Liek na spanok

Kathia

Dobry den chcem sa spytat dlhsi cas beriem Sanval na spanie a strasne sa mi trasu ruky.hambim sa za to aj v praci.prekaza mi to v beznom zivote moze to byt ozaj z tychto liekov?Dakujem pekne

ge?!

Sanval ! Sanval ! Sanval ! a nepocuvaj nikoho kto ti bude trepat ze budes zavisly a BL BLA BLA....viem co to je ked clovek nemoze spat a ty ktory ti budu radit aby sis kupil nejaky Melatonin a taketo podobne srackoojeby tak nato ani nereaguj...

Nespavec

no stlinox by som nebral.. alebo iba kratkodobo.. u mna fungoval tak..na zaciatku dobre ale po case ze ked som po poziti nezaspal do pol hodky..tak potom zo zaspatim bol este vatsi problem tak som si musel dat 2x take mnozstvo aby som vobec zaspal.. a cital som ze to beru aj cez den ako drogu.. su s toho riadne halucinacie... ja som stale vydel vsade jak keby vatu :D alebo pavuciny .. dokonca som ju aj citil alebo mal v ruke ale ked zasvietis svetlo tak to vsetko zmizne :D alebo som po koberci chytal imaginarne zabky.. teraz som skusil zolpidem mylan .. co mi povedali ze nic silnejsie uz neni .. a je to asi fakt pravda.. funguje na inom principe .. ten ta fakt zhasne

petores

ja som tiez planoval ist to riesit niekde vyssie ale potom mi kamoska dala skusit melatonin a pomohol ja som skor mal problem s tym ze som to mal akosi uplne naopak nemohol som zaspat do rana a ak som vobec zaspala tak nekludne a ten melatonin pomohol ja to mam z biocaru a z casu na cas to prestriedam s niecim inym a som celkom rad ze nakoniec nemam nic na predpis

o.s.

Odporucam Moksha kvapky, elixir madarskych vynalezcov, vytazok z kvetov 86rastlin, 12tis.lajkov na Facebooku www.facebook.com, kvalitný tvrdy spanok, "zive sny", ziadna chemia, su este učinnejsie ako Bachove kvapky, na SK kupite aj na www.bio-strava.sk

atra

Ahoj Jurosik, tak ja som dopadla takto.Tiež som mala roky problém so spaním až som si postupne vybudovala závislosť na liekoch na spanie, t.j.že bez lieku som nedokázala zaspať a práve toto ma prinútilo ísť k psychiatrovi, chcem sa zbaviť tejto závislosti, takže už druhý mesiac beriem večer Helex SR 0,5 + Prothazin, tesne pred spaním a musím povedať, že spávam lepšie, resp. 50 na 50 ale už aspoň neužívam tie lieky na spanie, hoci ten Helex tiež nie je výhra, lebo je to benzodiazepín, ale verím, že ho postupne začnem vysadzovať a snáď sa mi ten spánkový režim upravý. Tak chcela by som ťa naozaj úprimne varovať pred liekmi na spanie, lebo veľmi ľahko sa dá na ne vybudovať závislosť. Ale k psych. by som na tvojom mieste asi šla, pretože obvoďák ti určite predpíše len Stilnox, alebo Hypnogen alebo podobné niečo na spanie.

LMarika

Ak nemozes spavat, pricom niekedy, najma po jedle, pocitujes neznesitelnu unavu a ospalost spojenu s plynatostou, ze by si hned zaspal a potom sa mozu z casu na cas objavit stavy nespavosti, daj si urobit test na potravinove intolerancie a ak ti vyjdu intolerancie, dodrzuj dietu. Neviem, ako to napisat, no ja som mala pocit, ako keby som bola otravena nejakou jedovatou latkou, ako keby potraviny, na ktore mam intolerancie, na moje telo posobili ako jed a pomaly ma zabijali, nicili mi zivot, sposobovali aj take stavy nespavosti, pri ktorych som mala az pocit, ze stracam pamat a ze prichadzam o posledne zvysky zdraveho rozumu a ze co nevidiet, mi asi z tej otravy sibne, aj ked tieto stavy neprichadzali casto, nejaky melatonin z DM drogerie mi pomohol zaspat a nejake cajiky na spanie... Ale odkedy som vylucila svoje potravinove alergeny, tak neznesitelna unava, zaspavanie a odpadavanie po jedle su nenavratne prec a nemoct v noci zaspat? Tak to sa mi teda ozaj nestalo. Tym chcem len povedat, ze hoci aj viem, ze mnohi ludia s takymito problemami a hlavne kvoli nespavosti sa vlacia po psychiatroch, co je skoda, neodporucam navstevovat psychiatrov, kym si nedas do poriadku problem s potravinovymi intoleranciami. Staci vylucit zo stravy skupinu nevhodnych potravin a problem zaspat v noci nebudes mat uz nikdy a nemusis sa zbytocne po psychiatroch vlacit a tazke lieky na spanie uzivat, ktore mozu sposobovat zavislost, stratu pamate, stratu schopnosti logicky mysliet, zabijaju mozgove bunky, ruky sa ti budu triast a budes mat pocit, ako keby si sa zo sikovneho a manualne zrucnehho cloveka stal zrazu clovekom nesikovnym a mantavym, ktoremu vsekto pada z ruk, hoci predtym, ako si zacal brat lieky, si takym nebol. Keby psychiatricke lieky zacal brat akykolvek celkom, ale celkom zdravy clovek, tak toto s nim urobia - spat bube nonstop, ci cez den, ci v noci, svalstvo tvare bude mat ochabnute a s vyplazenym jazykom bude chodit...no hroza, ja ti chcem len pomoct, preto pisem, co na nespavost pomohlo mne, aj ked chronicka unava a zaspavanie po jedle ma trapili viac ako pardnova nespavost, ktora prisla iba raz, dvakrat v zivote a kvoli ktorej som aj ja vtedy vazne uvazovala o navsteve psychiatra, ak by teda nebol zabral ten Melatonin a tie caje. Ked som sa cely zivot citila ako clovek zomierajuci na otravu nejakou jedovatou latkou a ked som cely zivot mala po kazdom jedle plynatost, ktora uz sama o sebe naznacuje, ze v mojom tele nie su enzymy, a preto traviaci system dobre nefunguje, tak som logicky hladala pricinu v traviacom systeme a aj som ju nasla. Lenze toto ti psychiatri nepovedia, oni chcu mat co najviac pacientov a ak uz nejakeho noveho ziskaju, len tak lahko mu liecbu neukoncia, ale sa ho budu snazit presvedcit, ze je naozaj tazko chory... Kamoska mala frajera alkoholika, ktory bol aj dost agresivny a kvoli nemu brala psychiatricke lieky, doslova pred ocami sa mi zmenila na nepoznanie, strasne pribrala, ale aj s vypulenymi ocami a s vyplazenym jazykom chodila ako nejake monstrum na cloveka nepodane, ruky sa jej triasli a vsetko jej z nich padalo, kade chodila, tade spala a mozog mala "uzamknuty", nebola schopna logicky mysliet a nebola schopna nic si zapamatat v case brania liekov... neskor ale lieky svojvolne vysadila, vztah s alkoholikom ukoncila a psychiku jej vyliecilo to, ze si nasla noveho priatela, novu lasku... a zase schudla, zmenila sa z nesikovnej osoby, ktorej vsetko pada z ruk, na sikovnu, akou bola predtym a sama vyhlasila, ze psychiatricke lieky nikdy viac.