o dieta ale o to ako na vsetko frflu a stazuju sa. Napriklad maju moznost byt s dietatom 3 roky doma a este im zato bude stat platit a aj tak im je nedobre. A napriklad vyska rodicovskej dovolenky je celkom slusna, kedze slovensko neni nejaka draha krajina kde su prenajmi bytov 500/ 600 eur mozno s vynimkou Bratislavy. A navyse este mozu popritom studovat. Stretla som sa aj stym ze v diskusiach pisali tie matky ze stat by im mal davat cca 400,500 dokonca podla niektorych az 700 eur !!! s odvovodnenim ze oni vychovavaju buducu generaciu a je to praca na 24 hodin denne, 7 dni v tyzdni a 365 dni v roku. Zaujimave, to asi potom ani nespia. A kedze zjem zahranici a tu je napriklad 16 tyzdnov platenej dovolenku, potom deti treba dat do jasliciek a skoliek, ktore nie su zadarmo a matka musi ist do roboty. Nemoze byt ani nezamestnana kedze si musi platit zdravotne poistenie. A aj napriek tomu su stastnejsie, inteligentejsie, menej pohodlne a menej ufrflane ako slovenske matky. A na Slovensku sa stretavam s tym, ze vela dievcat ma cca 2, 3 deti a kazde s inym otcom a este s dalsim chlapom ziju. Je toto normalne!!!

kobylka

suhlasim so zakladatelkou, slovenske matere su nenasytne penazi-tak ony si vysulozia decko a ja ho mam zivit, nie?