Časté zmeny nálad

Táto diskusia patrí k článku: Časté zmeny nálad
Časté zmeny nálad

Mojou ťažobou sú prudké zmeny nálad, ktoré by sa dali pripisovať k mojej „vrodenej“ náladovosti. Otázkou je do akej miery sa dá náladovosť považovať za náladovosť? Ak mám opísať intenzitu svojich premien nálad tak by som to opísala ako prudké stúpanie hore a opäť prudko nadol. Niektoré typy nálad ma totálne paralyzujú, nedokážem racionálne uvažovať, dokáže ma rozhodiť každá maličkosť, tak náhle ako sa do zlej nálady dostanem, tak sa dostávam do pozitívnej vďaka nejakej zdanlivo banálnej situácie a lúsknutím prstov je všetko fajn. Takto sa to opakuje v rôznych časových intervaloch. Niekedy sa to mení zopár krát počas dňa, inokedy sa striedajú dni v týždni, či raz do mesiaca prichádza „kolekcia zlých dní“, ktoré si väčšinou odôvodňujem ženským cyklom. Snažím sa eliminovať tieto prívaly športom, či trávenia času v dobrej spoločnosti atď. ale nakoniec ma to zase dobehne. Popravde je to vyčerpávajúce, pretože neviem tieto protichodné emócie skrotiť do jednej primeranej. Samozrejme je to veľmi stručne načrtnuté a možno i nepochopiteľne. Ďalším faktorom je, že som sa s tým nikomu nezverila, považujem to za hlúpe a sebaľútostivé. Poznámka: mám 20 rokov, študentka vysokej školy, k lekárovi chodím len na preventívne prehliadky, žiadne závažne zdravotné problémy nemám.

Zivka

Zdravim..moj manzel ma podobny problem..tak ako pisal pan doktor moj manzel je cholerik a zmeny nalad ma denno denne. No on este k tomu meni aj spravanie a nazory..jeden den je v pohode je mily pozorny da sa s nim rozpravat a na druhy den uz to co vravel nie je pravda uz je arogantny a drzi..potom na druhy den je zase mily. A vela krat zmeni nazor a spravanie aj do vecera..nikdy si pri nom nemozem byt ista ze nazor nezmeni. uz neviem ako mam reagovat ako sa mam ku nemu chovat..uz som z toho velmi unavena a vycerpana.. Peta..