Zatekajú mi a zavadzajú biele hlieny v hrdle

Táto diskusia patrí k článku: Zatekajú mi a zavadzajú biele hlieny v hrdle
Zatekajú mi a zavadzajú biele hlieny v hrdle

Mám 26 rokov a môj problém trvá už nejakých 7 rokov. Stále mi zatekajú a zavadzajú biele hlieny v hrdle, ktoré sa mi nedajú vykašľať, iba občas a to veľmi málo. Niekedy ma to napína až na zvracanie a mávam aj pocit, že ma to dusí až nepríjemne zviera v krku. Občas mávam aj pichavé, pálivé, také zvláštne zvieravé bolesti za hrudnou kosťou. Liečim sa v TaPCH amb., mám jednoduchú chronickú bronchitídu, ktorú mi zistili pred 3 rokmi. Beriem Ventolin, podľa potreby a na biele hlieny mi predpisujú Fixit 120, lenže mne to vôbec na to nezaberá. Chodila som aj na ORL, kde mi tiež predpisovali Xyzal, Zodac..., do nosa sprej Nasobec, Alergodill, ale tiež bez očakávanej zmeny. Chodím aj na imunológiu, kde mi vylúčili akúkoľvek alergiu, no však zistili oslabenú imunitu. Prosím o radu, vyskúšala som už všelijaké sirupy na odkašliavanie, no nič moc!

Kýčera

Dianuska-prepáč,ale až teraz som objavila Tvoju prosbu a tykaj!Kvôli čomu Ti nasadila antihistaminiká a kortikosteroidy?Robila Ti spirometriu,bronchoprovokačné testy- potvrdila snáď astmu,zobrala spútum na vyšetrenie?Kde máš tie hlieny-horné alebo dolné dýchacie cesty,alebo na oboch?Teraz je veľmi rozšírená pľúcna chlamýdia,požiadaj o jej vyšetrenie a ak necítiš zlepšenie,žiadaj výmenu liekov.KAj alergia na potraviny zvyšuje tvorbu hlienu,vynechaj zatiaľ VŠETKY mliečne výrobky,nielen mlieko.

dianuska

Kycera- dakujem, ze ste reagovali...ale co myslite pod poriadnym vysetrenim...bola som aj u plucnej, na rtg...dala antibiotika, antihistaminika + kortikoid.sprej...ale nepomahaju...
Okrem toho sa vyhybam vsetkemu, co zahlienuje...mimochodom v mojej strave sa mlieko a sladkosti uz roky nevyskytuju... a preto bezne som nikdy ani nebyvala zahlienena...aj ked som mala obycajnu chripku...
Je pravda, ze mam neliecenu alergiu...a ze to mohlo prerast do astmy...to, co mi pomohlo minuly rok pri prvej pomoci uz mi tento rok nepomaha...napr. Euphilin...

Dakujem vopred za odpoved.

dianuska

Mam do pismena tento isty problem, ako v hore uvadzanom komentari. Ako by som ho pisala ja!

Uz marodujem 3 mesiace. Som z toho kaslania velmi vycerpana. Ale jogu z osobneho presvedcenia by som praktizovat ani skusat nechcela. Nie je nejake ine riesenie?

Dakujem za odpoved!